Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Galaxy S6 vs iPhone6 vs HTC One M9


Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych smartfonów prezentuje najlepszą jakość dźwięku oraz który ma największe wzmocnienie ? Słuchałbym na słuchawkach nausznych o impedancji max 38 Ohm. Czy warto inwestować w odtwarzacze typu X5, DX90, mając któryś z tych smartfonów, nie uwzględniając ich znacznie większej mocy(DAP'ów) ? Dodam, że aktualnie posiadam Galaxy S3 i on sobie nie radzi z moimi słuchawkami, natomiast Galaxy Tab S już gra całkiem przyjemnie.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie M9 -> Iphone 6 (szczególnie po zdjęciu blokady EU) -> S6

 

Co do jakości dźwięku jak źródła, to trudno jednoznacznie wybrać zwycięzcę. Te telefony prezentują różne sygnatury brzmieniowe i jeden pasuje lepiej do jednych słuchawek, drugi do innych. Przykładowo do Westone 4/4R wybrałbym Iphone, ale do Shure SE846 Galaxy S6. M9 wybrałbym.... w sumie do niczego bym go chyba nie wybrał. Bo jako źródło (nie uwzględniając sekcji wzmacniacza) jest co najwyżej poprawny.

 

A czy DAPa lepiej? To też zależy od słuchawek. Do tych trudniejszych pewnie warto. Ale na większości DAPów ciężko używać Tidala/Deezera/Spotify A to może być istotny czynnik dla wielu osób. Dla mnie jest na ten przykład.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba zdecyduję się na Galaxy S6... no jeszcze rozmyślam czy warto dokładać 500 zł do iP6..

Mam na oku słuchawki Audio-Technica M50x. Czy S6/iPhone6 są w stanie w pełni obsłużyć te słuchawki, tak aby uzyskać zadowalającą dynamikę, nisko schodzący bas, głośność itd ?

Czym różni się wersja M50x od M50 po za wymiennymi kablami ?

Sygnatura którego z tych dwóch smartfonów bardziej pasuje do tych słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Galaxy S6 i sobie chwalę. Bardzo przyzwoity dzwiękowo telefon. Gra trochę ciszej od mojego ipoda ale ten z koleji jest z USA i nie ma blokady.

 

Widzę, że masz Denonki D600 a te o ile dobrze mi wiadomo nalezą do bardzo łatwych w napędzeniu (25 Ohm), więc nie mówi mi to nic jak S6 może sobie poradzić z M50x... jednak fajnie, że jakość dźwięku jest ok.

Posiadam Galaxy Tab S, i z moimi Denon DN-HP1000 daje radę, jakość dźwięku ok, dobre wzmocnienie, jest na Exynosie, czyli prawdopodobnie ma Wolfsona... ciekawi mnie czy taki S6 zagra porównywalnie, lepiej czy gorzej ? Dalej biorę pod uwagę współpracę z Audio-Technicami M50/M50x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Galaxy Tab S na swoich Denonach (36 ohm) słucham przy głośności 12/15 i jest odpowiednio. Na Galaxy S3 pomimo, że mam jeszcze zapas głośności, brzmi to kiepsko, basu jest bardzo niewiele, wysokich też nie słychać, dynamika kuleje... a podobno też ma Wolfsona. Po prostu S3 sprawia wrażenie jakby miał znacznie za mało mocy, niby głośność jest wystarczająca, ale brzmi to bardzo płytko.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Podobnie jak autor rozważam dokładnie te same trzy telefony, ewentualnie jeszcze biorę pod uwagę Xiaomi Mi Note Pro. Moje słuchawki to Sennheiser Momentum i zastanawiam się, który z wymienionych telefonów najlepiej zgrałby się z nimi.

 

Dodatkowo jeszcze biorę pod uwagę kupno ,,mobilnego" wzmacniacza słuchawkowego pokroju Beyerdynamic A200p lub któregoś z Fiio (E12/E18). Pytanie tylko, czy w przypadku jednego z rozważanych smartfonów i słuchawek Momentum, warto dodatkowo inwestować we wzmacniacz i liczyć na zauważalną poprawę jakości dźwięku (przede wszystkim zależałoby mi na poszerzeniu sceny).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tab S, Note 4 (exynos) i S6 mają mniej więcej tą samą moc (i ogólnie brzmienie też), także jeżeli Tab S Ci odpowiada to i S6 powinna.

M9 nie miałem, ale M8 była ok - technicznie ciężko było coś zarzucić po aktualizacji do Lollipopa, mocy pod dostatkiem, ale brzmienie specyficzne i wymaga dobrej synergii ze słuchawkami.

iPhone moc ma podobną co M8/M9, trochę bardziej uniwersalne brzmienie.

 

Mi zdecydowanie najbardziej podoba się brzmienie Wolfsona w Samsungach, ale wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S6 naprawdę gra super. Dobrze wypełnione, dynamiczne brzmienie. Próżno tego szukać w smartfonach z układami Qualcomma. Na stockowym odtwarzaczu i domyślnych ustawieniach gra trochę bez życia ale można sobie z tym poradzić. Uwielbiam jak gra ten smartfon na ustawieniu 3D :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu ze swoimi słuchawkami, Samsunga Galaxy S6 i iPhone'a 6. Rzeczywiście, S6 gra to porównywalnie do Galaxy Tab S, czyli bardzo dobrze. iPhone 6 jest zauważalnie głośniejszy, jakość dźwięku również ok, jednak S6 bardziej mi się spodobał... podpinając słuchawki pod stacjonarkę, to wgl inny poziom, nisko schodzący i szybki szybki bas, dynamika... jednak z tych dwóch smartfonów jest już naprawdę zadowalająco, więc polecam oba. HTC nie słuchałem, ale często słyszę, że jakością dźwięku nie dorównuje tym dwóm, jednak ma dużo mocy. Mam też Note'a 4 na Snapdragonie i rzeczywiście nie dorównuje pod względem dźwięku Exynosowi

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Meizu MX4 Pro rzeczywiście gra dużo lepiej od Galaxy S6 ? Teraz natrafiłem na ten smartfon. Podobno ma 1,8V mocy, to przy 0,5V w S6 wygląda jak przepaść.. Waham się.. bo ten Meizu to chińczyk, pewnie się psują, nie ma jak to na gwarancji oddać, nie mam pewności czy normalnie w Polsce działa na nim 3G, później raczej tego sprzętu nie sprzedam jak się znudzi, bo nikt tego nie kupi... musiałby grać na prawdę na poziomie DAPów typu Fiio X3 II, X5, Ibasso DX50 żebym go kupił, może ktoś ma to chińskie cudeńko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Meizu MX4 Pro rzeczywiście gra dużo lepiej od Galaxy S6 ? Teraz natrafiłem na ten smartfon. Podobno ma 1,8V mocy, to przy 0,5V w S6 wygląda jak przepaść.. Waham się.. bo ten Meizu to chińczyk, pewnie się psują, nie ma jak to na gwarancji oddać, nie mam pewności czy normalnie w Polsce działa na nim 3G, później raczej tego sprzętu nie sprzedam jak się znudzi, bo nikt tego nie kupi... musiałby grać na prawdę na poziomie DAPów typu Fiio X3 II, X5, Ibasso DX50 żebym go kupił, może ktoś ma to chińskie cudeńko ?

Mam, gra dobrze, ale to nie jest dap. Z Twoimi wątpliwościami, brałbym coś pewniejszego. Note4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie dap, ale ciekawiło mnie czy pod względem jakości dźwięku może do nich startować. Słuchałem S6 i nawet mi się podobało, ale skoro wszyscy tak zachwalają tego Meizu... i jeszcze ta moc, to już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie dap, ale ciekawiło mnie czy pod względem jakości dźwięku może do nich startować. Słuchałem S6 i nawet mi się podobało, ale skoro wszyscy tak zachwalają tego Meizu... i jeszcze ta moc, to już sam nie wiem

Nie ma startu do dapów z półki X5 czy DX90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli lepiej dokupić DAC/AMP typu Ibasso Dzero MK2 czy Fiio E18 i z S6 pewnie lepiej zagra niż Meizu co nie ? Chcę kupić do tego Audio-Technica MSR7, podobno łatwe do napędzenia, więc może sam S6 sobie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli lepiej dokupić DAC/AMP typu Ibasso Dzero MK2 czy Fiio E18 i z S6 pewnie lepiej zagra niż Meizu co nie ? Chcę kupić do tego Audio-Technica MSR7, podobno łatwe do napędzenia, więc może sam S6 sobie poradzi

Tym bardziej polecę Ci do ATH Note 4. Sprawdzone połączenie, a jak będziesz chciał iść dalej to D-Zero jest świetny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 4 z Exynosem chyba ma tyle samo mocy i gra podobnie co S6 więc chyba bez różnicy. Słyszałem też że Note 4 nie widzi D-Zero i trzeba pobrać specjalną aplikację... może na S6 zadziała normalnie. Apropo D-Zero, uważasz że jest lepszy od Fiio E18 ? Bo odsłuchiwałem E18 i grało to przyzwoicie jednak gdy podłączyłem swoje Denony pod Ibasso DX90 to "kopara mi opadła", ta przestrzeń, detaliczność, dynamika... ciekawe czy choć trochę D-Zero jest w stanie dorównać DX90'tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podpinam się pod ten trochę stary temat mam podobny problem ale nie biorę pod uwagę kupna iphona tylko jeszczę xperi z3+.

Słucham na denonach ahd1100 w przyszłości na beyerdynamic dt 770 pro muzyki interesuje mnie ciepłe brzmienie z basem i mocnym sygnałem ale i dobry czysty dźwięk do metalu w flac i dubstepu i rapu z podbitym basem do nawet 10hz co polecacie od razu mówię że nie słuchałem żadnego telefonu bo nie mam gdzie a mój obecny telefon huawei p7 irytuje mnie wysokimi tonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności