Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Soundmagic E80


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Soundmagic po kilku latach stagnacji w końcu postanowił odświeżyć swoją kolekcję słuchawek: zaczynając od wycenionych na 129 złotych ES19s, poprzez E50 warte 249 złotych, aż po topowe E80, za które należy zapłacić 369 złotych.

 

Choć bardzo miło wspominam model PL30, który swego czasu sprowadzało się z Chin jako dokanałówki mające świetny stosunek ceny do jakości brzmienia, to kolejne projekty Soundmagic jakoś nie potrafiły mnie do siebie przekonać na tyle, bym je zakupił. Czy E80 są godnym spadkobiercą dawnych przebojów? Postanowiłem wydać 70 dolarów i przed polską premierą sprawdzić czy słuchawki spod znaku Soundmagic znów będą w stanie mnie zauroczyć.
Co z tego wyszło? Do poczytania tutaj:

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/07/30/soundmagic-e80/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słabo natomiast wypadły z xDuoo X2: bez masy, przytłumione, sztywno grające i jeśli mam być szczery, to nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, bo teoretycznie powinny się bardzo dobrze zgrywać.

 

Bardzo podobne odczucia miałem z E50, dziwna sprawa. Słuchałeś na EQ 'rock' ?

 

Jeśli na clipie grają lepiej, to już niezła zagwozdka. Może nie lubią zbyt dużej mocy? :D

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo pograły? Bo na początku faktycznie było gorzej niż w Tenorach. No i Zero grają głębiej.

Też może być kwestia zgrania ze źródłem. Z takim xDuoo X2 E80 brzmią tak, jakby kosztowały poniżej 50 złotych, a grajek sam w sobie jest na poziome 400-500 zł - wybitny brak synergii.

 

@jouhou, próbowałem z wszystkimi ustawieniami eq i przy żadnym nie zagrały dobrze. Było albo nudno, albo męcząco, albo oba stany jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo pograły? Bo na początku faktycznie było gorzej niż w Tenorach. No i Zero grają głębiej

 

Jakieś 50h, grały z DX100, Note 4 i Touch. Generalnie dobre słuchawki, ale ja potrzebuję więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wspomniane Macawy by Ci się spodobały pod tym względem. Tenorom robią jesień średniowiecza.

Ale w sumie E80 są często chwalone za scenę (moim zdaniem przesadnie), więc może też kwestia aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wspomniane Macawy by Ci się spodobały pod tym względem. Tenorom robią jesień średniowiecza.

Ale w sumie E80 są często chwalone za scenę (moim zdaniem przesadnie), więc może też kwestia aplikacji?

Nie wykluczam takiej ewentualności, ponieważ tulejka E80 jest dla mnie zbyt gruba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ci je i ja. Od piątku są u mnie na sklepie i zabrałem sztukę testową na weekend. Pierwsza sprawa - nie są tak wygodne jak E50, ale tragedii nie ma. Gorzej bo gumki z zestawu są słabe. Od razu musiałem je wymienić czego nie musiałem uczynić na E50. Po włożeniu do ucha - niestety traf chciał, że nie miałem nic innego ze sobą - przywitało mnie przesunięcie balansu jakieś 10% na lewo. Cholera mój player nie miał balansu więc nie mając innych słuchawek zdecydowałem sie na takie słuchanie. Już po 3 piosenkach zauważyłem, że balans się równa. Gdy pozostawiłem słuchawki podłączone na około godzinę balans całkowicie się wyrównał. Ogólnie słuchawki słychać, że graja lepiej niż E50, ale jak dla mnie na razie są zbyt dosadne. Bezpośrednie. Scena to tez coś co nie pasuje mi w moim modelu - dźwięki dobiegają jakby... stał pod sceną. Muzyka dobiega lekko z góry. Bardzo podoba mi sie kontrola basu i jego masa - to jest dla mnie na wysokim poziomie. Na górze ciut brakuje mi szczegółów takiego pazurka jak miały E50 - przy E80 trochę boje się ze jak się wygrzeją szczegóły ulegną zatarciu. Zobaczymy z czasem. Teraz pozostawiam E80 do wygrzania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wygrzały się trochę? Chętnie bym sprawdzić bo SM (E50) idealnie mi pasowały pod względem ergonomii (głównie materiał oraz długość kabla oraz kopułki) a to u mnie kluczowa sprawa, a nie chcę specialnie kupować nowych... tym bardziej że one są bardzo podatne na wygrzewanie (E50 też się baardzo zmieniły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności