Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Troszkę odkurze temat :). Zamarzył mi się ostatnio zakup grajka bo jednak telefon jaki by nie był dobremu playerowi nie dorasta do pięt. W związku z wątkiem zakupowym udałem się do łódzkiego Mp3store gdzie nieoceniona obsługa w postaci panów Wojtka i Roberta zaprezentowała posiadana gamę urządzeń :). Teraz już tak bardziej normalnie. Posłuchałem kilku urządzeń i miałem bezpośrednie porównanie. To jak kuperek zgrywa się z limonkami to po prostu mistrzostwo. Każdy z playerow na sklepie jest dobry. Czy to ak70, ak300, czy dx80, z tym ostatnim zreszta toczył się zażarty bój bo sygnatura dźwięku podobna, wszak to ta sama kostka dac. Dx i kuperek grają podobnie tyle że ten drugi robi to zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim separacja instrumentów jest na mega poziomie. Jestem w stanie wsłuchać się w gitarę i wyłączyć inne instrumenty z odbioru. Po prostu mistrzostwo. Piękna trójwymiarowa holografia wszystko poukładane na scenie i dokładnie na swoim miejscu. Góra pasma lekko zaokrąglona i wygładzona powiedziałbym ze idzie w stronę miękkości, nie ma tutaj ostrego kłucia w uszy gdzieś ta ostrość górki jest ułagodzona nic nie kłuje w uszy jest tak jak powinno być, średnica piękna oddaje wszystkie niuanse nagrania te złe zresztą też w kiepsko zrealizowanych nagraniach od razu słychać gdzie dał ciała realizator. Dół jest taki jak być powinien, zaznaczony mocny z wykopem, tego mi brakowało u konkurencji gdzie było wszystko faktura, wypełnienie ale brakowało energii w przekazie. Brzmienie przesterowanej gitary to rrrrrr :) tak się to określa, jest mocne sprężyste raczej na środku pasma ale tez odpowiednio dociążone w dole, to musi oddawać dobry player i to oddaje a przy tym nie traci faktury werbla czy też toma. Obsługa kuleje. Tutaj konkurencja jest jednak o jedna epokę do przodu. Kółeczko działa zgrabnie i dość precyzyjnie jednak obsługa palcem po dotykowym ekranie jest wygodniejsza, konkurencja jest lepsza. Tyle ze kupując takiego playera robimy to dla jakości dźwięku i pewne niedogodności związane ze sterowaniem można pominąć. Podsumowując nie jest to urządzenie mega tanie ale mieści się w jakimś realnym przedziale cenowym dla tego typu urządzeń, jeśli tylko przymkniemy oko na archaiczną w stosunku do konkurencji obsługę to dostaniemy mega dobrze grający player.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Twoim opisem SQ. Natomiast jeśli chodzi o ergonomię to mi z kolei brakuje jednej rzeczy, a konkretnie fizycznych przycisków umożliwiających przełączanie się pomiędzy utworami bez odblokowywania ekranu i konieczności kierowania wzroku na DAP'a. No ale tak jak wspomniałeś jakość dźwięku rekompensuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda przydały by się fizyczne przyciski ale ich nie ma :). Są dotykowe reagujące po podświetleniu. Tak mi się jeszcze nasunęło że jego sygnaturę można określić jako idącą w stronę muzykalności i raczej analogowego ciepełka niż w stronę cyfrowego chłodu Razem z limonkami to genialne połączenie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie wyszedłem z odtwarzaczem :) takie było założenie :). Posłuchać tego co jest do posłuchania i wybrać sobie coś co podpasuje. Najbardziej poszedł mi qp1r pomimo najgorszej obsługi. Bo umówmy się że zdecydowanie lepiej pod tym kątem wypada każdy dostępny tam grajek. Przewijanie sporej playlisty jest zdecydowanie wygodniejsze na dotykowym ekranie. Tyle że w każdym z tych grajków czegoś mi brakowało. Kuperek grał inaczej czy lepiej? Nie wiem na pewno ciekawiej mi się zgrywał z limonkami od tego co miałem okazje macać :). Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych DAP na rynku w tym momencie przynajmniej jeśli chodzi o SQ. Słucham go namiętnie dzień w dzień i sposób podania nagrania przez niego jest dla mnie fenomenalny, bez przesadnej analityki, z funem dzięki czemu można cieszyć się muzyką. Brzmienie jest energetyczne żywe, nie brakuje mi prądu żeby poradzić sobie z nagraniem tam gdzie ma być uderzenie perkusji czy basu to uderzenie jest nie pierdniecie tylko wykop :). Fajny grajek z wydajnym prądowo wzmakiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Qłistajl baj baj ! Co zniechęciło ?

Życie :) kończą mi się uprawnienia do jazdy i muszę wyrobić kartę kierowcy a to oznacza 2 tyg minimum urlopu przymusowego. Wiec w tym czasie muszę ogarnąć rozrząd i uszczelnić silnik w aucie bo siem leje. A to jedyna opcja bo wpadam do polandii na dwa dni w miesiącu. A nie mam teraz luźnych 2k na graty pogonie playera a potem za miesiąc dwa trzy pewno go kupię znowu bo gra zaj.... No chyba ze wpadnę na pomysł zakupu czegoś innego.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom a robię na stałe u Niemca No i wpadam do domu raz w miesiącu na weekend. To strach auto rozgrzebywać bo jak coś dodatkowo wpadnie do zrobienia to nie będzie gdzie gratów kupić. Taka karma. Tak jest rewelka dzisiaj go podpiąłem pod domowe audio i gra obłędnie. Pięknie mi wypełnił całe pomieszczenie, kolumienki zniknęły :)

Edytowane przez miaziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie bardzo trafna recenzja oddająca charakter Q. W podsumowaniu pada fajne zdanie na temat stylu grania, które w pełni podzielam:

 

"To styl bardzo atrakcyjny, bazujący na świetnym basie wspieranym równie świetną dynamiką, a jednocześnie nie odbierający przyjemności cieszenia się pełnym spektrum sopranowym i naturalnym brzmieniem ludzkiego głosu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie bardzo widzę sens implementowania takiego rozwiązania w urządzeniu zaprojektowanym do realizacji zupełnie innych funkcji. Poza tym konwerter USB-Toslink można kupić za ok 150zł. Wątpię żeby ktoś używał DAP'a wartego na naszym rynku ok 3k zł do konwersji sygnału cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało, czy może pełnić taką funkcjonalność. A co do sensowności, to będąc w posiadaniu DAP'a, który taką funkcję ma, to nie widzę sensu w zakupie konwertera, nawet za 150zł.

Skoro ma wyjście optyczne, oraz funcje DAC po USB, to dlaczego nie.. o ile producent przewidział takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najnowszy soft plus naklejka na kółeczku bardzo dużo daje. Kiedyś nie szło ogarnąć obsługi kółkiem, aktualnie bajka. Nie ma się czego bać. Z tego co widzę w nowszych softach doszło kilka nowych przydatnych ulepszeń i cały czas oprogramowanie się rozwija.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy soft plus naklejka na kółeczku bardzo dużo daje. Kiedyś nie szło ogarnąć obsługi kółkiem, aktualnie bajka. Nie ma się czego bać. Z tego co widzę w nowszych softach doszło kilka nowych przydatnych ulepszeń i cały czas oprogramowanie się rozwija.

 

Gdzie taką naklejkę mogę zakupić? Czy pozostaje tylko DIY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie z pewnością głos powinien zabrać @awayeah

 

Jeśli chodzi o dokanałówki to z pewnością trzeba zwrócić uwagę na ich czułość, ponieważ zbyt czułe mogą trochę szumieć w połączeniu z dość mocnym QP1R. Moim zdaniem QP1R nie zgra się dobrze ze zbyt ocieplonymi i ciemnymi dokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności