Skocz do zawartości

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

My noob questions, jako przyszłego właściciela DX80.

 

Jak to jest z tym kablem do wygrzewania? Czy jego niewykorzystanie może/będzie negatywnie wpływać na brzmienie playera? Mowa o sytuacji, w której po prostu będę kręcił mu przebieg normalnie słuchając muzyki.

 

Kto z was używa softu Lurkera? Znając życie podmiana softu = utrata gwarancji. Chciałbym więc wiedzieć, czy podobnie jak w przypadku smartfonów, warto się w to bawić? Ja tam każdy telefon rootuję w ciągu max. 24h od zakupu, więc dla mnie to nic nowego. Ot, czy korzyści są współmierne do ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My noob questions, jako przyszłego właściciela DX80.

 

Jak to jest z tym kablem do wygrzewania? Czy jego niewykorzystanie może/będzie negatywnie wpływać na brzmienie playera? Mowa o sytuacji, w której po prostu będę kręcił mu przebieg normalnie słuchając muzyki.

 

Kto z was używa softu Lurkera? Znając życie podmiana softu = utrata gwarancji. Chciałbym więc wiedzieć, czy podobnie jak w przypadku smartfonów, warto się w to bawić? Ja tam każdy telefon rootuję w ciągu max. 24h od zakupu, więc dla mnie to nic nowego. Ot, czy korzyści są współmierne do ryzyka.

w karcie gwarancyjnej chyba nic o tym nie napisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie czy ktoś porównywał oryginalny soft z tym od Lurkera? Zwłaszcza pod kątem płynności działania oraz czasu pracy na baterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o czasie pracy.

Faktycznie, moje przeoczenie. 13h to bardzo dobry wynik jak na obecne DAPy, gdzie większość zamyka się w magicznych 10h. Tylko pytanie jak dużo korzystałeś z ekranu w trakcie grania? To było normalne użytkowanie, czy DX leżał i grał do momentu wyłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisałem o czasie pracy.

Faktycznie, moje przeoczenie. 13h to bardzo dobry wynik jak na obecne DAPy, gdzie większość zamyka się w magicznych 10h. Tylko pytanie jak dużo korzystałeś z ekranu w trakcie grania? To było normalne użytkowanie, czy DX leżał i grał do momentu wyłączenia?

 

samo granie,

normalne użytkowanie to czas 11h co najmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam DX80 i po kilkudziesięciu minutach jakieś tam już pierwsze wnioski mam.

 

Z Fidue A83 gra to strasznie. Kompletny brak synergii i z tym DAPem po prostu się nie lubią. Niestety.

 

Z XA-H3 jest lepiej, ale czegoś mi brakuje. Nie wiem jeszcze czego, za krótko słuchałem. Niby dobrze, ale nie porywa.

 

Z Vsonic GR07 BE łapie świetną synergię. Angażująco, z werwą, jest naprawdę świetnie.

 

I teraz absolutny killer. Połączenie z Mee M6 Pro urwało mi jajca. Z niczym mi jeszcze te słuchawki nie zagrały tak dobrze, jak z DX80 (1.3.3) i aż dreszczy dostałem, chociaż kawałek który to wywołał wcale nie należał do moich ulubionych. W piątek przyjadą Marchewki, to ciekawe, co się wydarzy wtedy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Noise

Z całym szacunkiem dla testowanych "słuchawek" ale, jednak posłuchaj raz jeszcze na słuchawkach, które jakkolwiek korespondują jakością prezentowanego dźwięku do poziomu jaki oferuje DX80.

Dziwne że tanie dynamiki zagrały najlepiej.

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Noise

Z całym szacunkiem dla testowanych "słuchawek" ale, jednak posłuchaj raz jeszcze na słuchawkach, które jakkolwiek korespondują jakością prezentowanego dźwięku do poziomu jaki oferuje DX80.

Dziwne że tanie dynamiki zagrały najlepiej.

Zagrały z całą pewnością najprzyjemniej i najbardziej angażująco. Takie GR07 zdecydowanie deklasują pod kątem technicznym M6 Pro w zakresie sceny chociażby, czy poszczególnych pasm. Ładnie to porównując, to jest to jak z samochodami. Masz Ferrari i masz średniej klasy Nissana. Wiesz, że Ferrari jest droższe, szybsze, lepiej się prowadzi i ma świetną renomę, ale wsiadasz do Nissana i chociaż przyspieszenie nie próbuje złamać Ci karku, dźwięk silnika nie jest symfonią czterech widlastych garów, a siedzenia nie są wykonane ze skóry rygorystycznie selekcjonowanych cieląt hodowanych wyłącznie w tym jednym celu, to zwyczajnie czujesz, że to jest to. Ten Nissan, który nawet specjalnie nie zwraca na siebie uwagi, po prostu daje tyle frajdy, że sam na Ferrari nawet nie patrzysz. I ja póki co zadowolę się tym Nissanem, a w międzyczasie poszukam mojego Lamborghini :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tą drogą rozumowania jak i porównywania z motoryzacją, proponuje poruszanie się po mieście furmanką lub od razu wozem drabiniastym. A słuchanie grajka z dwóch głośników ze słuchawek telefonicznych zamontowanych w muszle ochronników słuchu. Zapewne brzmienie będzie niecodzienne i zaręczam, że żadne pasmo nie będzie dominowało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Biegłem dziś w pobliżu dosyć mało ruchliwej ulicy. Na głowie Koss Porta Pro, a w kieszeni Sansa. Co prawda Kossy z izolacją nic wspólnego nie mają, ale biegałem też w jakichś dokanałowych słuchawkach i mimo wszystko już z kilkunastu metrów słuchać było samochody.

 

I przyszło mi do głowy takie oto pytanie.

Czy taki player jak dx80 warto w ogóle kupić jeśli ma być wykorzystywany głównie jako sprzęt portable?

Chodzi mi o hałas występujący np. w mieście. Nawet w bardzo dobrze izolujących słuchawkach coś tam zawsze do nas dotrze zewnątrz.

 

Czy jednak funkcja portable w tym wypadku ma mieć na celu jedynie przeniesienie z jednego dobrego do odsłuchu miejsca do innego?

 

2.

O jakich słuchawkach mobilnych można powiedzieć, że nie będą wąskim gardłem dla tego typu odtwarzaczy? Pytam raczej o coś czego nie trzeba wciskać głęboko do ucha.

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na eBayu coś takiego - http://www.ebay.com/itm/Anti-dust-Cap-cover-line-out-coaxial-out-USB-port-cover-For-ibasso-DX80-/321980776601?hash=item4af78cc099:g:SfIAAOSw5dNWnYHL

 

Właśnie sobie zamawiam z ciekawości. W późniejszym czasie może zapodam również etui Dignis, ale póki co czekam, aż może pojawi się więcej akcesoriów. Zwłaszcza dodatkowe szkło na ekran byłoby super, bo nie jestem wielkim fanem folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@860Iacov - jaki player chcesz nosić to indywidualny wybór. I nie należy tu generalizować. Podobnie jak w smartfonach (gadanie,że ekran 5 cali wystarczy , doprowadza mnie do furii). Jeden zadowoli się maluszkiem i dokami, inny (tak jak ja), zależnie od warunków , weźmie Taczkę albo większego DAPa lub nawet kanapkę z AMPem. To co usłyszysz i czy Ci wystarcza, to indywidualna sprawa Twoich uszu i mózgu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś z was DX80 na aliexpress?

Mają w tej chwili promocję.

 

Przy zakupie przez aplikację mobilną jest zniżka. Jak na razie znalazłem ofertę za 350$. Ze strony producenta podobnie z tym, że tu wysyłka za free 15-60 dni

Dołączam się do pytania. Również w całkiem dobrej cenie mają pm-3. Należy do tych cen spodziewać się doliczenia cła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.

Biegłem dziś w pobliżu dosyć mało ruchliwej ulicy. Na głowie Koss Porta Pro, a w kieszeni Sansa. Co prawda Kossy z izolacją nic wspólnego nie mają, ale biegałem też w jakichś dokanałowych słuchawkach i mimo wszystko już z kilkunastu metrów słuchać było samochody.

 

I przyszło mi do głowy takie oto pytanie.

Czy taki player jak dx80 warto w ogóle kupić jeśli ma być wykorzystywany głównie jako sprzęt portable?

Chodzi mi o hałas występujący np. w mieście. Nawet w bardzo dobrze izolujących słuchawkach coś tam zawsze do nas dotrze zewnątrz.

 

Czy jednak funkcja portable w tym wypadku ma mieć na celu jedynie przeniesienie z jednego dobrego do odsłuchu miejsca do innego?

Skoro w taki sposób to rozważasz, to mówię, że nie warto. Zostań z clipem i kpp + przyzwoite doki i nie martw się niczym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy trochę się pobawiłem i wgrałem soft Lurkera 1.3.3.L3 plus zmieniłem sobie tapetę. Trochę zabawy było, bo musiałem zrobić factory reset, zanim zaczął widzieć plik do update'u na karcie sd. Pytanie tylko, czy wam też tak się grzeje DX? Dzisiaj spałem w słuchawkach (jak przez ostatnie kilka dni) i DX leżał pod poduchą obok mnie. Po 5 godzinach jak wstałem, DAP był mocno ciepły, żeby nie powiedzieć gorący. Za to jak spędził potem trochę czasu grają już na poduszce, to się nie zagrzał wcale. Dla mnie dziwna sytuacja trochę tym bardziej, że nie spałem na nim, tylko zwyczajnie go schowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, wymiękam z tym jak odpalić DX80 jako USB-DAC pod Windą 7 x64. Próbowałem sterowników od z****sso, ale brak podpisu cyfrowego na jednym sterowniku skutkuje tym, że po podłączeniu winda wywala błąd niemożności zainstalowania odpowiedniego sterownika w menedżerze, a apka od z****sso nie wykrywa urządzenia. Próbowałem sposobu z HedFaja ze sterami od Ifi, ale to też nie działa. Wyrzuca błąd, że nie można uruchomić urządzenia. Nie wiem już co jest grane, ale byłoby niezmiernie miło móc skorzystać z tej funkcji, bo zwyczajnie jest mi ona potrzebna, a mnie skończyły się pomysły, zaś google nie wywala nic nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności