Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie. Ale nie jestem pewny czy jesteś zwolennikiem grania bez prawie basu, bo osobiście miałem uczucie, że bas prawie zniknął/wyparował.. Jest lekko, ale odrzuciłem to rozwiązanie, bo od razu czułem, że bas za bardzo zanikł. Dla mnie bas ma się pojawiać w odpowiednim momencie, chwilę wybrzmieć, odpowiednio tupnąć kiedy trzeba i po wybrzmieniu się wycofać. Nigdy nie wychodzić na pierwszy plan, ale jednocześnie być na swoim miejscu.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, krótko tego połączenia słuchałem, ale wydaje mi się, że te super softy ogólnie sprawiają, że góra jest złagodzona (i dobrze wg mnie, bo na Arch Enemy miałem krew w uszach i to nawet z cma400i..), natomiast czy zmienia się jej charakter tak poza tym w zależności od padów nie jestem pewny. Jestem pewny natomiast, że ilość basu reguluje rodzaj użytego materiału, gdzie welur oznacza niemal zanik basu, hybryda - umiarkowaną ilość basu, skóra - dla mnie dużą (za dużą) ilość basu, dla kogoś może w sam raz (no i oczywiście prezentacja innych wysokości się zmienia..). O ile perspektywa użycia welurów mnie trochę kusiła (bo brzmi to lekko), ale zaraz minęła, jak usłyszałem że bas prawie wyparował na kawałku, który dobrze znałem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  którą odmianę masz super softów?

 

 

P.S. No chyba, że sprzedawca pozwoli Ci poprzymierzać i posłuchać różnych odmian..


Czasem wariuje to forum, jak się chce zamieścić posty, coś się zacina i potem kilka nieraz swoich postów jest pod rząd :/.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo basu jest dla mnie na skórzanych, na innych jest inaczej jak dla mnie. Choć może jeszcze potestuję z tamtymi padami - lub w ogóle innymi jak gdzieś będą, ale wydaje mi się, że hybryda to "złoty środek" może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże pady od Beyerdynamica wchodzą na Sonorusy, więc jeszcze tu można poeksplorować. Z pewnością będzie inaczej, bo kształtem i rozmiarem bliżej im do fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli: jak włożyć masę pracy w pady, których nie znosi większość użytkowników :P.

Nie no, oczywiście pewnie przesadzam a to dlatego, że większości osób nawet nie przyjdzie do głowy, że padami można kombinować i po prostu akceptują co dał producent. Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tę świadomość szerzyć, że bardzo wielu słuchawkom pady można zmieniać, aby poprawić co nam nie pasuje - na przykład wygodę. Dla mnie to zawsze była oczywistość, a dla innych to (z początku) żart :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Mam pytanie ogólne jaka jest różnica w Audio Sonorous II I III I IV jestem przed wyborem i nie mam pojęcia co wybrać . Mam na testy II i z tego co słyszę scena i detale super . Może ktoś mi pomoże .

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po czyichś oczekiwaniach wobec tego co zna można nabrać jakiegoś pojęcia o tym, jak dana osoba słuchawki odbiera i co by chciała zmienić, a co za tym idzie łatwiej wskazać charakterystyczne cechy innych modeli i dostarczyć akuratniejszy opis.

No ale łatwiej się kogoś czepić, samemu nic nie wnosząc ;).

 

W najprostszym ujęciu III w stosunku do II powinny mieć więcej środka i ogółem uporządkowania. Oba modele są "skoczne", ale niespecjalnie grają subbasem, sam bas jest raczej konturowy. IV to zupełnie inna bestia, więcej detali i jasności z racji armatury, średnica i bas bardziej ułożone i bez konturowości.

Tyle mogę napisać z pamięci własnych uszu.

Jeżeli II się podobają, to ja bym wziął III, bo to teoretycznie to samo, ale nieco lepiej. Jeżeli potrzeba jaśniejszego i z większym rozmachem przekazu, szedłbym na IV.

Oczywiście można im wszystkim pozmieniać pady, co przeobraża cały opis dość mocno :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Czyli reasumując za cena idzie poprawienie dźwięku ? W II podoba mi się detalicznosc i samo granie . Rzeczywiście nas jest taki jaki piszesz konturowy ale mi pasuje . Różnica w cenie II i IV jest jakieś 700 PLN i zastanawiam sie czy warto zainwestować ?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jasne granie, detaliczne i z niezłą sceną, to warto spróbować IV. Jeżeli zaś granie II się podoba i wiesz, że takiego chcesz, to III powinny zaoferować podobne z nieco większym wyrafinowaniem.

Ale przede wszystkim warto posłuchać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły dzisiaj do mnie pady welurowe . Jeżeli 6stki maja na stockowych za dużo basu to na welurach nie maja go prawie w ogóle . Niesamowite co zmiana padów robi z tymi słuchawkami . Czas jeszcze na hybrydy, i tak jak pisał @timecage może to być właśnie złoty środek , bo welury jednak A bardzo odchudzają przekaz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się pobawić trochę z tym, jednak czujesz Noah, że na welurach jest nienaturalnie - bez basu jednak ciężko w muzyce ;) . I nie powiedziałbym absolutnie, że Sonorousy 6 na padach firmowych mają za dużo basu.. :P Kwestia też przyzwyczajenia, wg mnie pady hybrydy mają nieco więcej basu niż stockówki, ale ucho się do tego szybko przyzwyczaiło (przynajmniej u mnie) i teraz wydaje mi się, że jest być może w sam raz, bo na początku zastanawialem się, że może za dużo basu, ale to dlatego, że byłem przyzwyczajony myślę, że miałem jaśniej. Ale nie było momentu bym czuł, że to mi źle gra tak. A jak coś mi przeszkadza w odsłuchu, to raczej znaczy, że tak już będzie.

 

Ale jako że lubię czasem eksperymentować, to może zrobię jeszcze jedną przymiarkę, kto wie, ale wydaje mi się, że na hybrydach jest najlepiej, tak mi słuch podpowiadał, a gdy jemu coś przeszkadza, to muszę się go słuchać ;) . Bo jeszcze mnie nie zawiódł, nie okłamał raczej.. Co najwyżej jeśli słucham różnych rzeczy, które są może bliskie mojemu gustowi, to raz jedno mi się podoba, raz drugie - np. cma400i albo AK Kann mi się wymieniają na prowadzeniu jeśli idzie o przyjemność odsłuchową póki co.. Albo wpierw następuje analiza lepszego dobrego i potem to drugie staje się punktem wyjścia może.

 

P.S. Było się słuchać w sprawie padów, byś może zaoszczędził bez konieczności kupowania dwóch par :):P . Mówię, że basu nie ma, to nie wierzy :D:P  - niewierny Tomasz :D .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Introverder napisał:

... nie powiedziałbym absolutnie,że Sonorousy 6 na padach firmowych mają za dużo basu...

Byłem w piątek, słuchałem na firmowych i potwierdzam opinię @Noah - dla mnie też tam za dużo basu było zdecydowanie.

Co ucho, to inna opinia - ale tak to jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z Waszej dwójki to są bardziej rycerze Jedi :) , a ja siedzę trochę bardziej po ciemnej stronie mocy widocznie  :D;) . "Dark side of the force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural"  :D  (ale Sithem raczej nie jestem, bo Audeze LCD-2 to nie moja bajka np. zdecydowanie albo HE400S co mam to teraz słuchając ich się czuję jakbym siedział w zatęchłej piwnicy ze szczurami i beczkami z piwem obleczonymi pajęczynami :D;) - a kiedyś mi się podobały - jeszcze nie tak dawno ;) , po prostu potrzebuję widocznie trochę więcej basu  :) ):

 

 

 

Swoją drogą nie wiem czy w ogóle Sonorousy 6 to słuchawki dla Ciebie, może potrzebujesz jeszcze jaśniejszych słuchawkonów np. .. Noah.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności