Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@Hibi @Vaiet soft mam wgrany oficjalny najnowszy, na eksperymenta przyjdzie jeszcze pora, ok, tak zrobię, zostawię na wolnym ładowaniu na noc, zobaczymy, dzięki za radę

 

edit:

qna, wytrzymał 10 h z minutami, słuchałem od 9 rano non top do 19:20 jak padł, teraz się ładuje, dzięki za radę, jest progres

daj mu kilka cykli na tej ładowarce, jak nie osiągniesz 11h na słuchawkach przenośnych to jest coś z bateryją

nie piłuj jej do końca - najlepiej 20-30 % i ładowanie

 

 

 

Dziwiłem się że nie ma przycisku HOME na pasku ale jest niepotrzebny bo przeglądając bibliotekę w każdej chwili można wrócić do ekranu

głównego przesuwając paluchem :D

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No w końcu i ja przeszedłem na jaśniejszą stronę mocy,po serii grajków od fiio x1,x3,x5 przyszedł czas na ibasso.

Szkoda że od razu nie zacząłem od ibasso,jakoś zawsze czułem że powinienem być w rebelli:)

Powie mi ktoś dlaczego dx 80 jest droższy w mp3store po rabacie w innym sklepie wyniósł mnie 1599,wiem że to jest biznes ale z mp3store jest jak z telewizją publiczną, oprócz zysku powinna być jeszcze jakaś misja:)

Dobra żarty się skończyły,warto przejść na soft Lurkera, są jakieś różnice w dźwięku do stocka?

I jak wygląda procedura wgrywania firmware?

A i znów ciarki i włoski dęba przy słuchaniu muzyki z dx80 + AKG K550mkII -całkiem przyjemny duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, czy jest może jakiś sposób aby podpiąć dx80 pod konsole PS4 jako wzmacniacz słuchawkowy ? Jest możliwość podpięcia dx-a z PS4 za pomocą optycznego kabla z końcówką jack? Jestem zielony w tym temacie tak więc proszę o pomoc :)

Edytowane przez badyloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest może jakiś sposób aby podpiąć dx80 pod konsole PS4 jako wzmacniacz słuchawkowy ? Jest możliwość podpięcia dx-a z PS4 za pomocą optycznego kabla z końcówką jack?

nie

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, od piątku jestem posiadaczem DX80. Wgrałem od razu  najnowszego Lurkera 1.5.8. Procedura jest banalna, ściągasz soft ze strony : https://github.com/Lurker00/DX80-firmware/tree/master/release  i przerzucasz go na sd. SD w wkładasz do 2 gniazda i potem w ustawieniach wchodzisz w advanced i aktualizujesz oprogramowanie. Tak samo postepuje sie z oprogramowaniem producenta. Sama instalacja to może w porywach 1min.

 

Na rzazie wszystko śmiga idealnie , nic się nie zawiesza i wszystkie albumy są odtwarzane ja w oryginale ( wcześniej ponoć ustawiał alfabetycznie utwory).

Jak coś się wykrzaczy w przyszłości to dam znać. 

 

Przerzuciłem się i IMODA i czuje że jest lepiej, nie potrafię rozpisywać się o odczuciach odsłuchowych wiec zostanę przy tym określeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim, stałem się posiadaczem ibasso dx 80, tak sobie odsłuchjuę i porównuje do ak 100, którego dobrze znam i co mi sie od razu rzuca w oczy to, że dx 80 strasznie ,,dudni'' jest basowy i jakby zaciemniony w średnim paśmie, góra dosyć czysta, ale słychać czasami ,,szpilki''. Mam pytanie do użytkowników, czy to typowe dla tego playera? Może to kwestia wygrzania:)? ale w to akurat nie bardzo wierzę:) Mam wgrany najnowszy sw, podłączyłem hifimany he 400, akg q701 i k550.

Prośba o rady, może mam jakiś trafiony egzemplarz :-(

Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia to on ma szansę napędzić jedynie k550, wzmacniacz w nim nie jest zbyt mocarny, bardziej nadaje się pod dokanałówki i mniej wymagające nauszne. Szpilki mogą być efektem tego że on ma taki charakter, że nie za bardzo popuszcza słabszym realizacjom, więc jeśli na górze ma co zakłuć to zakłuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 00:06, Greezye napisał:

Z tego zestawienia to on ma szansę napędzić jedynie k550, wzmacniacz w nim nie jest zbyt mocarny, bardziej nadaje się pod dokanałówki i mniej wymagające nauszne. Szpilki mogą być efektem tego że on ma taki charakter, że nie za bardzo popuszcza słabszym realizacjom, więc jeśli na górze ma co zakłuć to zakłuje. 

Wydaje się, że z mocą nie ma problemu na higain słucham na ok. 100 - 130. Dla mnie  z K550 brzmią najgorzej z tego zestawienia :) He 400 brzmią dobrze, puszczałem przez zew. amp i jest porównywalnie, to samo z AKG q701. Nie wiem czy to kwestia wygrzania, ale dźwięk się polepszył zdecydowanie:) 

Dnia 6.05.2017 o 11:39, Superata napisał:

hifimany he 400, akg q701 - brak synergii

A jakie słuchawki się dobrze się parują z tym dac? Dla mnie He 400 graja ok z tym sprzętem:). Może to kwestia preferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Superata napisał:

Nie brakuje ci dołu? W takim zestawieniu mi brakowało. Bardzo lubię DX80, ale dopiero przy czymś lepszym wypełniają się wspomniane słuchawki. Nie chodzi o moc ale uzyskanie pełnego brzmienia. 

Hmmm.. porównując z brzmieniem puszczonym przez zew amp. ( black pearl ) to trochę tak, choć przepaści wielkiej nie słyszę ( może to mój słuch już zdeka przytępiony jest :) )  dołu brakuje szczególnie dla AKG q701, z HE 400 nie ma tragedii.

Czy wg Ciebie westone w40 / w30 maja szanse dobrze zagrać? Sprawdzałem dokanałowe Audeo PFE 012 i jakoś mnie nie powalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 15:37, Superata napisał:

Mnie ani W40 ani W30 nie zachwyciły. Zachwyciły mnie iBasso iT03 - niestety juz nie mam ale szukam promocji aby znów je nabyć. 

A te iBAsso it3 zagrają dobrze z DX 80? Gdzieś, czytałem, że niebardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Superata napisał:

Potrafią lepiej, np z Pionkiem lub :) AK ale z ibasso nie jest źle :) trzeba dac im tylko czas na dogrzanie . Na początku mnie odrzuciło, a po wygrzaniu był to jeden z moich kompletów :) 

Ok dzięki:) szukam jakichś dobrych doków do tego odtwarzacza, bez przsadyzmu cenowego, myślałem o westone w 40,  ale cena trochę wysoka, do tego nie mam możliwości odsłuchu. W ciemno nie chcę brać. Jakieś inne propozycje w cenie ok 1000 PLN? Do różnorodnej muzy.  Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham DX80 z Q701 mod jak w linku: http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

i nie brakuje mi dołu i nie kuje góra. Dużo robi odklejenie basportów. 

Dla mnie to świetne połączenie. Q701 po modzie to naprawdę fajne słuchawki. 

Z DX80 mam inny problem ostatnio, jedna płyta z bardzo gęstymi plikami "szarpie" co parę sekund i nie da się tego słuchać, mniej upakowane pliki idą normalnie.

Podejrzewam kartę pamięci bo jest z tych tanich i powolnych, niestety nie mam szybszej zęby porównać, jak pożyczę albo kupie to sobie  sprawdzę.

 

Może kos miał taki problem i już wie o co kaman?

Edytowane przez kaammiil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kaammiil napisał:

Ja słucham DX80 z Q701 mod jak w linku: http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

i nie brakuje mi dołu i nie kuje góra. Dużo robi odklejenie basportów. 

Dla mnie to świetne połączenie. Q701 po modzie to naprawdę fajne słuchawki. 

Z DX80 mam inny problem ostatnio, jedna płyta z bardzo gęstymi plikami "szarpie" co parę sekund i nie da się tego słuchać, mniej upakowane pliki idą normalnie.

Podejrzewam kartę pamięci bo jest z tych tanich i powolnych, niestety nie mam szybszej zęby porównać, jak pożyczę albo kupie to sobie  sprawdzę.

 

Może kos miał taki problem i już wie o co kaman?

Przymierzam się do tego moda, pytanie ile tych krążków flizelinowych tam napchałeś? i czy te oryginalne o ringi pomijamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiń oringi, ja dałem 4 ale łatwo tym żaglować, trudniej wyciąć, jak się weżniesz za wycinanie to zrób sobie więcej. okrągłe naklejki na basporty można długą pęsetą odklejać i zaklejać, odklejone przyklej do dekielków z logiem od spodu- sprawdza się i nie trzeba ich szukać, dobrze się trzymają.

Ilość wkładek zależy od kabla jaki masz, ja mam oryginalne i kupiłem tez robiony. zostałem na kablu z zamówienia i przy 4 płatkach fizeliny  i otwartych basportach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaammiil napisał:

Pomiń oringi, ja dałem 4 ale łatwo tym żaglować, trudniej wyciąć, jak się weżniesz za wycinanie to zrób sobie więcej. okrągłe naklejki na basporty można długą pęsetą odklejać i zaklejać, odklejone przyklej do dekielków z logiem od spodu- sprawdza się i nie trzeba ich szukać, dobrze się trzymają.

Ilość wkładek zależy od kabla jaki masz, ja mam oryginalne i kupiłem tez robiony. zostałem na kablu z zamówienia i przy 4 płatkach fizeliny  i otwartych basportach.

a w tych krążkach fizelinowych dziura po środku, na wzór oringów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 00:06, Greezye napisał:

Z tego zestawienia to on ma szansę napędzić jedynie k550, wzmacniacz w nim nie jest zbyt mocarny, bardziej nadaje się pod dokanałówki i mniej wymagające nauszne. Szpilki mogą być efektem tego że on ma taki charakter, że nie za bardzo popuszcza słabszym realizacjom, więc jeśli na górze ma co zakłuć to zakłuje. 

z tym napędzaniem to bym się nie przejmował, moje q701 napędza bez problemu, choć marginesu w górę już niewiele zostaje. ale dla mnie max jest nie do wytrzymania.

1 minutę temu, gardinia napisał:

a w tych krążkach fizelinowych dziura po środku, na wzór oringów?

tak wielkości większego kieliszka, tylko wcześniej użyj do wycięcia a potem do tego  do czego został stworzony:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 14:14, kaammiil napisał:

Pomiń oringi, ja dałem 4 ale łatwo tym żaglować, trudniej wyciąć, jak się weżniesz za wycinanie to zrób sobie więcej. okrągłe naklejki na basporty można długą pęsetą odklejać i zaklejać, odklejone przyklej do dekielków z logiem od spodu- sprawdza się i nie trzeba ich szukać, dobrze się trzymają.

Ilość wkładek zależy od kabla jaki masz, ja mam oryginalne i kupiłem tez robiony. zostałem na kablu z zamówienia i przy 4 płatkach fizeliny  i otwartych basportach.

a w tych krążkach fizelinowych dziura po środku, na wzór oringów?

Prośba o odpowiedź w temacie, czy Ibasso czyta okładki albumów po tagach, czy po plikach umieszczonych w folderze z albumem? Mam taki problem, że nie wszystkie otagowane albumy się wyświetlają podczas odtwarzania. Na innym odtwarzaczu czytając z tej samej karty wyświetla okładkę, dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gardinia napisał:

a w tych krążkach fizelinowych dziura po środku, na wzór oringów?

Prośba o odpowiedź w temacie, czy Ibasso czyta okładki albumów po tagach, czy po plikach umieszczonych w folderze z albumem? Mam taki problem, że nie wszystkie otagowane albumy się wyświetlają podczas odtwarzania. Na innym odtwarzaczu czytając z tej samej karty wyświetla okładkę, dziwne.


wygląda na to że maksymalny rozmiar okładek w tagu to 900x900 px dla FW 1.5.8. Co do czytania z cover.jpg - niestety nie wiem

Firmware 1.5.8:
 
 Improvements with this firmware:

1. Increased memory size for user data partition. This allows more artwork to be stored.
2. Increased embedded ID3 artwork size to be 900*900 pixels maximum. This helps to avoid a media scan crash problem and improves the media scan speed.
3. Rectified the sorting order bug.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności