Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

@MGH

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedna kwestia... Producent podaje, że obydwa sloty obsługują karty microSD o pojemności max. 128 GB. Ja wsadziłem spontanicznie 200 GB i i spokojnie działa. Czy to może mieć niekorzystny wpływ na pracę odtwarzacza? Z góry dziękuję za ewentualne opinie na ten temat.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie,

Czy ktoś jest w stanie polecić najlepsze słuchawki nauszne do qp1r ?

Jakie dźwiękowo przenośne, a jakie do użytku domowego plus ew. czy konieczny będzie wzmacniacz słuchawkowy? Bez limitu cenowego. Muzyka: Rock, Klasyka, jazz, trance (potrzebny bas), elektronika. Dzięki za ew. pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięte do domu ms ether flow C.

Na miasto sine z dużych i harmony 8.2 lub Lea z małych.

 

Oba wybory bez wzmacniacza.

 

 

P.s

 

Wiem poleciałem ale tak bym wybrał bez limitu na sprzęt.

 

M.

 

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, savio1011 napisał:

Witajcie,

Czy ktoś jest w stanie polecić najlepsze słuchawki nauszne do qp1r ?

Jakie dźwiękowo przenośne, a jakie do użytku domowego plus ew. czy konieczny będzie wzmacniacz słuchawkowy? Bez limitu cenowego. Muzyka: Rock, Klasyka, jazz, trance (potrzebny bas), elektronika. Dzięki za ew. pomoc.

 

 

Do domu otwarte czy zamknięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia :-)

Szukam mozliwie najlepszej synergii z qp1r w nadmienionych wyzej "gatunkach" muzycznych, o ile w ogóle jest możliwa taka uniwersalność słuchawek (dobre w dynamicznej, szybkiej, basowej, przestrzennej muzyce, ale i z zacnymi wokalami ,  a zarazem świetne do klasyki, jazzu, rocka). (?)

 

Edytowane przez savio1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2017 o 11:38, pankracy_waw napisał:

Zamknięte do domu ms ether flow C.

Na miasto sine z dużych i harmony 8.2 lub Lea z małych.

 

Oba wybory bez wzmacniacza.

 

 

P.s

 

Wiem poleciałem ale tak bym wybrał bez limitu na sprzęt.

 

M.

 

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

 

 

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc. Czy uważasz połaczenie qp1r z ether c flow za optymalne czy proponujesz jeszcze inne, lepsze synergie do użytku przenosno/domowego słuchawki+odtwarzacz?

I w ramach ścisłości to nie tak, ze dałeś palec, a teraz chcę cała rękę. Po prostu szukam kombinacji docelowej i nie wiem czy jest sens iść w droższe grajki typu AK, słuchawki typu Hifiman He1000 itd. itp. Czy to będa naprawdę poważne skoki jakościowe w graniu, proporcjonalne do włożonych pieniędzy?

 

Będę wdzięczny za pomoc, jeśli orientujesz się w innych zestawieniach.

Pozdrawiam

Edytowane przez savio1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 09:13, LuQi napisał:

Jak masz możliwość to posłuchaj Qpera na high gain w połączeniu z Denonami D7200. Myślę, że mogą spełnić w większości Twoje oczekiwania :)

Dziękuję. Spróbuję posłuchać D7200. Czy orientujesz się jak D7200 maja się w zestawieniu z qp1r w porównaniu z Audeze Sine (obecnie posiadam) ?

10 minut temu, dj1978 napisał:

Nie wiem jak niby QP1R ma napędzić Ether flow C, jak takie Aune B1 w ogóle nie dawało rady.

Hm, no to teraz nie wiem kogo sluchać. Krażyły wypowiedzi na internetach, ze to dobre połaczenie, więc być może qp1r napędza je względnie dobrze. Pozostaje pojechać i posłuchać. Ew. być może jakiś przenośny wzmacniacz słuchawkowy do qp1r mógłby pomóc napędzić ether c flow do większego, lepszego zagrania np. Cayin C5 (?)

10 minut temu, dj1978 napisał:

Nie wiem jak niby QP1R ma napędzić Ether flow C, jak takie Aune B1 w ogóle nie dawało rady.

 

Edytowane przez savio1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to już nie nastąpi, a tu niespodzianka. Nowy soft do QP1R.

 

QP1R V1.0.9 Firmware Update:
1. Volume level is upgraded from “0-60” to “0-120”, which improves the control precision.
2. “DSD Gain” is a new feature added in Settings. You can select it to set the gain compensation for DSD and PCM output.
3. Battery indicator is improved and it shows precise battery level of QP1R.
4. A logo for the patent of Current Mode Amplification is added on the startup screen.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuQi napisał:

Myślałem, że to już nie nastąpi, a tu niespodzianka. Nowy soft do QP1R.

 

QP1R V1.0.9 Firmware Update:
1. Volume level is upgraded from “0-60” to “0-120”, which improves the control precision.
2. “DSD Gain” is a new feature added in Settings. You can select it to set the gain compensation for DSD and PCM output.
3. Battery indicator is improved and it shows precise battery level of QP1R.
4. A logo for the patent of Current Mode Amplification is added on the startup screen.

Też myślałem, że to nie nastąpi :P. Od dłuższego czasu atakowałem ich w związku ze wskaźnikiem baterii. Do tej pory działał jak chciał :D. Zobaczymy po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 17.12.2017 o 15:18, MGH napisał:

Też myślałem, że to nie nastąpi :P. Od dłuższego czasu atakowałem ich w związku ze wskaźnikiem baterii. Do tej pory działał jak chciał :D. Zobaczymy po aktualizacji.

 

@MGH jak tam wskaźnik baterii na nowym sofcie? Mógłbyś sprawdzić czy na 1.0.9 działa Ci wyjście liniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 o 21:54, LuQi napisał:

 

@MGH jak tam wskaźnik baterii na nowym sofcie? Mógłbyś sprawdzić czy na 1.0.9 działa Ci wyjście liniowe?

Spodziewałem się, że w końcu temat wskaźnika baterii będzie rozwiązany ale nic z tego. Ostatnio wyłączył się przy 39%. Z LO nie korzystam - sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MGH napisał:

Spodziewałem się, że w końcu temat wskaźnika baterii będzie rozwiązany ale nic z tego. Ostatnio wyłączył się przy 39%. Z LO nie korzystam - sprawdzę i dam znać.

 

No niestety, ale muszę potwierdzić. Wskaźnik nadal działa jak chce. Do tego chyba w 1.0.9 przestało działać wyjście liniowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.01.2018 o 23:46, MGH napisał:

Spodziewałem się, że w końcu temat wskaźnika baterii będzie rozwiązany ale nic z tego. Ostatnio wyłączył się przy 39%. Z LO nie korzystam - sprawdzę i dam znać.

Potwierdzam problemy z LO na 1.0.9. Do tego coś nagmerali w sygnaturze dźwięku. Wróciłem do softu 1.0.8. Może następna wersja firmware będzie bardziej udana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MGH napisał:

Potwierdzam problemy z LO na 1.0.9. Do tego coś nagmerali w sygnaturze dźwięku. Wróciłem do softu 1.0.8. Może następna wersja firmware będzie bardziej udana ;)

 

Pytanie czy w ogóle będzie jakaś następna wersja softu. Na moje oko te problemy ze wskaźnikiem baterii to nie problem softu, a samego układu sterowania baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności