Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic DT1770


all999

Rekomendowane odpowiedzi

sam jestem ciekaw - dawno nie słuchałem 150-ek, a były to moje pierwsze "poważniejsze" słuchawki jakie kupiłem ;)

Ale było to tak dawno - 10 lat temu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może któryś porównać z grubsza je do T90? Prośba ;)

 

Ja nie - miałem je chyba 2 lata temu ;)

 

Ale T90 pamiętam jako krew z uszu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując DT150, T90, DT770 to wybieram bezwzględnie DT150. Szkoda że nie sprawdziłem ich z hybryda padów HM5

 

No ja dziś podłączyłem Lampizatora do tranzystora w pracowni którym pędzę DT150, pobawiłem się nawet padami (skaj/welur), ostatecznie zostały welury. No i wnioski są takie że DT150 grają bardzo fajnie z Lampizatorem + tranzystorowy słuchawkowiec. Słabszy DAC + lampa (Espressivo) jednak nie rozwijały ich potencjału. Czyli Headonic lub inny dobry tran wręcz się prosi do DT150.

CO do DT150 vs DT1770. Sam jestem bardzo ciekaw Jarka spostrzeżeń. To może być ciekawe, pomimo tego że czuję, wręcz jestem pewien że technicznie DT150 wypadną gorzej. Niemniej, jeśli Jarek oceni że są poodbne tonalnie, to dam DT1770 drugą szanę w 'swoim torze' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie a może któryś porównać z grubsza je do T90? Prośba ;)

 

Ja nie - miałem je chyba 2 lata temu ;)

 

Ale T90 pamiętam jako krew z uszu :(

 

Wydaje mi się, że dt 1770 mogą szybciej zostać konkurentem dla flagowych T5p, niż T90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5p, a mojej ocenie są najlepiej wykonanymi słuchawkami zamkniętymi na świecie. Gdyby tylko siedział w nich inny przetwornik to bardzo chciałbym je mieć. Nawet w tej cenie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu dotarły do mnie archaiczne słuchawki Beyerdynamica czyli model DT-150. Używane od kolegi Fexa, więc dałem im jakieś dwie godziny na pogranie u mnie bez odsłuchu.

 

No i wziąłem się za porównywanie...

 

I wcale nie było mi łatwo :)


Przez zrządzenie losu lub jak kto woli zupełny przypadek, trafił do mnie ciekawy wzmak, którego nigdy w życiu, rzecz jasna, nie dane mi było słyszeć - chodzi o Lebena 300XS. Mają swojego Headonica i najnowszy produkt Beyera czyli DT 1770 wziąłem się za odsłuch. Za źródło posłużył mi Mac MCD-550.


Mówiąc szczerze, sam byłem ciekawy czy legenda Beyerdynamica jest w stanie dorównać najnowszemu produktowi.


Ergonomia i wygląd

Tu jakby jest prosta sprawa (dla mnie bynajmniej) - DT150 są surowe i obleśne z wyglądu, ale o dziwo bardzo wygodne. Pałąk ...jest, i o dziwo nie uwiera w czubek głowy.

DT1770 w tym aspekcie to zupełnie inny świat, jedne z najładniejszych słuchawek i super wygodne - mniej też grzeją w uszy :)

 

Wrażenia soniczne.

Do odsłuchu wykorzystałem bardzo dobrze znane mi nagrania, po to żeby łatwiej było mi wychwycić ewentualne różnice.

 

Podstawowe różnice między DT1770 i DT150:

- średnica podana bardziej do przodu

- lepszy bas

- lepsza kontrola basu

- bogatsza i o lepszej rozdzielczości średnica

- lepsza głębia

- lepsza holografia

- lepsza szerokość sceny

- góra nie ma tendencji do sybilacji, choć potrafi sięgać gór szczytów

- bardziej spójny i melodyjny przekaz

 

Czy to znaczy, że legenda Beyerdynamica DT150 to słabe słuchawki? Absolutnie nie, tylko trzeba wiedzieć, że takiego dźwięku się chce i szuka. Natomiast dla mnie różnica w cenie jest jak najbardziej sensowna.

Ja mógłbym je mieć w swojej kolekcji, są naprawdę fajne, i może by tak było gdyby nie jeden z forumowiczów, który uparł się, żeby je ode mnie odkupić. Ale tak to jest w tym hobby.

 

Dodam jeszcze, że Headonic bardziej lubi się z DT1770, a DT150 z Lebenem.

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia soniczne.

Do odsłuchu wykorzystałem bardzo dobrze znane mi nagrania, po to żeby łatwiej było mi wychwycić ewentualne różnice.

 

Podstawowe różnice między DT1770 i DT150:

- średnica podana bardziej do przodu

- bogatsza i o lepszej rozdzielczości średnica

 

 

To chyba pierwsza opinia mówiąca o o bogatej i niewycofanej średnicy DT1770.

 

 

 

 

 

otwory rezonansowe?

 

1770_pro_ruck_621704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu dotarły do mnie archaiczne słuchawki Beyerdynamica czyli model DT-150. Używane od kolegi Fexa, więc dałem im jakieś dwie godziny na pogranie u mnie bez odsłuchu.

 

No i wziąłem się za porównywanie...

 

I wcale nie było mi łatwo :)

Przez zrządzenie losu lub jak kto woli zupełny przypadek, trafił do mnie ciekawy wzmak, którego nigdy w życiu, rzecz jasna, nie dane mi było słyszeć - chodzi o Lebena 300XS. Mają swojego Headonica i najnowszy produkt Beyera czyli DT 1770 wziąłem się za odsłuch. Za źródło posłużył mi Mac MCD-550.

Mówiąc szczerze, sam byłem ciekawy czy legenda Beyerdynamica jest w stanie dorównać najnowszemu produktowi.

Ergonomia i wygląd

Tu jakby jest prosta sprawa (dla mnie bynajmniej) - DT150 są surowe i obleśne z wyglądu, ale o dziwo bardzo wygodne. Pałąk ...jest, i o dziwo nie uwiera w czubek głowy.

DT1770 w tym aspekcie to zupełnie inny świat, jedne z najładniejszych słuchawek i super wygodne - mniej też grzeją w uszy :)

 

Wrażenia soniczne.

Do odsłuchu wykorzystałem bardzo dobrze znane mi nagrania, po to żeby łatwiej było mi wychwycić ewentualne różnice.

 

Podstawowe różnice między DT1770 i DT150:

- średnica podana bardziej do przodu

- lepszy bas

- lepsza kontrola basu

- bogatsza i o lepszej rozdzielczości średnica

- lepsza głębia

- lepsza holografia

- lepsza szerokość sceny

- góra nie ma tendencji do sybilacji, choć potrafi sięgać gór szczytów

- bardziej spójny i melodyjny przekaz

 

Czy to znaczy, że legenda Beyerdynamica DT150 to słabe słuchawki? Absolutnie nie, tylko trzeba wiedzieć, że takiego dźwięku się chce i szuka. Natomiast dla mnie różnica w cenie jest jak najbardziej sensowna.

Ja mógłbym je mieć w swojej kolekcji, są naprawdę fajne, i może by tak było gdyby nie jeden z forumowiczów, który uparł się, żeby je ode mnie odkupić. Ale tak to jest w tym hobby.

 

Dodam jeszcze, że Headonic bardziej lubi się z DT1770, a DT150 z Lebenem.

 

Czy mam rozumieć że DT1770 przy DT150 nie brakuje mięcha na wokalach?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Hmm...we wszystkim tak 1770 lepsze od DT150...ciekawe.

Jako sceptyk nie uwierzę jak nie usłyszę...he,he.

Jak rzeczywiście nie brakuje mięsa w 1770 to może być ciekawie.

Ale coś słyszę że ludzie narzekają że scena mała w 1770, a ta w Dt150 całkiem spora jest, a Jarek pisze że szersza...ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...we wszystkim tak 1770 lepsze od DT150...ciekawe.

Jako sceptyk nie uwierzę jak nie usłyszę...he,he.

Jak rzeczywiście nie brakuje mięsa w 1770 to może być ciekawie.

Ale coś słyszę że ludzie narzekają że scena mała w 1770, a ta w Dt150 całkiem spora jest, a Jarek pisze że szersza...ciekawość.

DT1770 to jak ktoś wspomniał słuchawki wrażliwe na sygnał, dlatego duże znaczenie ma tor i dlatego też opinie są różne. Weź do tego preferencje, sprzęt uprzednio przesłuchiwany, przyzwyczajenia i nastrój i wyjdzie Ci u każdego inna opinia, a mało kto na hed-faj zwraca na to uwagę - liczy się tylko $$$.

 

Ludzie narzekają na hed-faju, a nawet nie piszą z czego słuchali, a czasami są to śmieszne sprzęty z półki "na początek" dlatego nie należy się tak bardzo sugerować ich wypowiedziami. U nas na forum częściej spotkasz konkrety :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności