Skocz do zawartości

Sugestie co do wyglądu sklepu Poznań


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Cały czas w miarę możliwości modernizujemy sklep

 

Ostanie zmiany są widoczne na zdjęciu

 

Myślimy o poprawie oświetlenia wewnętrznego, dodatkowym kasetonie reklamowym zewnętrznym

 

Jeżeli ktoś ma ciekawe pomysły i propozycję co do aranżacji wyglądu zapraszam do podzielenia się :)

20150513_1935041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim oświetlenie, ale takie klimatyczne. Może obniżyć sufit i zrobić podświetlenie dookoła. Teraz taśmy LED i sterowniki to prawie groszowe sprawy, a bardzo jest to efektowne.

Poza tym samo umiejscowienie sklepu z jednym dużym oknem jest trudne do oświetlenia.

I taka zupełnie osobista dygresja, zawsze jak jestem to denerwują mnie te lutownice, porozwalane, repreowane słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, już tego stanowiska DIY nie ma ;)

Wygląda to już lepiej, ale faktycznie oświetlenie zrobiłbym na pewno. Może ściany pomalować jakoś ładnie?

 

Warunki lokalowe mało sprzyjające, ale może ten "magazyn" czy co tam jest po lewej jak się wchodzi, przerobić na ładne stanowiska odsłuchowe? Słuchawki wystawić jak w Saturnie itp.? Wiem, to już bardziej kosztowne i mniej możliwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Na pewno będzie poprawione oświetlenie, prawdo podobnie kaseton natynkowy z jarzeniówkami, ale to jeszcze do przedyskutowania

 

Stanowisko serwisowe zostało przeniesione na zaplecze, które jest potrzebne z różnych względów :)

 

Na oknie są słuchawki testowe do odsłuchu, zero lutownicy :P

Nad sofą jest możliwość zamontowania słuchawek testowych, stanowisko odsłuchowe zostanie przygotowane koło sofy, także myślę szykują się kolejne zmiany na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem wczoraj ul. Ratajczaka i z ciekawości skróciłem drogę pasażem Apollo, żeby zobaczyć te zmiany. Niestety po zamknięciu, ale tyle co przez szybę było widać zmiany są spore na plus. :)

Pomieszczenie nie jest z gumy więc w takich warunkach lokalowych dużo się chyba nie zrobi, ale widać, że nawet ustawieniem, zmianą mebli można coś uzyskać. Oczywiście większy lokal byłby lepszy, ale lokalizacja w centrum to duży plus, tylko tu mała uwaga, że idąc od Ratajczaka słabo widać sklep wciśnięty w wąski pasaż. Jest tabliczka dopiero nad samym sklepem, a na Ratajczaka i w bramie pasażu warto byłoby się zareklamować, tak samo od strony ul. Piekary, za kinem Apollo czy może na św. Marcinie. Koszt reklamy powinien się zwrócić dzięki klientom częściej odwiedzającym sklep.

W samym sklepie zadbałbym już tylko o odpowiednie oświetlenie, bo zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej, w ciemne dni wąska uliczka przyciemnia lokal. Jasne kolory na ścianie bym zostawił, czerwonego bym nie dawał, jest już czerwona kanapa, chyba we wszystkich sklepach mp3store. Widać, że zrobiło się przestrzenniej, stylowy zegar na ścianie, tapeta w białą cegiełkę, lepszy byłby może klinkier, podkreśliłby charakter sklepu wtopionego w urokliwą jakby nie było uliczkę pasażu, ale to zależy na jaki koszt stać właściciela. ;) A obok kanapy małe stanowisko odsłuchowe. Tak w ogóle do wyglądu nie można już się przyczepić.

Najważniejsze jest zresztą stworzenie atmosfery i podejście do klienta. Są małe lokale, niech będą to np. komisy z winylami jak w Poznaniu Masłowski CD na Taczaka czy Art Rock na Wielkiej, sklepiki malutkie, zastawione kartonami, że ledwie można się obrócić. Ale gdzie zawsze miło wejść, są ludzie z pasją, jakoś tak mile nastawieni, nieważne czy wchodzi stary znajomy, codzienny bywalec czy przypadkowy klient. Znajdują czas i nie zamykają drzwi bo minuta do zamknięcia sklepu. Fakt, że pracują na swój rachunek, więc bardziej dla siebie. Ja tu nic nie zarzucam ze swej strony, ale myślę, że warto to sobie wziąć pod uwagę. :)

Pozdrawiam.

 

P.S. Zauważyłem, ze sklep MP3store nie jest już czynny w soboty. To tylko na wakacje, czy na stałe?

Kiedyś pamiętam można było wpaść w sobotę, w tygodniu się pracuje i nie za bardzo jest czas.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia ten sklep wydaje się mało klimatyczny i surowy. Nie wiem jaki masz budżet i czy masz wolną rękę w kwestii aranżacji wnętrza, ale zastanów się nad wymianą podłogi (kamień/ciemne panele) i przemalowaniem ścian (może na bordowo?). Można upodobnić to miejsce na przykład do piwniczki winnej, gdzie oczywiście w miejsce wina stanęłyby słuchawki. Taki luźny pomysł z mojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

W soboty nie pracuje od paru lat, w razie potrzeby jest możliwość umówienia się nawet po godzinach pracy w tygodniu :)

 

Budżet jest skromny, na tą chwilę szukam raczej kosmetycznych zmian, czyli jak stanowisko odsłuchowe obok sofy czy poprawa oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przechodziłem wczoraj ul. Ratajczaka i z ciekawości skróciłem drogę pasażem Apollo, żeby zobaczyć te zmiany. Niestety po zamknięciu, ale tyle co przez szybę było widać zmiany są spore na plus. :)

Jak jakiś kataklizm nie walnie to 27-28.07 jestem po Koss Porta Pro to zobacze te zmiany :-)

 

w Poznaniu Masłowski CD na Taczaka

Uwoelbiam Jego Nawiedzone Studio w Radio Afera, ale po tym jak zaczął gadać o polityce w audycji, opowiadając się za jedną opcją równocześnie jadąc ostro po tych drugich, to czarł prysł i nie chce mi się Go słuchać. Do sklepu dlatego też nie chodzę. Zaprzedał pasję polityce. Fujj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

 

Przechodziłem wczoraj ul. Ratajczaka i z ciekawości skróciłem drogę pasażem Apollo, żeby zobaczyć te zmiany. Niestety po zamknięciu, ale tyle co przez szybę było widać zmiany są spore na plus. :)

Jak jakiś kataklizm nie walnie to 27-28.07 jestem po Koss Porta Pro to zobacze te zmiany :-)

 

 

 

Nie ma problemu, zapraszam, mogę w razie czego je odłożyć Porty

Ha, widzę, że ktos idzie w moje ślady :) Powodzenia :) Niestety nigdy nie byłem w poznańskim sklepie mp3store :)

 

A co, nie tylko ty masz monopol, może zaszaleje i jakiegoś Arcama załaduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz wyrwałem się z buszu i dorwałem zasięg na którym działa YT. Obejrzałem jak składają się porty. Hmm nie jestem zadowolony. Robią się za mało płaskie. Ideałem pod tym względem są 501p no i futerał w cenie. Jutro jestem po godz. 15 i chyba będzie trzeba posłuchać tego i owego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jak? Coś się ruszy z remoncikiem? Ostatnio byłem, mrok nadal panuje. Dwa plafony na 3 m wysokosci nie doświetlą nam należycie całej powierzchni.

W sumie nie wiem co jeszcze zrobić, ale zawsze czuję się tam jak w jakieś piwnicy, a nie salonie audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałem tylko powiedzieć, że byłem około miesiąc temu i jak dla mnie są widoczne zmiany na lepsze. Ułożenie słuchawek i cała wystawka daje wrażenie luksusu. Choć faktycznie, jest problem ze znalezieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Chciałem tylko powiedzieć, że byłem około miesiąc temu i jak dla mnie są widoczne zmiany na lepsze. Ułożenie słuchawek i cała wystawka daje wrażenie luksusu. Choć faktycznie, jest problem ze znalezieniem.

 

Przy wejściu z przodu do Pasażu pojawiła się tabliczka informacyjna, myślę że co raz łatwiej nas poszukać :)

20150915_092356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przecieka dach i są zacieki, czekam na naprawę usterki od strony administracji budynku i montujemy oświetlenie

 

Trzeba działać, bo te plafony - jeden z cieplą, a drugi z zimną barwą i do tego świetlówka, przypomina bardziej stary szpital niż salon audio.

 

To mój ulubiony pasaż w Poznaniu :) Muszę Was odwiedzić kiedyś.

 

A co tu niby takiego fajnego w tym pasażu? :woot:

Edytowane przez babeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności