Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielam, bardzo fajne są te sony. Zastanawiam się V czasem czy by sobie ich jednak nie sprawić i jakoś delikatnie zmodować, no ale ostatnio za dużo rzeczy na głowie i brak czasu na słuchanie muzyki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kilka dni z takim zestawem, Sony wymiata. Na pierwsze miejsce, ex aequo z z EX1000, wskazują EX800ST. Różnica w materiale kopułki, plastik w 800 vs aluminium w 1000, oraz inny kabel, w EX800 cieńszy. Brzmieniowo, mam wrażenie, że 800ki grają odrobinę bardziej rozrywkowo, ale nie słyszę różnic w poszczególnych pasmach. Takie bardzo ogólne wrażenie. Fantastyczna scena, holografia i legendarny już bas i jego najniższa cześć. Ciekawe, że EX800ST zgrywają się lepiej z ZX100, a EX1000 podobają mi się bardziej z moim DP-X1 i ten zestaw u mnie nieznacznie wygrywa. Czytałem też, że warto zmienić kabel w EX800 na ten z EX1000. Dla samych walorów brzmieniowych, wg mnie, nie warto. Słychać, że tu nie ma przypadku, EX800ST z kablem od tysiączek zagrały trochę gorzej, mam wrażenie, że się trochę rozjechał bas. Znaczenie może mieć impedancja, 800ki to 16ohm, a 1000 to 32. Krótko mówiąc, jeśli myślisz o flagowych iemach Sony, możesz śmiało celować w osiemsetki. Obie pary już nie produkowane, ale zdaje się, że 800ki łatwiej dostępne i trochę tańsze.

 

Dziękuję @awayeah za możliwość sprawdzenia tego genialnego zestawu :)

 

a542421c9323ec5a6b031215d9442ce8.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe mogą być nowe bezprzewodowce od sony MDR-1000X. Ponoć dźwiękowo dużo lepsze od MDR-1ABT (ale i sporo droższe <_< ). Recenzję bardzo entuzjastyczne:

- http://www.whathifi.com/sony/mdr-1000x/review

- http://www.pocket-lint.com/review/138674-sony-mdr-1000x-review-quite-simply-phenomenal-noise-cancelling-headphones

- http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/headphones/sony-mdr-1000x-wireless-headphones-1327770/review

 

Póki co w Pl słabo dostępne, także raczej ciężko o odsłuch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo dobre. Jak znajdziesz synergię (wg. mnie genialne z Pono po balansie) to jest jeszcze lepiej. Pięknie wykonane i mega wygodne. Oczywiście, jak to ze mną często bywa żałuję że sprzedałem. Jak D7200 i Oppo PM3 nie przypasują to kupię ponownie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie straszna cisza na temat MDR-Z7. Naprawdę nikt poza @rev i jego wideo recenzją nie jest w stanie nic napisać o tych nausznikach?

@ICTC czemu Ty je właściwie sprzedałeś? Co Ci w nich nie pasowało? W sumie to Ty je chyba w niezłej kasie wtedy kupiłeś jeśli dobrze pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza, bo one jednak nie grają dobrze z ziemniaka i prawda jest taka że są wybredne co do źródła. Ale jak złapią synergię to są wybitne w tej cenie.

 

Dobrze pamiętasz. Sprzedałem, bo brakowało mi w nich agresji, uderzenia basu. Żałuję i być może kupię ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od kilku dni modelu MDR-100AAP i jestem pod naprawdę dużym wrażeniem. Dziwię się, że te słuchawki przeszły praktycznie bez echa, bo w swojej kategorii (nauszniki przenośno-domowe) są doskonałą propozycją. Grają bardzo spokojnie, bez wyostrzonej wyższej średnicy/góry i bez zalewającego wszystko basu. Dźwięk jest bardzo dobrze zrównoważony, szczególnie przypadła mi do gustu naturalna i niezwykle przyjemna średnica. Są bardzo wybaczające, sybilizacja praktycznie nie występuje. Scena jak na taką konstrukcję słuchawek również wybija się ponad przeciętność. Na wygodę nie narzekam, spokojnie mieszczą mi się całe uszy i można posiedzieć w nich kilka ładnych godzin. Jakość wykonania na pierwszy rzut oka nie powala (plastic fantastic), ale to tylko pozory, słuchawki sprawiają wrażenie wytrzymałych i dobrze spasowanych (w moim egzemplarzu nie ma żadnych trzasków i tym podobnych zjawisk).

 

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się zbyt wiele po tym modelu, ale spotkało mnie bardzo duże zaskoczenie. Moim skromnym zdaniem zostawiają w tyle model MDR-1A tego samego producenta, podobają mi się zdecydowanie bardziej od AKG K545, Sennheisery Momentum również przegrywają u mnie walkę z MDR-100AAP. Bez żadnych wyrzutów sumienia zapłaciłbym za nie sklepową kwotę oscylującą w okolicach 600 PLN, a za 350 PLN za które je kupiłem nie wyobrażam sobie lepiej brzmiących słuchawek tego typu. Serdecznie polecam :)

 

 

co sie stalo ze 100AAP wstawiłeś do komisu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie poszukiwania tych jedynych ZAMKNIETYCH, dużo już odsłuchiwałem na razie usiadłem na Takstrach HD2000.

miałem K545 SRH840 słuchałem HD6000(ciemne jednak) HD5500, 100AAP, MDR-1A, HD4.20 i HD4.30, K92, M40x,HP150 i jakąś wersję MSR7 i Beoplay H6 - te trzy ostatnie mi najbardziej leżały.

Ciekawe mogą być też BOSE AE2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj jeszcze Focal Listen :) HD6000 są ciemne e stocku, trzeba się z nimi pobawić (rekabling, zatkanie otworów + damping, ew. zmiana padów), nie zmienia to faktu, że jak się je kupi za 200 pln z hakiem i dołoży drugie tyle to zaczynają gadać elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś poleci jakiś DAC/amp czy jakiekolwiek niedrogie źródło działające jako DAC usb pod Sony MDR-1A i/lub MDR-100AAP ?

Szukam czegoś do 400 zł.

 

Zastanawiam się nad "kartami dźwiękowymi" - Asus Xonar U7 i Sound Blaster E3. Głównie dlatego, że dawno nie miałem "kart dźwiękowych" i z ciekawości sprawdziłbym też jak się sprawują z dokami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

LuQi ja miałem obie (mdr1 a i msr7) na testach i jeżeli chodzi o wygodę to soniaki są ZAJE...SCIE wygodne (najbardziej wygodne słuchawki jakie miałem, kompletnie nie czuć, że się ma je na głowie a jestem na tym punkcie wybitnie wyczulony) za to MSR7 to mistrzostwo świata w przeciwną stronę do soniaków jeżeli chodzi o wygodę i komfort (dla mnie dramat). Brzmieniowo wyżej cenię sobie jednak MSR7 tylko z jednego powodu - bas w mdr1A jest "rozlany", brakuje mu konturu, nie jest zwarty, jest taki nadmuchany. Tak je odebrałem. Gdyby nie ten mega dyskomfort użytkowania msr7 to kupiłbym chyba sobie 2 pary hehe bo brzmieniowo i cenowo są świetnym wyborem! Jak nie masz problemów ze słuchawkami typu "imadło" to wybór w tym wypadku nie będzie trudny.

Edytowane przez Adam 76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dotarły 100AAP. Kupione z myślą o słuchaniu w samolotach, w których bywam kilka razy w miesiącu. Jest fun. Jak widać po posiadanych przeze mnie słuchawkach, bassheadem nie jestem, ale doceniam dobre pi*****nięcie. :)

 

Słuchałem ich kilkanaście minut i bas jednak trochę leje po uszach (i okolicach). Trzeba wygrzać.

 

Ciekawostka - moim zdaniem lepiej grają z iPodem 5.5g niż z Opusem (tu za dużo basu). Z Video IMO łapią wybitną synergię.

 

Za 290zł zdecydowanie było warto.

 

3880a451862cf639b10544c8f8098b6e.jpg

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności