Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
40 minut temu, Compton napisał:

Dzięki uprzejmości @Karmazynowy mam okazję między innymi gościć u siebie FAD Sonorous IV na padach HM5.

I z tego miejsca muszę od razu odszczekać, to co o nich pisałem wcześniej.

P1370241.JPG

To są świetne słuchawki!

Ano zmienić im pady i to są kompletnie inne słuchawki. FAD naprawdę dało ciała z fabrycznymi poduszkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonorusy VI na padach HM5ss, grające z Questyle 400i to najlepszy zamknięty zestaw słuchawkowy, jaki słyszałem. Prawda, może nie było ich bardzo wiele w mojej historii odsłuchowej, ale to co się tutaj dzieje z dźwiękiem jest wręcz niesamowite. Questyle sprawia, że wszelkie sugestie przejaśnienia i nachalności góry zupełnie już odchodzą w zapomnienie. Teraz to są pełne, nawet z tyci ociepleniem, super detaliczne i przestrzenne słuchawki, które nie męczą dźwiękiem niezależnie od muzyki. Ja jestem bardzo wrażliwy na wybicia częstotliwości i kłucie w górze, a tutaj nawet na najbardziej przesadzonych w górnym rejestrze nagraniach jest po prostu miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie w sam raz :) . Pazur jest efektowny i czasami mam na niego ochotę, ale w dłuższym rozrachunku przyjemniej się żyje z gładszym graniem, o ile oczywiście nie jest płaskie i nudne.

Zresztą w przypadku Sonorusów VI wystarczy wrócić do fabrycznych padów, żeby zmienić brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno VI i NH u siebie. Hawki pod względem detalu i przestrzeni nie mają startu do Sonorusów. To po prostu zupełnie inna planeta grania - Hawki stawiają na kameralną głębię, Sonorusy na pejzaże i rozmach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, timecage napisał:

A dla mnie w sam raz :) . Pazur jest efektowny i czasami mam na niego ochotę, ale w dłuższym rozrachunku przyjemniej się żyje z gładszym graniem, o ile oczywiście nie jest płaskie i nudne.

Zresztą w przypadku Sonorusów VI wystarczy wrócić do fabrycznych padów, żeby zmienić brzmienie.


Dokładnie, stockowe pady i pazurek jest. Zresztą sam powiedziałem że zmiana padów możemy kontrolować to co chcemy uzyskać w danej muzyce.

 

 

16 minut temu, timecage napisał:

Mam zarówno VI i NH u siebie. Hawki pod względem detalu i przestrzeni nie mają startu do Sonorusów. To po prostu zupełnie inna planeta grania - Hawki stawiają na kameralną głębię, Sonorusy na pejzaże i rozmach.


Też się z tym zgadzam, jeszcze w przypadku Hawków liczy się mastering utworu, jeśli bas nie jest bardzo dobrze skontrolowany podczas masteringu to możemy zapomnieć o szczegółowości Hawków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się zapytać o zniżkę z góry i to nie tylko w mp3store - bo chyba wielu chętnych na te słuchawki niestety nie ma. Ale pracujemy nad tym :D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchawki są zacne w swojej cenie, plus nie potrzebują jakiegoś mocnego toru, ja swoje używałem z Leckertonem i bardzo te połączenie sobie chwaliłem i gdyby nie yamahy yh100, które oczarowały mnie średnicą, a przedewszystkim wokalami, a teraz staxy to bym miał nadal Sonorusy.

@timecage sprawdź nowe Chouchou na Sonorusach

 

Edytowane przez misiekkb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Już wiem co zaraz kupię na bandcampie.

W moim obecnym zestawieniu SVI dostały fajnego ukonkretyzowania, już nie są tak zwiewne i pejzażyste, ta ich bliskość wokalowa się nieco dopełniła. Świetnie się słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po likwidacji toru wyjazdowego posluchalem sobie troszke muzyki na dokach dolaczonych do telefonu Sony. Efekt to ogolna masakra. Nie chcac znowu wydawac kupy siana na wyjazdowe granie przejrzalem troszke zagraniczne fora i recenzje w poszukiwaniu budzetowych dokow umilajacych odsluchy. Wczesniej mialem juz Heaven VII wiec zerknalem na nowa serie finala pod tytulem E2000 i E3000. Znajac roznice pomiedzy Heaven VII i VIII wybralem E3000. Z recenzji bowiem wynikala ta sama zaleznosc, tansze to analitycznosc, drozsze ocieplenie i dojrzalosc. Wybralem sie do zaprzyjaznionego salonu zeby pozyczyc sobie E3000 na odsluch. Podlaczam do telefonu i jest docieplenie gra ok, ale gora wpada w zapiaszczenie, to samo dzieje sie z wokalami. No to slabo mowie nie ma nirivany w tym przedziale cenowym. Z pomoca przyszedl kolejny powrot, juz trzeci raz do malego hegla super. Udalo mi się go zakupic w super cenie wiec kieszen nie ucierpiala. Odkopalem pozadny kabel otg od Lindy i polaczylem z telefonem. To byl strzal w 10. Blachy mimo ze docieplone nie wpadaja w zapiaszczenie, wszystko gra czysto z odpowiednim lampowym dociazeniem. Scena 3d w tym przedziale cenowym jest takze imponujaca. Dla odpowiedniego odbiorcy, ktory wie czego chce jest to idealny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecacie do 6stek? moze dragonfly red?
Najlepiej coś z lampką. Miałem kiedyś alo the panam. Niestety już nie mają teraz niczego w przystępnych cenach, bo Continental dual mono swoje kosztuje. Woo audio wa8 też jest w podobnej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam HM5 super soft nieasymetryczne. Wygładzają lekko górę, dodają tyci środka i basu, ale nijak nie wytracają sygnaturkowej przestrzeni i detaliczności. No i wygoda kosmiczna w porównaniu do fabrycznych.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności