Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

W moim słowniku wygładzanie to nie zmniejszanie ;).

Innych padów nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Compton napisał:

No tak czułem, że IV czy VI Ci siądą ;)

 

Nie no z tym siadaniem to bym jeszcze nie przesadzal. Niebpowiem jest naprawde dobrze ale jestem poki co zadziwiony tym ze slysze kawal dynamicznego basiska w polaczeniu z armaturowymi dzwoneczkami ;)

 

Potezny dzwiek ale specyficzny i ktorego trzeba przywyknac no i nie bez wad.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta klasa co danonki. Finale vi sa troche nie rowne i czasami wiecej obiecuja niz sa w stanie dostarczyc. Jest to o tyle dziwne ze chyba po prostu unikatowe dla hybryd. Sluchamy nagrania, dzwoneczki i talerze fajowo i sugestywnie cykaja ale wejscie trąbeczki niestety zawodzi bo brzmi juz troche jak stlamszona. I tak skacze po utworach i nigdy niewiem jak zabrzmi dana plyta, czasami wyjatkowo dobrze a czasami nie az tak dobrze jak by sie chcialo. Bardzo podoba mi sie za to jak potezny, muzykalny i niemeczacy jest to dzwiek.

 

Generalnie jednak jest bardzo dobrze, nudziarsko jak zawsze powiem ze wolalbym mniej basu ale nie jest meczacy wiec nie ma co narzekac. Jakbym nie znal d7000 to bym powiedzial ze najlepsze zamkniete sluchawki jakie slyszalem.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Spawn napisał:

 I tak skacze po utworach i nigdy niewiem jak zabrzmi dana plyta, czasami wyjatkowo dobrze a czasami nie az tak dobrze jak by sie chcialo.

No to chyba raczej tak powinno być?

Chyba że wolisz ujednolicenie jakie serwuje Denon.

Nie wiem na ile duża różnica w jakości jest pomiędzy D5k a a D7k, bo tych drugich nie słuchałem, ale IMO nawet IV sporo deklasują te pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie powinno tak być :) Rzecz w tym że pasmo od średnicy do góry jest pofalowane jakościowo? Nie wiem jak to inaczej nazwać no i jeszcze za mało słuchałem żeby konkretnie wskazać co to i gdzie dokładnie nie bangla. Jak dany instrument sie wstrzeli w tą lepszość to brzmi super a jak w gorszość to brzmi przeciętnie. To nie jest różnicowanie nagrań ze względu na ich jakość tylko różnicowanie ze względu na tonacje instrumentów. Nie zrozum mnie źle, to nie jest tak że słuchawki są przez to do kitu, gdybym nie znał tych nagrań z lepszych słuchawek to możliwe że bym nie zwrócił na to nawet uwagi. Takie beyery t5p, oppo pm3, aeony czy meze99 to finale łykają bez popitki. Uważam że jest bardzo blisko już ligi 1000$+ ale między innymi przez tą nierówność to jeszcze nie to.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

Jak dany instrument sie wstrzeli w tą lepszość to brzmi super a jak w gorszość to brzmi przeciętnie. To nie jest różnicowanie nagrań ze względu na ich jakość tylko różnicowanie ze względu na tonacje instrumentów.

Ja tam sądziłem, że nie ma i nawet nie powinno być słuchawek, które grają absolutnie każdy materiał perfekcyjnie. Dlatego takie wariaty jak my mają ich po kilka par.

No ale zawsze można napisać cokolwiek, jak się chce ujmę znaleźć ;). Ale też to chyba kwestia, że jedni podchodzą do brzmienia analitycznie i doszukują się nadludzkich szczegółów wygięcia pasma przenoszenia, a inni (na przykład ja) podchodzą całościowo i wtedy albo gra świetnie, albo nie :).

Sonorusy VI (i pewnie nie tylko te) mają jeszcze taką ciekawą cechę, że zauważalnie reagują na zmiany padów, różnice w brzmieniu są znaczące, więc warto mieć na uwadze na których padach się ich słucha i ocenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich się nie dało (np. hybryd asymetrycznych nie było), ale słuchałem bodajże wszystkich symetrycznych odmian super soft od Brainwavza jak pamiętam (o ile dobrze pamiętam, że to były same symetryki ;) ), bo chyba cała rodzina tak się nazywa tych padów i liczy z tego co rozumiem 6 odmian: skóra, hybryda, welur - z czym wszystko w odmianie symetrycznej i niesymetrycznej.

 

To co dają super softy to przede wszystkim łagodzenie dla mnie zbyt ostrej góry.

 

Więc tak na skórze dla mnie słuchawki traciły za bardzo swój charakter, bas się przelewał i się męczyłem na nich. Ktoś może mieć inne zdanie. Ale skoro słuchawki grają po jasnej stronie i się woli może więcej światła, to wtedy zakup wg mnie skórzanych padów nie ma sensu..

Na hybrydzie było pośrednio - basu trochę więcej jak na firmowych padach - wydaje mi się że najbliżej dla mnie równowagi było między dołem a resztą, bo na skórze jej nie ma - bo bas się przelewa, natomiast na welurach z kolei basu prawie w ogóle go nie ma i to mi przeszkadzało myślę na tyle, że po paru sekundach mówię, że coś tu nie gra, bas króciutki, chudziutki, prawie zanika..

 

Kwestia jest też taka, że Sonorousy 6 wg mnie potrzebują trochę dociążenia, ale nie można przesadzić z tym efektem, bo nie po to się kupuje jasne słuchawki, by mieć dźwięk jak z piwnicy i główne zalety słuchawek by zanikały myślę..

 

Z kolei na jakichś padach od Audeze za 3 stówy ze skóry (wyglądały jak "krowy" na Sonorousach 6 ;)  - i to raczej karkołomne połączenie), to efekt był ciekawy, ale dla mnie nieco przyciężkawy i jednak coś mi w brzmieniu czego nie umiem nazwać nie podchodziło.. Ale to taka raczej ciekawostka, choć ciekawy efekt i wcale nie taki beznadziejny.

 

Wracając do padów super soft w wersji hybrydowej od Brainwavza, to określiłbym tak, że zostawiają to co najcenniejsze w Sonorousach 6 a jednocześnie dają potrzebne myślę dociążenie. Ten efekt pewnie można regulować dalej - właśnie padami skórzanymi, ale ja mam wrażenie, że jak pisałem równowaga zostaje wtedy zaburzona.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności