Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do CS:GO nieokreślony budżet


boxbox

Pytanie

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników forum,

pozwólcie, że przejdę od razu do sedna sprawy.

Szukam słuchawek do gry Counter-Strike Global Offensive.

Po słuchawkach oczekuję głównie świetnego pozycjonowania, sceny. Wygłuszenie bądź izolacja nie są mi specjalnie potrzebne.

Przesiadłem się z karty zintegrowanej + Sennheiserów HD201 na combo Superlux HD668b + Asus Xonar DG (użytkuję to ok. 3-4 tygodni) i nie jestem w pełni zadowolony. Być może zbyt wiele oczekiwałem, nie wiem.

Chciałbym, żebyście pomogli mi wybrać słuchawki bądź headset (naprawdę zastanawiam się nad Cloudami od HyperX bądź headsetem Reloop SHP-1). Myślałem nad Pioonerami SE-A1000 lecz mam małą głowę i nie wiem czy uda mi się je jakoś "przerobić".

Co możecie polecić żebym poczuł różnicę, oraz aby wybór był choć w małym stopniu trafiony - przyznam, że po moim obecnym sprzęcie oczekiwałem czegoś więcej...

Z racji tego, że budżet nie jest jakoś specjalnie określony (no, powiedzmy 1000zł) myślałem sporo nad AKG K612 PRO + AIM SC808, ale czy naprawdę warto?

Znalazłem kilka headsetów z polecanych i wybrałem takie:

- Superlux HMC631

- Mionix Nash 20

- Asus Strix Pro

- Zowie Mashu

- Sennheiser PC360

- Sennheiser PC350 SE

Moglibyście coś więcej o nich napisać? sporo czytałem w internetach lecz napaleńcy polecają je w ciemno (tak samo jak Siberie v2/v3...), nie wiem też jakie dźwiękówki do nich dobrać.

 

Podsumowując stawiam raczej na pozycjonowanie, scenę aniżeli na wygodę. Dodam też, że to CS jest na pierwszym miejscu. I gdzieś tam na 3-4 muzyka - do której i tak mam głośniki.

 

 

Naprawdę dziękuję z góry wszystkim za pomoc i za to, że dotrwaliście do końca postu... ;F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ATH r70, hd580=hd600(droższe za wygląd w uproszczeniu), dt880/250ohm

 

osobiście używałem hd580 i teraz trudno mi innych używać a mam np hd6000 ale to nie to


a jak możesz to hd800 ale to już poważny wydatek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki za 5k zł do CS:GO?

 

 

myślałem sporo nad AKG K612 PRO + AIM SC808, ale czy naprawdę warto?

To niestety może ocenić tylko nabywca. Recenzje obu popełniłem u siebie, wypowiedziało się na ich temat także do tej pory wielu użytkowników. Obu nadałem nie bez powodu rekomendacje, także moim zdaniem warto, ale podkreślam: moim zdaniem.

 

 

Znalazłem kilka headsetów z polecanych i wybrałem takie:

- Superlux HMC631

 

Moglibyście coś więcej o nich napisać?

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

 

:). Oczywiście z lepszą sceną będą grały K612 PRO.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sens jest zawsze przy takich kartach. Zwłaszcza, jeśli z czasem będzie się chciało zmienić wzmacniacze operacyjne. SC808 nie ma specjalnych problemów z napędzeniem nawet mniej skutecznych słuchawek 600 Ohm.

 

Alternatywą po mocnych kosztach byłby SC8000 na PCI.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc8000/

Z tym że ze względu na wlutowane na stałe JRC4580C2J nie ma możliwości wymiany wzmacniaczy operacyjnych. Oprogramowanie również jest uboższe. W swojej cenie jednak deklasuje (układ DAC to AKM4396).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ej no

 

 

nieokreślony budżet

 

to nieokreślony budżet :D ale to pół żartem pół serio :)

 

Jednak poważnie podchodząc do tematu to r70 ew hd600/hd580.

Miałem dwa podejścia do k612 trzeciego nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:)

 

 

No dobrze, tylko czy testowałeś R70? Czy można przeczytać gdzieś o zanotowanych wrażeniach z odsłuchu?

 

Na tym polega subiektywność branży audio, że nie wszyscy odbierają dane słuchawki tak jak my. Jednym dana para podoba się bardziej, innym mniej. Jest sporo osób (w tym ja), które wysoko cenią sobie K612PRO, bo choć nie są doskonałe w niektórych aspektach, to jednak w swojej cenie dają bardzo dużo i przy dobrze dobranym torze potrafią cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie r70 dość nowy model a ja nie mam takiej swobody odsłuchu, a ze mam używam hd580 hd600 a r70 są ich PONOĆ rozwinięciem może warto zobaczyć.

 

Decyzje i tak każdy sam podejmuje jego kasa jego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie r70 dość nowy model a ja nie mam takiej swobody odsłuchu, a ze mam używam hd580 hd600 a r70 są ich PONOĆ rozwinięciem może warto zobaczyć.

 

Decyzje i tak każdy sam podejmuje jego kasa jego problem.

 

Faktycznie, warto zobaczyć jak grają cudzym portfelem, w końcu jego kasa, jego problem. :)

 

W działach Co kupić pytający na ogół pisze z bardzo dużym zaufaniem do wypowiadających się, że jednak mieli to, co polecają i są w stanie porównać różne słuchawki między sobą, tudzież podpowiedzieć to i owo z własnego doświadczenia. Ja na ten przykład ich nie miałem i dlatego nie będę polecał póki sam się nie zapoznam z ich brzmieniem. Zbyt wiele rzeczy przed odsłuchem mogłem opisać jako "ponoć" dobrze grające bo ktoś tam coś tam, a potem okazywało się, że jednak nie do końca, że sprzęt przerysowany, przekolorowany i skalkulowany czy to na hype, czy na podbudowanie sobie cudzego ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda że tak to postrzegasz a jeśli tak to dalsza rozmowa nie ma sensu ...

 

Mikołaj612 testował i gra w r70, a póki sam nie posłucham i tak nie będę wiedział jak to gra więc dużo mi to nie da. Zauważ nie każe kupować ja tylko podaje model warty sprawdzenia, no ale skoro tak widzisz sprawy to mi opadły chęci do dalszej rozmowy i udowadnianie czegoś czego nie było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Retter, ale po co polecasz coś co jest PONOĆ rozwinięciem hd600... To się kupy nie trzyma, a Mikołaj różne rzeczy na forum wypisywał i chwalił przeróżne słuchawki, które zaraz potem do komisu leciały

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby autor miał wybór hd600 znany model do kupienia używany, r70 tylko nowe raczej, to tak trudne do wymyślenia ?

 

Wg mnie r70 mogą być ciekawe mają potencjał, sugestie mikołaja i innych to tylko ułamek co biorę SAM pod uwagę.

Moja kasa i dopiero jak sam sprawdzę na MOICH USZACH decyduje o kupnie.

 

Za radą SławkaR używałem hd580 hd600 do gier z ciekawości i wynik jest tego ze teraz nie chce innych do grania co jest zupełną odwrotnością do tego co bym powiedział pół roku temu. Szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie tak jak napisał wyżej @Play. W pierwszym poście padło kategoryczne stwierdzenie:

 

 

 

Jednak poważnie podchodząc do tematu to r70 ew hd600/hd580.

 

Dopiero w kolejnym pojawiło się, że "ponoć", że "warto sprawdzić". Jesteśmy w dziale Co kupić, a nie Co warto sprawdzić i osobiście tak, nie widzę sensu w polecaniu czegoś, czego się nie słyszało i co równie dobrze może okazać się czymś kompletnie innym.

 

Aby było jasne: ja tego, że warto sprawdzić R70, w ogóle tu nie neguję, jako że to kompletna nowość i szansa na spory potencjał, której też im nie odmawiam. Ale właśnie: nowość, a więc póki co szansa, nie pewniak. Inaczej jest to namawianie obcego człowieka na ryzykowne zakupy, które równie dobrze mogą okazać się tak strzałem w dziesiątkę, jak i przestrzeleniem o całą wysokość. Mimo posiadania całkiem sporego doświadczenia z różnymi modelami, czasami za naprawdę spore pieniądze, absolutnie nie zdecydowałbym się na taki zakupowy theorycrafting.


Na moje pisze się wtedy, że poleca się to, to i to, ALE pojawiły się na rynku R70 i mogą okazać się ciekawe pod kątem wymagań autora, toteż niech spróbuje ich odsłuchać lub przynajmniej poczekać, aż pojawi się więcej solidnych na ich temat recenzji. Wydaje mi się to niespecjalnie "trudnym do wymyślenia".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. A co powiecie o:

- Superlux HMC631

- Mionix Nash 20

- Asus Strix Pro

- Zowie Mashu

- Sennheiser PC360

- Sennheiser PC350 SE

chodzi mi głównie o to czy będzie duża różnica pomiędzy nimi a moimi SL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem podobną sytuację co ty. Superlux HD668b wszędzie chwalone za niby dużą scenę i dobre pozycjonowanie okazały się nietrafione. Dla przykładu Kossy UR40 były dla mnie w tym lepsze, choć dźwięk w nich niższa klasa. Podobnie było z Pioneerami SE-A1000 - nie umiałem kompletnie na nich grać. Pewnym przełomem okazały się dopiero Shure SRH940 (które są zamknięte) a ostatnio jeszcze lepsze okazały się AKG K712 Pro. Te ostatnie uwielbiam do CS:GO, świetnie się na nich gra. To będą moje słuchawki do ultimate grania. Niestety sam CS:GO ma raczej kiepską wirtualizację dźwięku (bardzo trudno określić co jest z tyłu, co jest z przodu i poszczególne odległości - nawet na AKG) dlatego jeśli tylko do tej gry to polecam użycie wirtualizacji - dla przykładu SBX Surround w takim np. Sound Blaster Z. Oraz odpowiednią konfigurację. Dopiero wtedy dźwięk w tej grze wchodzi na znośny poziom.

Podejrzewam, że nawet K612 Pro by cię mogły zadowolić.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko fajnie tak ustawiłem, lecz mam problem ponieważ mysz laguje mi w grze. Czy to od liczby kanałów?

 

 

Chyba zdecyduje się na AIM SC808 ---> AKG K612 PRO.

Nie sądzę. Raczej przez to, że gość tam źle napisał - powinieneś ustawić na 6 kanałów, a nie na 8. CS:GO obsługuje tylko 5.1.

Ustaw też głośność w CS:GO na ok 25%.

Z takimi ustawieniami możesz spróbować włączyć Dolby Headphone, i pobawić się ustawieniami tegoż - a nuż z DH będzie ci się lepiej grało? Ja akurat DH nie trawię, wolę rozwiązania Creative, ale u ciebie może być inaczej.

 

Pamiętaj, że SC808 nie ma wejścia mikrofonowego.

 

/ Czy mi ciężko dogodzić? Niewiem. Ja scenę w słuchawkach oceniam pozytywnie głównie na podstawie pozycjonowania w grach, może dlatego? Słuchawki mogą mieć szeroką scenę (jak wspomniane SE-A1000), która będzie idealna do muzyki, ale nie znaczy to, że dobrze sprawi się w grach. :) Jak scena jest zbyt szeroko wysunięta na boki, to człowiek się gubi. Ja sam bardziej cenię równomierność, bo w równomierności potrafię się odnaleźć.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie. Wystarczy tak jak pisałem podpiąć dodatkową kartę-córkę z zestawu lub panel przedni mający wejście na mikrofon. Nie trzeba kupować żadnych dodatkowych urządzeń.


Wszystko zostało opisane tutaj:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zaszła pomyłka z modelem SC8000. Tam faktycznie nie ma wejścia mikrofonowego, ani też żadnej możliwości podpięcia dodatkowego przyłącza w takowe wyposażonego. Dopiero tam jedyną opcją jest albo mic in na płycie głównej, albo mikrofon na USB. Obie karty za sprawą bardzo podobnej nazwy łatwo pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności