Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

używam go głównie jako transport, więc mam święty spokój.

 

Jeśli łączysz DX80 z B1 po LO to zdecydowanie nie jest transport tak więc to jak dany grajek gra ma znaczenie przy tak przezroczystym wzmacniaczu jakim jest B1

 

Jak już jesteśmy drobiazgowi, to transport byłby po optyku/coaxialu, Generalnie uważam, że B1 jest wręcz idealny do dx80. Brzmienie stacjonarne ale przenośnie. Cena za nówkę łącznie 2,6k, a gra poziomem grajków astella z wysokiem półki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

używam go głównie jako transport, więc mam święty spokój.

 

Jeśli łączysz DX80 z B1 po LO to zdecydowanie nie jest transport tak więc to jak dany grajek gra ma znaczenie przy tak przezroczystym wzmacniaczu jakim jest B1

 

Jak już jesteśmy drobiazgowi, to transport byłby po optyku/coaxialu,

 

 

No a co ja napisałem powyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest duża różnica w jakości dźwięku w stosunku do X5? Czy nieznaczące szczegóły?

Co rozumiesz przez jakość ?

Pytam, bo dla mnie częścią jakości będzie poziom radości płynącej z odsłuchu, odprężenie, relaks itp. rzeczy nie związane z cyferkami i wykresami :)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przyjazny (dla mojego ucha ) jest pod tym względem DX80, odnoszę się do X5 (pierwsza wersja), ale szkoła grania Fiio i iBasso jest trochę różna.

DX80 jest też dla mnie bardziej przyjazny ( na sofcie 1.3.3) niż DX90 ( nie pamiętam na jakim sofcie słuchany).

Te cholerne softy w iBasso to z jednej strony radość,a z drugiej cierpienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te cholerne softy w iBasso to z jednej strony radość,a z drugiej cierpienie ...

przesadzasz ..

 

Trochę, ale nie do końca : przyzwyczajasz się do jakiegoś softu brzmieniowo, ale coś Ci nie pasuje w funkcjach - poprawiają, ale brzmienie przy okazji też się różni.

2.Lubisz tę funkcjonalność, która jest, ale coś w brzmieniu Ci nie halo.Poprawiają brzmienie i zmienia się funkcjonalność.

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX80 ma jedną dużą wadę. Na dzień dzisiejszy żadna wersja firmware'u nie usunęła trzasków słyszalnych podczas rozpoczęcia odtwarzania w sytuacji kiedy służy jako transport do DAC po optyku i / lub coaxialu. Piszą o tym na HF, ja mam obecnie drugą sztukę i niestety problem występuje. Dobrze by było, żeby dało się to załatać softem bo w przeciwnym razie mamy niepełnosprawnego grajka :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX80 ma jedną dużą wadę. Na dzień dzisiejszy żadna wersja firmware'u nie usunęła trzasków słyszalnych podczas rozpoczęcia odtwarzania w sytuacji kiedy służy jako transport do DAC po optyku i / lub coaxialu. Piszą o tym na HF, ja mam obecnie drugą sztukę i niestety problem występuje. Dobrze by było, żeby dało się to załatać softem bo w przeciwnym razie mamy niepełnosprawnego grajka :(

Łooo, to będzie zaraz wysyp na Forum :P Na szczęście ja nie korzystam ;)

Tak serio to jest na początku jak odpala, czy na początku każdego utworu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test bateryji - 13h na monkach (Lurker FW, czyli obawy okazały się bezpodstawne)

można spokojnie założyć że 2x tyle co w DX90 :D


DX80 ma jedną dużą wadę. Na dzień dzisiejszy żadna wersja firmware'u nie usunęła trzasków słyszalnych podczas rozpoczęcia odtwarzania w sytuacji kiedy służy jako transport do DAC po optyku i / lub coaxialu.

nie potwierdzam

parowałem z Mojo i przy automatycznym przechodzeniu do kolejnego utworu trzaski nie występują, zdarza się minimalne piknięcie przy ręcznym przełączaniu - ale szczerze to się na to nawet nie zwraca uwagi i to nie zawsze występuje (po COAXie)


 

 

Could I make some feature requests?

Is it possible to make menus to remember scroll position? It's a bit annoying to have to scroll down a long list of albums whenever I tap on back.
Screen brightness slider on the swipe down menu

Some sort of lock, maybe require 2 physical buttons to be pressed to unlock (power+vol up/down? or power+play?) I tend to ride on crowded trains so it can get annoying when the physical buttons get pressed by the crowd. I usually lock my DX90.

Thanks!
The next FW will correct this. I am not sure about the brightness slider. For the lock, with the latest FW just press the physical play button for a few seconds and the system locks until you hold it down again. Paul - iBasso

no to czekamy, DX50 na początku też to miał.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jestem na forum nowy, ale uważnie czytałem dyskusję o iBasso :) Kupiłem DX80 ponad miesiąc temu!

 

Słuchałem wcześniej kilku odtwarzaczy, żeby porównać działanie, ekrany, no i przede wszystkim dźwięk... Jednak to co czytałem na 'obcych' forach jest prawdą - potrzebuje przynajmniej 200 godzin, żeby się rozegrać, szczególnie dobrze to słychać w domowych warunkach.

 

Pozatym, ekran mógłby mieć większą czułość, nie wiem czy to nie przez folie (dodawana w zestawie). Wieczny problem z okładkami płyt, które trzeba skalować samemu do odpowiednich rozmiarów, żeby nie wyświetlały się iBassowe drzewa w zimie :)

 

To detale, które trochę przeszkadzają, ale bez przesady! Odtwarzacz gra świetnie, wygląda elegancko i jest bardzo dobrze wykonany! Nie jestem ekspertem, ale do 2000zł nie wybrałbym nic innego, na pewno nie AK Jr (już chyba ponad 2k), FiiO X3,X5 (niska cena, mniejsze możliwości).

 

Przy okazji tematu DX80 chciałem zapytać - Czy ktoś z Was orientuje się co z RockBoxem na DX80? Na samym RB forum wyczytałem, że przez Androida (DX80), nie uda się wciągnąc RockBoxa na ten model iBasso. 80tka jest młoda, więc mam ogromną nadzieję, że za jakiś czas coś uda się zrobić z tematem!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu DX80 chciałem zapytać - Czy ktoś z Was orientuje się co z RockBoxem na DX80? Na samym RB forum wyczytałem, że przez Androida (DX80), nie uda się wciągnąc RockBoxa na ten model iBasso. 80tka jest młoda, więc mam ogromną nadzieję, że za jakiś czas coś uda się zrobić z tematem!

:huh: Przecież FW DX50/90 też bazuje na Androidzie a Rockbox jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo szukasz, jest officjalnie na stronie

 

 

XMOS USB Receiver, plus Thesycon driver for PC computers
The USB DAC supports 24bit/192kHz and Native DSD128
No driver required for Mac and Linux

 
        

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzialem :))) still... nje zawsze z otg jest tak rozowo...

mało tego, Lurker twierdzi że po usb SQ jest lepsze niż z samego DAPa

co by znaczyło że można jeszcze coś poprawić w oprogramowaniu odtwarzacza iBasso

 

Co jeszcze zaskakuje to wyświetlacz który wydaję się duży na tle DX90 a w obudowie DX80 ginie ;) - nie jest w cale duży bo ma zaledwie 3,2"

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności