Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

 

A u mnie dziś od rana trwa bój między dwoma setami lamp:

GE 6SN7GTB + GE 6AS7GTA

attachicon.gifP1190569.JPG

oraz RCA 6SL7GT + RCA 6AS7G

attachicon.gifP1190574.JPG

Na krzyż jakoś nie chcą grać tak dobrze,

 

Tuberolling to jest choroba :) Bardzo przyjemna choroba. Ja kupowałem lampy na ebay - jedne nawet z Brazylii, jedne z USA. Za każdym razem wszystko w 100% porządku. RCA mocy takie jak u Ciebie - grey plate. Z przodu miałem w końcu VT99 Tung Sola - właśnie z adapterami - kupiłem je razem z lampami u nas na forum.

 

No nie wytrzymało chłopisko :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik, pożyczone ;)

 

A u mnie dziś od rana trwa bój między dwoma setami lamp:

GE 6SN7GTB + GE 6AS7GTA

attachicon.gifP1190569.JPG

oraz RCA 6SL7GT + RCA 6AS7G

attachicon.gifP1190574.JPG

Na krzyż jakoś nie chcą grać tak dobrze,

 

Tuberolling to jest choroba :) Bardzo przyjemna choroba. Ja kupowałem lampy na ebay - jedne nawet z Brazylii, jedne z USA. Za każdym razem wszystko w 100% porządku. RCA mocy takie jak u Ciebie - grey plate. Z przodu miałem w końcu VT99 Tung Sola - właśnie z adapterami - kupiłem je razem z lampami u nas na forum.

 

Kuba, dokładnie taki zestaw lamp mam teraz u siebie, od kolegi @Fonzo. :)

 

Tung Sole VT99, wbrew ogólnej bardzo dobrej opinii, mi nie siadły.

Ja to wolę brzmienie typu RCA/GE.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygrało u mnie zestawienie lamp od General Elektric.

Nisko schodzący bas z bardzo dobra kontrolą i kickiem. Barwna,klarowna, przejrzysta i bogata średnica, Wysokie ładnie prowadzone - czytelne, rozdzielcze, detaliczne.

RCA przodowały za to fantastyczną przestrzenią i wręcz trójwymairowością, jeszcze lepszym zobrazowaniem i ubarwieniem średnicy z pięknymi wokalami i dużym realizmem.

Kulały za to na kontroli i fakturze basu oraz zróżnicowaniu i wybrzmieniu wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Bywalec

Ktoś kupował może lampy z ebay'a?

Jest jakieś ryzyko? Czy są jacyś sprawdzeni sprzedający?

W Polsce tych lamp co potrzebuję jest jak na lekarstwo.

 

Czy ktoś może wie, gdzie kupić adaptery do lamp?

http://forum.mp3store.pl/topic/144513-k-adaptery-do-lamp-z-6c8g6h8g-do-6sl76sn7/

@Synthax, Ty chyba kiedyś takich szukałeś?

Wszystko zależy, jakie lampy i gdzie chcesz kupić. Ale fakt, czasami można się naciąć.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie..

Przyłączam się ze skromnym Espressivo-E.

Sprzęt gra bardzo dobrze w połączeniu z aune s16 oraz dt990 pro. Jednak szukam trochę lepszego grania w pewnych aspektach, na stockowych lampach dt990 w niektórych nagraniach trochę "krzyczą". Nie ma mowy o zamuleniu dźwięku, wręcz przydałoby się być może większego ciepła. W porównaniu do dziurki w s16 , która gra trochę jaśniej ale tak nie "wrzeszczy". Chciałbym wyeliminować ten "krzyk" i byłby miód. Jakieś sugestie co do wymiany lamp etc.?

 

DSC_0119.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę.


Więc Amperex Bugle Boy czy Amperex Orange Globe ? Do koszyka wrzucę jeszcze 6n23p choć niektórzy twierdzą ,że to muł. Jak nie spróbuję to się nie dowiem.


Tym bardziej cena za rosyjskie bańki jest niska, jak nie przypasuję to nie będzie płaczu.


Edytowane przez mariza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za poradę.

Więc Amperex Bugle Boy czy Amperex Orange Globe ? Do koszyka wrzucę jeszcze 6n23p choć niektórzy twierdzą ,że to muł. Jak nie spróbuję to się nie dowiem.

Tym bardziej cena za rosyjskie bańki jest niska, jak nie przypasuję to nie będzie płaczu.

 

Zwykłych nie warto, wersji militarnej EW mogą być :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, jutro idę nowe kapcie kupić bo nie znalazłem,

fuc.... napisałem do gościa jaki efekt chciałbym osiągnąć,

polecił mi nie jakieś tam telefunkeny czy inne za >1kPLN

tylko właśnie te lampki, nie wiedziałem że HEki potrafią tak zagrać.

Może już dobrze nie pamiętam swoje lata już mam, ale podobny przekaz z detalami i precyzją

dawały mi HD800 z moim modowanym Lebenem CS-300XS, i nie piszę tu o klasyce czy jazzie

tylko metalu taki Before the dawn, utkwił mi w pamięci jako dobrze nagrana pyta,

tylko od czasu jak się pozbyłem HD800 i Lebena to już nie było to samo, jakaś zbita papka

a teraz da się tego słuchać nie powiem z przyjemnością, HEki dają czadu, hmmm lampki hi-definition ;)

Jednego nie jestem w stanie zrozumieć jak Gerhard mógł wsadzić jakieś NN Chińczyki w takie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem zapalonym lampiarzem - Citrone + LDmk6+, w szufladzie z 5 kompletów lamp do LD i ok 7 do Citrone... lampy ściągane z USA, Brazylii... no właśnie. To mnie trochę odrzuciło od tego rodzaju sprzętu. No i to, że żeby zaczęło grać porządnie, to warto z godzinę wcześniej włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności