Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test DAC/AMP Oppo HA-2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

ja porównując bezpośrednio Oppo HA2 z iFi iDSD nano wybrałem nano, także chyba jest to bardzo względna kwestia. Dla mnie HA2 było bardzo suche, analityczne - niemalże kliniczne, natomiast bardzo precyzyjne, a iDSD zrobiło na mnie wrażenie dużo większej organiczności i naturalności - szczególnie jeśli chodzi o wokal i brzmienie żywych instrumentów - było bardziej muzykalne. D-zero bardziej przypominało mi HA2 - też spora scena, dużo powietrza i czystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak... Idzie wlasnie w lierunku stacjonarki?

 

Tak z pamięci, to idzie. Nawet się wtedy zastanawiałem, bo rzeczywiście było bardziej mobilnie, dźwięk bardzo dobry i 1000 zostawał w kieszeni, ale NFB28 zaczarowało mnie swoim ciepłym charakterem i taką bardziej trójwymiarową sceną, co się fajnie zgrywało z LCD2. Teraz akurat te dwie cechy najbardziej przeszkadzają mi w NFB28 w połączeniu z Ed5 :), bo okazuje się, że te trzy wymiary budowane są trochę sztucznie i pogłosowo, a zamiast ciepła i dołu wolałbym trochę więcej precyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem sobie tego ha-2. Już od początku robi wrażenie sporą dynamiką. Bardzo rozrywkowe brzmienie. Choć jak dla mnie brakuje trochę góry i powietrza. Spróbuję podpiąć mu ic na srebrze, może pomoże ;) Mocy wystarczy na hd25-1 z lekkim zapasem (a lubię słuchać głośno muzyki). Ogólnie całkiem ciekawy sprzęcik, choć jeśli brać pod uwagę samo brzmienie, to nie wart takiej dopłaty względem cayina c5 czy fiio e12. No ale ma jeszcze kilka innych ficzerów, które mogę mieć dla niektórych decydujące znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może on jak AK380 ? Synergia tylko z PM3 ?

Poza tym to dac/amp. C5 to tez dac/amp ?

 

Masz może kabel na srebrze pasujący do PM3/MSR7. Czyli jack-jack 3.5 mm ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem sobie tego ha-2. Już od początku robi wrażenie sporą dynamiką. Bardzo rozrywkowe brzmienie. Choć jak dla mnie brakuje trochę góry i powietrza. Spróbuję podpiąć mu ic na srebrze, może pomoże ;) Mocy wystarczy na hd25-1 z lekkim zapasem (a lubię słuchać głośno muzyki). Ogólnie całkiem ciekawy sprzęcik, choć jeśli brać pod uwagę samo brzmienie, to nie wart takiej dopłaty względem cayina c5 czy fiio e12. No ale ma jeszcze kilka innych ficzerów, które mogę mieć dla niektórych decydujące znaczenie.

 

I Cayin c5 i FiiO E12 to wzmacniacze. Oppo HA-2 to przetwornik ze wzmacniaczem - bezpośrednie ich porównywanie, zwłaszcza w aspekcie ceny nie ma sensu. Zwłaszcza, że właśnie przetwornik w Oppo jest kluczowy i decyduje o jego funkcjonalności, przeznaczeniu i jakości brzmienia.

Jest oczywiście na rynku Cayin C5DAC, ale zgaduje że nie jego miałeś na myśli.

 

Tańszymi alternatywami dla HA2 są FiiO E18 czy np. iBasso D14 / D-Zero MK2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wersja C5 z wbudowanym DACiem i tez pozytywne opinie zbiera.

D14 Maciek porownal z HA2.

 

Wracajac do tej synergii to jednak nie jest to dziwny trend ze stroi sie pod swoje sprzety - a calkiem normalna sprawa. I poki sie nie przegnie jest to ok. HA2 nie jest tu jakims wylomem. Ale nie powiedzialbym ze jest tak kaprysny jak ak380. Po prostu PM3 nie trzeba ratowac, a szlifowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pożyczyłem sobie tego ha-2. Już od początku robi wrażenie sporą dynamiką. Bardzo rozrywkowe brzmienie. Choć jak dla mnie brakuje trochę góry i powietrza. Spróbuję podpiąć mu ic na srebrze, może pomoże ;) Mocy wystarczy na hd25-1 z lekkim zapasem (a lubię słuchać głośno muzyki). Ogólnie całkiem ciekawy sprzęcik, choć jeśli brać pod uwagę samo brzmienie, to nie wart takiej dopłaty względem cayina c5 czy fiio e12. No ale ma jeszcze kilka innych ficzerów, które mogę mieć dla niektórych decydujące znaczenie.

 

I Cayin c5 i FiiO E12 to wzmacniacze. Oppo HA-2 to przetwornik ze wzmacniaczem - bezpośrednie ich porównywanie, zwłaszcza w aspekcie ceny nie ma sensu. Zwłaszcza, że właśnie przetwornik w Oppo jest kluczowy i decyduje o jego funkcjonalności, przeznaczeniu i jakości brzmienia.

Jest oczywiście na rynku Cayin C5DAC, ale zgaduje że nie jego miałeś na myśli.

 

Tańszymi alternatywami dla HA2 są FiiO E18 czy np. iBasso D14 / D-Zero MK2.

 

No i o tych "ficzerach" właśnie pisałem. Porównałem jedynie wzmacniacze. Dodam jeszcze, że na srebrnym interkonekcie zagrał dużo lepiej. Ale co ciekawe ilość basu nie zmalała (nabrał kontroli, ale nie stracił na mocy), z czego wnioskuję, że IC dołączony do zestawu jest bardzo słabej jakości.

 

@Lordzie Dorzucę jeszcze grubbbemu srebro do porównania, to obaj sobie coś wybierzecie :)

 

A OCC gra specyficznie i nie ze wszystkim się sprawdzi. To nie jest tak, że jest to najlepsza miedź, jaką można dostać. To samo się tyczy mojej solid core.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności