Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchał ktoś modelu F4100? Są teraz w promocji w mp3store, wyglądają ciekawie, a po SIII stałem się małym fanem marki (choć to pewnie zupełnie inne granie), więc ciekaw jestem, co potrafią te maleństwa. :)

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reckę mam skończoną, tylko nie ma kiedy dokończyć zdjęć robić... Gdyby nie customy, łyknąłbym je w tej cenie, bo bardzo mi się podobały. Bliski pierwszy plan, świetna separacja, scena nie powala. Bas jak w ER4S ale z mocniejszym mid-basem, średnica ciepła, organiczna i cholernie muzykalna, a góra bardzo naturalna, ładnie rozciągnięta ale bez podbicia na przełomie wyższych średnich i niskiej góry, więc nie syczy i nie sybilizuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER4S dla mnie za chude, zbyt jasne, bez emocji techniczne granie. No chyba, że grają z ciepłym źródłem, to zyskują. Ale F4100 są uber-muzykalne, angażujące, po prostu fun i radość ze słuchania. Dwa kompletnie inne światy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vaiet napisał:

ER4S dla mnie za chude, zbyt jasne, bez emocji techniczne granie. No chyba, że grają z ciepłym źródłem, to zyskują. Ale F4100 są uber-muzykalne, angażujące, po prostu fun i radość ze słuchania. Dwa kompletnie inne światy :)

 

A jak zgrywają się z Opusem i Pionkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Opusem nie wiem, a z Pionkiem fajnie, ale najbardziej lubiłem z Mate 9 xD A, kapitalna synergia z Video 5.5G na RB. Kosmos granie

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vaiet napisał:

Z Opusem nie wiem, a z Pionkiem fajnie, ale najbardziej lubiłem z Mate 9 xD A, kapitalna synergia z Video 5.5G na RB. Kosmos granie

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Z Opusem mało co źle się zgrywa, więc powinno być ok. A Video 5,5G mam, więc definitywnie na te słuchawki się skuszę skoro jest kosmos. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z ciekawości pogoglowałem nieco o tym nowym modelu Finala.

9689375.jpg

"FAD showed off their first magnetic planar headphones designed by them from ground up. The sound was pretty much final however the housing is still being decided. The design will be open, however. The driver is 50mm in size and the product is anti****ted to have a Summer 2017 release. With the prototype it has a pretty nice full warmish sound. The midrange is a little conservative for my tastes but the upper trebles are extended. I would have liked a little more mids and a little more lower trebles to even out the signature, but that's my personal taste."

źródło: https://www.head-fi.org/f/threads/fujiya-avic-winter-potaken-in-tokyo-18th-february-2017.836988/

W skrócie tłumacząc: jaki będzie finalny wygląd jeszcze nie wiadomo. Będą otwarte, 50mm drivery, premiera Lato 2017. Pełny, ciepły dźwięk, wyższy sopran rozciągnięty, ale mogły by mieć nieco więcej środka i niższego sopranu, by wyrównać pasmo.

W jednym wątku ktoś pisze o cenie 3000$.

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, superbart napisał:

Hej Vaiet, była gdzieś ta recenzja F4100?

Próbuję zmolestować żonę, żeby dokończyła przerabiać mi zdjęcia, ale od dwóch miesięcy walczę z czymś, co mogę przyrównać do małego armagedonu. Hymn pochwalny... znaczy się tekst jest gotowy, zaakceptowany przez najwyższego i... w sumie jutro pomęczę żonę. Najpierw trzeba się wyspać i wytrzeźwieć :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała rada jak ktoś podchodzi do odsłuchów dużych Finali... fabryczne pady nadają się w śmietnik. I nie mówię tu o niskim komforcie, dźwiękowo także - jest sucho, płasko, chudo i jasno. Miałem na odsłuchach Sonorousy VI z padami od HM5, odesłałem, dziś przyszły moje IV z fabrycznymi padami - zakładam - załamka. Szybka zmiana na HM5 wygrzebane z szuflady - uff. Fabryczne pady są NIE-SŁU-CHA-LNE. Przynajmniej na IV.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś na HM5? Bardzo duża zmiana, lepsze dociążenie, masa, trochę ciemniej lecz nadal jasno, bardzo detalicznie. Dla mnie to chyba lepsze Tesle... bas na pewno jest lepszy bo ma masę jak trzeba. I tak z pamięci, bo nie mam już ich obok siebie to IV nie odstają mocno od VI pod względem SQ. Scena może jest trochę mniejsza, ale za to są przyjemniejsze na górze. Chyba sprawdzę jeszcze pady od Denonów jak wrócą.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karmazynowy napisał:

A słuchałeś na HM5? Bardzo duża zmiana, lepsze dociążenie, masa, trochę ciemniej lecz nadal jasno, bardzo detalicznie. Dla mnie to chyba lepsze Tesle... bas na pewno jest lepszy bo ma masę jak trzeba.

Właśnie nie słuchałem, tylko stock.

Ale z tego co piszesz, to muszę im dać drugą szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal są jasne słuchawki. 6 nawet na padach HM5 są dla mnie za jasne, choć na Mojo w pewnym repertuarze było wyśmienicie, ale one są dla mnie mało uniwersalne, na pewno nie jako jedyne w kolekcji, nie da się na nich słuchać kiepskich realizacji. Za to wystarczy trafić na dobrze zrealizowany materiał z nie przekoksowaną górą i wtedy pokazują pazur. Mają fenomenalny detal, chyba jeszcze nigdy tyle planktonu na średnicy i góry nie słyszałem*, wyciągają absolutnie wszystko. No i scena w głąb jak i na szerokość - duuużo powyżej średniej w zamkniętych. Muzyka symfoniczna i filmowa to jest ich przeznaczenie. Raczej dla fanów Tesli, T90, T1... za to chyba mają lepszy bas. Bardzo specyficzne słuchawki, kontrowersyjne na pewno. Trzeba posłuchać.

 

4 dziś dostałem ale Mojo wyszło więc pełny obraz będę miał jak wróci.

* - w dynamikach.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności