Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso D14 - wstęp do dyskusji


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś z Was ma pojęcie jak to gra w porównaniu do DAC Nostromo 5 naszej rodzimej firmy? Wszystkie opisy wskazują że ten D14 to świetna sprawa, cenowo są dość zbliżone, ale o opinie Nostromo trudno... Ja szczerze mówiąc wolę pakować kasę w rodzime produkty (jeśli są dobre), ale nie mam kompletnie pojęcia o tym sprzęcie. Pewnie skończy się tak, że kupię obydwa, osłucham i gorszy oddam, ale może akurat ktoś będzie wiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy będzie można kupić ten D14?

 

Witam

czy ktoś z Was ma pojęcie jak to gra w porównaniu do DAC Nostromo 5 naszej rodzimej firmy? Wszystkie opisy wskazują że ten D14 to świetna sprawa, cenowo są dość zbliżone, ale o opinie Nostromo trudno... Ja szczerze mówiąc wolę pakować kasę w rodzime produkty (jeśli są dobre), ale nie mam kompletnie pojęcia o tym sprzęcie. Pewnie skończy się tak, że kupię obydwa, osłucham i gorszy oddam, ale może akurat ktoś będzie wiedział?

Ja mam Nostromo i muszę przyznać, że gra bardzo ładnie. Jednak muszę cię ostrzec prze tym typem od Nostromo. Kiedyś kupiłem u niego uNostromo. Wszystko ładnie grało i byłem zadowolony. Potencjometr zaczął trzaskać po roku ale nie jest to aż tak uciążliwe. Pewnego razu uNostromo się popsuło i przestało działać. Wysłałem na naprawę gwarancyjną. Typ stwierdził, że zasilanie z USB było jakieś trefne i spaliła się kostka DAC, więc wymienił ją na nową. Przez kilka miesięcy było wszystko ok. Nawet specjalnie zaopatrzyłem się w aktywny hub USB żeby zasilać uNostromo niezależnie od kompa. Kostka jednak znów padła i odesłałem znów na reklamację. Zakończyło się to tak że ten typ całkowicie usunął kostkę DAC i puścił sygnał (już analogowy) z układu odpowiedzialnego za obsługę wejścia USB. Układ ten ma wbudowany jakiś DAC więc wszystko działało jak należy już bez najważniejszego (najdroższego) układu w urządzeniu. Zauważyłem to po kilku latach. Facet mnie oszukał i okradł z kostki DAC Wolfsona. Zamiast poprawnie zrobić układ zasilania w urządzeniu poszedł na łatwiznę. Zawsze uważałem że jest solidnym polskim konstruktorem, ale to odkrycie zburzyło ten obraz. Więc jak chcesz u niego kupować to lepiej sprawdź czy w środku na pewno jest to za co płacisz. Jego sprzęt ma pozytywną opinie ogólnie.

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

dotarł do mnie d14

mam dwa problemy

1. po podłączeniu z LG G2 są piski, trzaski które po chwili ustępują ale zostają zakłócenia jakby z sieci kom. Jak odpalę muzykę to wszystko znika.

2. Po podłączeniu z laptopem win7 znalazł stery ale nie udało mu się zainstalować bo Norton usunął plik bo to Trojan? Pobrałem ze strony producenta i to samo.

 

 


teraz wyłączyłem nortona, zainstalowałem sterowniki od iBasso ale nic się nie zmieniło, tak jak by laptop nie widział urządzenia?


Niby widzi, jak klikne na ikonkę głośnika to na dole jest "mikser" , jak w to wejdę to jest do rozwinięcia zakładka w której jest do wyboru "głośniki d14" lub moja wbudowana karta dźwiękowa, nie pamięta teraz nazwy. Zaznaczam głośniki ale nic to nie daje, cały czas dźwięk leci z laptopa.

mobilne...
Nikt, nic? :(

mobilne...

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A próbowałeś w panelu sterowania ustawić ibasso jako default?

Wtedy komp gra via ibasso kiedy jest podłączony, a kiedy nie - via własne głośniki.

W każdym razie u mnie tak działa, bez żadnych problemów.

Bajdełej, w driverach problem jest w autoextrakcji, kiedy paczkę rozpakujesz zipem ręcznie, problemu nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności