Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze właśnie tak wygląda, że postanowiłem go zamówić w ciemno bez wcześniejszych odsłuchów ;)

 

Jest to mój debiut jeżeli chodzi o tego typu wzmacniacz. Dużo ryzykuje, bo jako, że sprzęt jest robiony na zamówienie, to nie będę miał możliwości zwrotu, ale jak to mówią jest ryzyko jest zabawa :)

 

Dlatego ze sprzedażą Niimbusa się wstrzymuje do czasu jak dojedzie Envy. W ostateczności zawsze mogę sprzedać Feliksa gdyby mi nie podpasował (gdyby był za miękki, za wolny i za mało przejrzysty), ale każdy kto go już słuchał mnie uspokaja, że powinienem być zachwycony, bo to w żadnym wypadku nie jest brzmienie typowego lampowca OTL. Jest duża moc pod interesujące mnie planary, jest dynamika, jest przejrzystość, a do tego piękna barwa, organiczny dźwięk, duża scena, na niej holografia, a do tego wszystkiego jeszcze mnóstwo powietrza.

 

Pierwsze egzemplarze, które docierają do ludzi każą mi przypuszczać, że faktycznie będę zadowolony z dźwięku. Mało tego, to nawet sam Hifiman zamówił od Feliksa parę sztuk jako referencyjny wzmacniacz lampowy do Susvar. To też każe mi przypuszczać, że wzmacniacz jest całkiem niezły ;) Zobaczymy.

 

Już sobie czytam i wyszukuje jakiś topowych lamp do niego, które mogą jeszcze nieco poprawić brzmienie. Oczywiście najpierw posłucham jakiś czas na stockowych Full Music 300B, zeby się zorientować co chciałbym ewentualnie ulepszyć czy tam zmienić.

 

Zamówiłem wersję Performance i jeszcze do tego nieco inne drzewo na życzenie (inny odcień orzecha). 

 

Dziękuję. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Ja jestem zakochany w lampach. Pewnie bedziesz super zadowolony.

Jesli chodzi o 300b to tu nie ma ograniczen😂

oryginalne WE300b chodza teraz po 15k usd za pare😅

A powaznie mowiac jest w czym wybierac: JJ, EML, Takatsuki, Elrog. 
Ale Full Music sa bardzo dobre w swojej cenie.

Ciekawe czy Envy bedzie dobrze gral ze wszystkimi planarami.

 

Jak mialem lampe do sluchawek to z Audeze LCD 3F bylo genialnie, ale z Ether Flow slabo. 
Envy jest pewnie na tyle dobry, ze bedzie gral ze wszystkim.

 

Jestem bardzo ciekaw jakie bedziesz mial odczucia jak juz Envy dotrze i troche sie u Ciebie wygrzeje.

 

Jeszcze raz gratulacje!

Co do 300b to jeszcze oczywiscie KR Audio oraz PSvane ACME no i nowy gracz Linlai. Naprawde jest w czym wybierac.

Z obecnej produkcji to pewnie jednak Takatsuki a potem ACME. 
Elrog jest bardzo specyficzny.

Jesli tylko Envy zgra sie z Twoimi zestawami sluchawek to zabawa z lampami bedzie przednia.

6SN7 i zamienniki - tu tez mozna poszalec, chociaz akurat w tych lampach nie mam zadnego doswiadczenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Envy jest bardzo mocny i przystosowany do najbardziej wymagających słuchawek typu Abyss 1266 Phi TC czy wspomniane Susvary. Nie jest to typowy wzmacniacz lampowy - łączy w sobie zalety tranzystora i lampy.

 

WE biorę jak najbardziej pod uwagę, ale ich cena na stronie to 1500$ za parkę, a nie 15k :) Chyba, że czegoś nie kumam.

 

https://www.westernelectric.com/300b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MichalZZZ said:

Envy jest bardzo mocny i przystosowany do najbardziej wymagających słuchawek typu Abyss 1266 Phi TC czy wspomniane Susvary. Nie jest to typowy wzmacniacz lampowy - łączy w sobie zalety tranzystora i lampy.

 

WE biorę jak najbardziej pod uwagę, ale ich cena na stronie to 1500$ za parkę, a nie 15k :) Chyba, że czegoś nie kumam.

 

https://www.westernelectric.com/300b

To jest cena za lampy z nowej produkcji. Poza nazwa nie maja nic wspolnego z prawdziwymi WE300b NOS. Te z nowej produkcji opinie maja bardzo przecietne.

 

Z nowej produkcji przede wszystkim Takatsuki - genialne lampy. 
Ale Psvane ACME tez sa znakomite.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Widać, że dużo czytania jeszcze przede mną, bo ogólnie trafiam raczej na pozytywne opinie o tych nowych WE300b.

 

W każdym razie 15k to musiałbym na głowę upaść :D 2,5k. USD to jest max maxów co mogę przeznaczyć na parę lamp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dzięki za info. Widać, że dużo czytania jeszcze przede mną, bo ogólnie trafiam raczej na pozytywne opinie o tych nowych WE300b.

 

W każdym razie 15k to musiałbym na głowę upaść :D 2,5k. USD to jest max maxów co mogę przeznaczyć na parę lamp.

 

Za 15k to będzie magia. Przemyśl. 😀

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
18 godzin temu, fallow napisał(a):

@Tytus1988 nie śmiej się :)

 

Będzie wielka batalia :) Harmonix HS 101-GP vs Acrolink 7N-A2090 Speciale. 

 

Być może, zostaną po prostu oba, jeden do lampiaki drugi do tranzystora albo pre i kolejny stopień, ewentualnie 2 DACów :)

 

image.thumb.png.28412a4a5015d556926707fd3dd6a5c7.png

 

W żadnym wypadku nie będę się śmiać 😉 Jestem bardzo ciekaw, jak wypadnie batalia między nimi. Koniecznie daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności