Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem bardzo brzmienia "szóstek" po tym co piszecie, szczególnie że na stockowych padach mają za dużo basu. Będę musiał gdzieś dorwać i posłuchać. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Sonorousów III i właśnie szczęśliwie zakończyłem niedawno poszukiwanie odpowiednich padów.

Na stockach gdy słuchałem metalu i współczesnego rocka bardzo brakowało mi dociążenia na dole, bas był chudziutki, anemiczny wręcz. Inne gatunki natomiast czarowały- klasyka, jazz, soul, elektronika brzmiały świetnie, starsze rockowe utwory również się broniły. Grały one wtedy tak jakby analogowo, intymnie, trochę wręcz archaicznie, co miało swój urok, który wielce doceniłem np słuchając na nich  "Child in Time" czy  Floydów.

Potrzebowałem jednak czegoś co i w ciężkiej muzyce pokaże pazur, stąd zacząłem rozglądać się powoli za innymi słuchawkami. Po lekturze forum postanowiłem jednak zamówić pady do HM5 SS skórzane. Na nich w końcu metal zaczął brzmieć lepiej, lecz basu było teraz z kolei dla mnie za dużo. Słuchałem na nich jakieś 2 tygodnie, tutaj np Metallica brzmiała bardzo dobrze, a już np Soen "Lykaia" nie dało się słuchać, gitara basowa kradła całą realizację. W elektronice też mi to przeszkadzało. Były też jednak płyty, którym to służyło- King Crimson i wszystkie płyty z wydania "Radical Action to Unseat the Hold of Monkey Mind" brzmiały soczyście i tak cieplutko, że nie musiałem właściwie ogrzewania w domu włączać, tu nadmiaru basu nie było czuć. :) 

Ale jako i że na skórze ideału nie było, postanowiłem spróbować pogodzić obie szkoły grania moich słuchawek i dać szansę jeszcze hybrydom. I to był strzał w dziesiątkę, właściwie nie zdejmuję teraz słuchawek z uszu. Są świetne i dla mnie na ten moment i obecny etap osłuchania z różnymi innymi sprzętami idealne. Do tej pory też nie mogę uwierzyć, jak bardzo się zmieniają i jak bardzo reagują na zmianę padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym, że jak pomylę się z kablem to będzie mnie to drożej kosztować :D . Bo za pady dałeś coś pewnie do 100 zł, a ten kabel to ja nie wiem ile mnie wyjdzie - 800 zł (??) ... w każdym razie u FAW.. Z tym, że pewnie kable FAW są na tyle dobre, że może na obu by było lepiej niż na stocku, ale nie wiem.

 

Zawsze mogę się "pobawić" w zakup 2 kabli szczytowych i sobie porównywać, ale to - przynajmniej u Forzy - wyszłoby na naprawdę droogą zabawę... i raczej szkoda kasy..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Imperator Palpatine powie...to ciemna strona mocy aż wylewa się z ekranu ;)

3 godziny temu, Introverder napisał:

No tak z Waszej dwójki to są bardziej rycerze Jedi :) , a ja siedzę trochę bardziej po ciemnej stronie mocy widocznie  :D;) . "Dark side of the force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural"  :D  (ale Sithem raczej nie jestem, bo Audeze LCD-2 to nie moja bajka np. zdecydowanie albo HE400S co mam to teraz słuchając ich się czuję jakbym siedział w zatęchłej piwnicy ze szczurami i beczkami z piwem obleczonymi pajęczynami :D;) - a kiedyś mi się podobały - jeszcze nie tak dawno ;) , po prostu potrzebuję widocznie trochę więcej basu  :) ):

 

 

 

Swoją drogą nie wiem czy w ogóle Sonorousy 6 to słuchawki dla Ciebie, może potrzebujesz jeszcze jaśniejszych słuchawkonów np. .. Noah.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, second napisał:

Ciekaw jestem bardzo brzmienia "szóstek" po tym co piszecie, szczególnie że na stockowych padach mają za dużo basu

Radzę się nie sugerować, bo daleko im do stwierdzeni ze dużo basu mają.Powiedziałbym ,że go brakuje w pewnych zakresach.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, adivxv napisał:

Radzę się nie sugerować, bo daleko im do stwierdzeni ze dużo basu mają.Powiedziałbym ,że go brakuje w pewnych zakresach.

 

No właśnie, jednemu mało, drugiemu brakuje :) Dlatego chcę samemu ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Introverder jest taki po ciemnej stronie, że mu na HM5ss skórzanych basu aż za dużo ;).

Na stockowych dla mnie było raczej neutralnie. Ale bas to nie tylko ilość, to również jego dynamika, że tak powiem "wykop". Podbudowa wyczuwalna, nie tylko słyszalna. Dlatego na padach, na których ja słucham, dla mnie jest idealnie. Bo ja za dużo basu nie lubię, ale chcę jego odczuwalnej prezencji, nie tylko jako akompaniament w całości brzmienia.

I nawet bym może spróbował owych hybryd, ale weluru nienawidzę z całego serca, nawet odrobinki :P.

 

Mnie to ciekawi gdzie byście byli, gdybym nie nawoływał od samego początku jak głupi, że zmieniać pady :D.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dzisiaj uświadomiłem, że nie sprawdzałem Sonorusów III z CMA400i jeszcze.

Cóż, będzie ciężko ze snem dzisiaj :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Introverder jest taki po ciemnej stronie, że mu na HM5ss skórzanych basu aż za dużo ;) "- ja tylko flirtuję z ciemną stroną mocy :D, pisałem, że po prostu jestem TROCHĘ - słowo klucz :P - bliżej ciemnej strony mocy niż np. Noah :) . Jak mówił Palpatine, żeby w pełni zrozumieć moc, należy poznać jej wszystkie aspekty a nie tylko wąskie dogmaty Jedi    :D  :P:);) . A flirt z nią był niewątpliwie, bo HE400S, to niewątpliwie słuchawki, które mogłyby się spodobać Darth Sidiousowi, choć on pewnie wolałby LCD- 2 :D , okraszone jakimś kablem dociążającym brzmienie i modyfikacjami jeszcze pociemniającymi może brzmienie :) , ew. brzmienie LCD-2 w połączeniu z wyglądem LCD-X :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj zima normalnie w temacie a znajomy będzie miał niedługo takie słuchawy na testy, już go nie lubię...he,he....

https://www.maison-et-domotique.com/77294-test-casque-final-audio-d8000-planar/

Wreszcie pady weluropodobne,można?...można.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nsk napisał:

@Compton podobno słuchałeś stare Yamaszki to co kłamiesz :D? Ta nowa seria wydaje się ciekawa, bo to chyba pierwsze planary, które budową nawiązują do starych Yamah, ale i tak są inne.

Nie widziałem grafu YH-100, ale jak mają podobny, to nie, to nie moja bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że ucho nie będzie tak blisko przetwornika może sprawić, że podejdą ci. Może będą na AVS.

 

Na Head-Fi ktoś napisał, że one mu zagrały V-ką :D. Ciekawe co prawdą się okaże.

 

@Gorionn a ty za ile chciałbyś? Ludzie chyba zapominają, że kiedyś też trzeba było trochę wydać, a materiały były gorsze. Policz jeszcze inflację, planary itd. i te 2 klocki wyjdą. Fajnie, że można wyrwać Fidelio po przecenach, ale one tyle w detalu też nie kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich .

Do mojego domu zawitały FINAL AUDIO DESIGN SONOROUS III dzięki uprzejmości sklepu z Warszawy - na razie na testy , ale pewnie będą moimi w domowym zaciszu.

No cóż pokazały to co potrafią - mega detale, piękno przekazu . W stosunku do II są warte dopłaty . Na pierwszym planie jest wypełnienie basem takim bardzo dobrze kontrolowanym .

Separacja, scena , soprany - na plus i są lepsze niż w II. Zobaczymy co pokażą po bal :-) 

Słucham sobie mojego ulubionego albumu do testu GOLEC Uokiestra - 5. Ogólnie sam album jest dobrze zrealizowany. Sekcja dęta - miodzio , akordeon brzmi jak akordeon no i piękny kobiecy wokal - żona jednego z Golców - brzmi bardzo i to bardzo romantycznie . 

Słuchane na fiio x7 amp3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności