Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Wiele się mówi o tym, że coraz więcej muzyki nagrywa się pod słabiutkie AirPodsy, bo najwięcej ludzi ich używa.

 

Niestety coś w tym jest. W ogóle nowe konsumenckie sprzęty grające wydają mi się bardzo przepłacone w stosunku do dźwięku jaki oferują. Kiedyś oglądałem ofertę w jednym z elektormarketów - grajbelki za tysiąc/dwa tysiące, jakieś inteligentne głośniki albo komputerowe zestawy 2.1 z subwooferem... Przecież za taką cenę można mieć dużo wyższej klasy sprzęt używany. Naprawdę nie  interesuje mnie czy sprzęt grający jest sleek&shiny, fancy, eko, minimalistyczny itp. tylko jak brzmi.

 

Słuchawki Bluetooth też mają ten problem - większość modeli Sony czy JBL jest zestrojona na podbicie midbasu (w kosmos) i podbicie przełomu środka i góry... Żeby dudniało i cykało, bo przecież tego oczekuje większość ludzi. 

 

Kupiłem CD550 ze zużytymi padami za stówkę... Tyle mogę zaryzykować, może akurat mi podpasują :D  

Edytowane przez Post Animus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to co kto lubi. Słuchanie na kolumnach w pomieszczeniu wypełnionym dźwiękiem dobrej jakości to inne doznania. Jednak jakbym miał znów słuchać na Altusach to wolę słuchawki za 20 dolcow. Może nawet airpodsy.  :P

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Czyli ogólnie kupowanie kolumn do domu to głupota, bo są słuchawki.

Tak jest. A np. jak zaprosisz do domu gości na imprezę taneczną, to każesz każdemu przyjść ze swoimi słuchawkami bezprzewodowymi i potem zapodajesz wszystkim muzyczkę przez blututa ;)

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Jednak jakbym miał znów słuchać na Altusach to wolę słuchawki za 20 dolcow. Może nawet airpodsy.  :P

Altusy mają swoją magię - pamiętam jak w liceum przychodziłem do kolegi, co miał polską dużą wieżę z Altusami i zapodawał mi rózne cuda z winyla - Pink Floyd "The Wall", Yazoo, Madness, Rolling Stones - a ja byłem zauroczony, że słychać nawet trzask spowodowany najdrobniejszą drobinką kurzu na płycie. A bas tak huczał, że aż w stojącej obok szafce szklane drzwiczki wpadały w rezonans - taka to była magia, a ja miałem opad szczęki do podłogi, bo posiadałem wtedy tylko radiomagnetofon Hania :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera to sama lipa jest; kiedyś to było granie panie...

https://dogramofonu.pl/pl/p/Gramofon-Parlophone-z-zielona-tuba%2C-10-plyt-w-albumie-i-100-nowych-igiel/11591

 

image.png

W dniu 25.11.2023 o 22:08, marekhall napisał(a):

klasą brzmienia odpowiadają dzisiejszym słuchawkom pułapu 10k PLN

Bajery dt990 edition 600 i 250 ohm z nowszą membraną też to robią na luziku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pioj napisał(a):

Ok zgadzam się ze spadkami na basie, ale lepsze słuchawki otwarte mają taki potencjał przetwornika że bez problemu equalizuję je do basu na poziomie Harman targetu, czyli nawet głośniej niż w wielu zamkniętych. Bardzo lubię słyszeć cały zakres basu do 20Hz i faktycznie, gdybym nie equalizował to miałbym pewną potrzebę na zamknięte z rozwiniętym sub-basem. Chociaż słuchałem bardzo wielu zamkniętych w tym DCA AEON Closed, HD820, TH900, TH600 albo 610 (nie pamiętam), DT770, Finał sonorous VIII i sonorous X, sporo tańszych których nie pamiętam w tym takstar pro82 czy hyperx cloud 2, miałem kiedyś audio-technica ATH-T500.

Nie powiem że wszystkie są złe, ale jakoś żadne mnie tak nie porwały jak na przykład hifiman Susvara, Arya, Sennheiser HD800s, czy stax sr-l700 lub focal utopia i clear

Spadek na basie to jedno. W zamkniętych słuchawkach tworzy się ciśnienie, którego nie osiągniesz w otwartych słuchawkach. Też sobie zequalizowałem dt990, żeby mi fajnie wibrowały na samym dole, ale nie osiągnąłem takiego efektu, co w Sony MDR V700 (chyba miałem jakiś albo wybitny albo lewy model, bo takiego basu już nigdy na słuchawkach nie miałem) i w żadnych otwartych, które słuchałem, zwyczajnie nie dało się tego osiągnąć ze względu na konstrukcję.

 

Co do porwały/nie porwały - no to już jest kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał(a):

Też sobie zequalizowałem dt990, żeby mi fajnie wibrowały na samym dole, ale nie osiągnąłem takiego efektu, co w Sony MDR V700 (chyba miałem jakiś albo wybitny albo lewy model, bo takiego basu już nigdy na słuchawkach nie miałem) i w żadnych otwartych, które słuchałem, zwyczajnie nie dało się tego osiągnąć ze względu na konstrukcję.

V700 dobrze "wachlowały" membraną, do tego szczelne pady i przetwornik blisko ucha robiły swoje :) 

Choć akurat najważniejsze z tego to szczelne pady, których DT990 nie posiadają, stąd ciśnienie jakie wywierają na "bębenek" jest mniejsze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD550 doszły, działają :)  Są większe niż wyglądały na zdjęciach, i bardzo wygodne. Na razie słucham ich na zużytych padach, w przyszłym tygodniu zamówię nowe. Pierwsze wrażenia - dźwięk jaśniejszy i nastawiony na wokal, trochę mało basu (na to wpływ mają pewnie zużyte pady). Wymienię pady, posłucham to napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chwalipost: znalazłem na Ali aluminiowy pałąk do cd3k. Ma kilka plusów: że w ogóle jest, że z amelinium (chociaż nie pomalujesz) i że zapewnia większy docisk do uszu, w odróżnieniu od oryginalnego, z plastiku.  

Minusy: do mocowania muszli należy użyć śrubki z nakrętką (są w zestawie). Zobaczymy, czy śrubka nie będzie się wykręcać. Poza tym średnica śrubki jest ciut za mała w porównaniu do otworu w muszli, zatem jest ciut luzu. Będę musiał poszukać jakiejś tulejki, żeby ten luz zniwelować. Drugi minus to guma na opasce - jest nieco za luźna. 

Niemniej, zakup uważam za udany.IMG20240320154112.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekhall napisał(a):

Chwalipost: znalazłem na Ali aluminiowy pałąk do cd3k. Ma kilka plusów: że w ogóle jest, że z amelinium (chociaż nie pomalujesz) i że zapewnia większy docisk do uszu, w odróżnieniu od oryginalnego, z plastiku.  

Minusy: do mocowania muszli należy użyć śrubki z nakrętką (są w zestawie). Zobaczymy, czy śrubka nie będzie się wykręcać. Poza tym średnica śrubki jest ciut za mała w porównaniu do otworu w muszli, zatem jest ciut luzu. Będę musiał poszukać jakiejś tulejki, żeby ten luz zniwelować. Drugi minus to guma na opasce - jest nieco za luźna. 

Niemniej, zakup uważam za udany.IMG20240320154112.jpg

Podlinkujesz proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności