Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, saudio napisał:

Nie wiem czy akurat Mullardy to najlepsze rozwiązanie drogo i to bardzo, a efekt może nie być odpowiedni,

bo sam wzmak gra już w podobnym stylu, spotęgowanie może zaszkodzić/zasłodzić.

I tak na zdjęciu widać że są to inne lampki niż u mnie oryginalnie.

 

Zgłębiłem trochę temat, wiadomo jak to jest w dzień zakupu... są emocje itd.

 

Owe "zielone" lampki to się okazuję są 12AU7 Sylvanie i będą fabrycznie dołączane zamiast tych które były wcześniej. Jak twierdzą, są lepsze od tych wcześniej dałączanych, niestety nie miałem okazji porównać..

12AU7_SYLVANIA.jpg

Edytowane przez will88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

Mialem Sylvanie ale 12ax7 w Lebenie, bardzo fajne lampki u mnie były brandowane Baldwin.
Także nie wiem czy jest sens, wymieniać.
Jak chcesz dam Ci kontakt, powiesz co chcesz zmienić w dźwięku i Ci doradzi.

 

Mi właśnie teraz wszystko pasuje :) stąd te zaskoczenie było dlaczego recenzenci wskazywali na ich wymianie. Jak się okazuje mieli wcześniejsze wersje tych lampek.

 

Przyznajcie się teraz może jakie macie zapasy baniek :) w razie jak to mówią "w".

 

Jest sens trzymać w szufladzie taką powiedzmy Emission Labs na czarną godzinę ? Jak w ogóle w kraju z ich dostępnością jeżeli chodzi o 45- tkę ?45-1200pix.thumb.jpg.1d911283d803e95914026d3db12171b1.jpg 

 

 

Edytowane przez will88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś na zapas na pewno zamówię...

 

Miał ktoś moze okazje użytkować lampy marki Tung Sol ? Jak sie maja np. do EML ? Są widze w tej samej cenie, do mesh trzeba dopłacić niecałe 100euro. Warto?

 

Na ebay znalazłem jeszcze jeżeli o 45 tki chodzi RCA i to by było chyba na tyle w tym temacie.

BD1CB61A-72CB-42E2-988D-3A76E59BBEA8-14212-000010075D0B4B26.jpeg

7A639426-D646-416B-9A75-384580E4C745-14212-00001007AD50564C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 19:22, will88 napisał:

Witam wszystkich.

 

Zainfekowany przyłączam sie do klubu :).

 

Jak mi to ktoś ostatnio zarzucił trochę "szaleńczo" bo raczej nie ma drugiej takiej samej osoby co by z Espressivo przejść zaraz na HA-3. Pozdrowionka.

IMG_1812.JPG

 

Jak tło w Ayonie ? Brumi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 14:38, Chcheckitout napisał:

Z LCD3

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

"Well, it is a SET and DHT design without any negative feedback and therefore it cannot be 100% silent".

 

Dziś dostałem info, ze z 45 jest tez opcja na Sophia Electric, można je zamówić w wersji Globe i Princess..

 

 

CB823612-CEDF-4AD5-972C-AE6429941A4B-16514-00001434DDF4A6B1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, saudio napisał:

Tylko to są wersje takie pseudo mesh.

 

Pseudo mesh'owe ? A dokładniej wiesz coś więcej ? Jakaś recenzja czy z autopsji ?

 

Ku mojemu zdziwieniu z dnia na dzień lista potencjalnych kandydatów rośnie. Dziś przyszła informacja, że w kraju dostępne od ręki są 45 tki KR AUDIO.

 

Może ktoś miał okazję używać lamp tej firmy ? Był by to najtańszy pakiet z w/w kandydatów.

 

 

9_KR_1024x1024.jpg

Edytowane przez will88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Poczytaj na stronach Emission Labs, prawdziwy mesh to siatka zrobiona z nie rezonujących drucików a nie zwykłe dziurki.

 

Hmm, ale to jakaś ułomność ? Czy to mesh czy druciki czy "spiralka" - Skoro to klepią i mają na to pacjentów to musi być to też dobre :)

 

Na tych samych forach hamerykańśkich piszą, że SE, Sophia Electric gra najlepiej, a i jest najwięcej na nią gwarancji bo rok.

 

Używki odpadają na starcie, więc zostają tylko te z bieżącej produkcji i w tym miejscu rok to już bardzo dobrze świadczy o producencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś lubię środy :)

Stało się coś czego się nie spodziewałem. 

Jak się okazuje Ayon w swej najnowszej dostawie HA-3 podmienił bazowe lampy na inne. Jak widać na dołączonym zdjęciu różnią się budową od wcześniejszej GLOBE, teraz będzie to raczej tzw "Princess". Sterujące też podmienili. 

Jako jeden z kilku użytkownik HA-3 w kraju otrzymałem zapewnienie od Dystrybutora Ayona firmy Nautilus w Krakowie, że otrzymam te nowe lampy bez problemu :)

Czasami więc jak widać sytuacje rozwiązują się same, człowiek szuka i kombinuje, zdecydować się nie może a tu taka wiadomość :)

Moje uszy są już bardzo ciekawe jak to będzie grało, bo przecież już teraz jest bardzo dobrze i z HA-3 klimat jak to ujmę jest zjawiskowy.

W przyszłym tygodniu wszystko się okaże.

ha3a.jpg

ha3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jest dużo powietrza w porównaniu z poprzednikiem.

http://www.ayonaudiousa.com/fileadmin/pdf/PDF_2017/325_SPEZIAL_Kopfho__rerversta__rker_Ayon_Audio_HA-3_stereoplay_2017-04_lowres_pdf.pdf

dla porównania

http://hifiphilosophy.com/newsy-ayon-ha-3/4/

http://highfidelity.pl/@main-2878&lang=

 

Spore zmiany, potek chyba alps niebieski zamiast scalonej drabinki, do tego usunięty wyświetlacz z całą elektroniką i układami.

Ogólnie trzy płytki wycięte oraz wyświetlacz, do tego pewnie nowe trafa bo są dwa wyjścia zamiast jednego.

Trochę się pospieszyli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, saudio napisał:

Chyba wyjściach;)

 

 

No dobra, gniazdach :) jak kto woli..

 

Wedlug najnowszego info mam zameldować sie w przyszłym tygodniu w Nautilus Kraków z moim HA-3. Bardzo podoba mi sie takie podejście naszego dystrybutora. Zakupu dokonywałem w czasie kiedy nie było info o nowszej wersji a i tak dostanę nówke sztukę - ta która obowiązywać bedzie od tej pory z nowymi lampami. 

 

Trochę szkoda, bo sprzet już w sumie wygrzany ;) a i już snułem znów powoli plany w myślach o jakimś tam pakiecie lamp 45 tek, bo jakos nie wiem nic sie nie działo a u mnie dziać sie ogólnie musi... ale no jak ma być dane to jakos przeżyje te wygrzewanie jeszcze raz ;) 

 

Edytowane przez will88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przypomniało mi sie jeszcze o co chciałem zapytać :)

 

Ma albo miał ktoś taki motyw w swoim lampowym wzmaku, ze jak podłącza kabel sluchawkowy do wyjścia to do uszu dobiega taki specyficzny wydźwięk - nawał bym go "efektem" spadającej kropli wody do bardzo głębokiej studni. Jest to coś zupełnie enigmatycznego i broń Boże nie zaszufladkował bym go do skazy bądź wady.

Można to przyrównać do dźwięku jaki wydają lodzie podwodne :) Od czego to moze iść ? Jak myślicie ? Od tej 45 tki ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności