Skocz do zawartości

Zlecę modernizację + rekabling Sennheiser HD 580 Precision


maxiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie, kto z Was chciałby się podjąć pracy nad Sennheiserami HD580 Precision? Na pewno trzeba w nich wymienić gabkę pod pałąkiem i może pady, no i przydałby się rekabling bo kabelek mam za krótki. Może do tego jakiś moding, ale to już ustalimy prywatnie. Czekam na propozycje, kto jest chętny?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest na wtyczkach więc w czym problem, jak seryjny kabel ci nie odpowiada to przygotuj się na duuuży wydatek, bo tanim mikrofonowym nic tu nie osiągniesz, np cardasa na alledrogo widziałem za 900zł, może coś z miedzi monokrystalicznej ale to i tak wychodzi prawie w cenie słuchawek :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest na wtyczkach więc w czym problem, jak seryjny kabel ci nie odpowiada to przygotuj się na duuuży wydatek, bo tanim mikrofonowym nic tu nie osiągniesz, np cardasa na alledrogo widziałem za 900zł, może coś z miedzi monokrystalicznej ale to i tak wychodzi prawie w cenie słuchawek :blink:

Jimmi Dragon mi zrobił super kabel do hd560 mk2 Ovation, a mody , pady to do Perula, on Ci tez zreszta moze kabel zrobic dobry ze srebrzonej miedzi, za powyżej 100 bo wtyki do senn drogie, ale to co kolega wyzej pisze, to bajki, takich kabli nikt na forum nie robi, nawet u Forzy duzo taniej

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę pod pałąk od hd650 http://www.headbeat.pl/produkt/sennheiser-poduszka-na-palak-do-hd650-088597

Pady od brainwavz hm5 (oryginalne za szybko się zużywają, co przy ich cenie jest kpiną) http://audiomagic.pl/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=nausznice+brainwavz&submit_search=

Kabelek może być ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zainwestuj we wzmacniacz który radzi sobie z 300 ohmami, kombinowane nad kabelkami wtedy nie będzie takie oczywiste. Nikt na forum nie robi bo cardas sam produkuje swoje kable(a raczej meksykanie pracujący w jego fabryce) stąd cena, co do kosztów to najtańsze wtyki do senków to coś koło 50zł plus przesyłka cardasa pewnie koło stówki, jakiś sensowny jack nieutrika to teżze 20 zł nie wypominając o furutechu, i mikrofonowy i jest prawie stówka, a gdzie tu porządny kabel w dobrej izolacji, oplot, robocizna i minimalny zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też weź poprawkę że firmowy kabel do hd600/hd650 i młodszego brata, to też nie jest padło, sreberko 4N jest po parę zł za metr więc jak ktoś ma ochotę na zaplatanie to czemu nie, ale wydaje mi się że to tylko pod lampowe OTL by pasowało, ten 7N monokrystaliczny może być ciekawszy, można też z głośnikowego kimbera zrobić rewelacyjny kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo porządnych kabli kupiłem za 100-150 tutaj na forum, od Jimmiego, Fatso, czy Perula

Srebro, srebrzona miedź, miedź 8 żył, magiczny przewod Fatso lepszy niz 7n

 

Przy 2-metrowym kablu, 4-żyłowym, sama miedź OCC 7N (8m) to 160 zł. Przy hybrydzie robi się z tego 320 zł. Niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć, a akurat ten konkretny kabel ma także świetne właściwości fizyczne i wytrzymałość. Niestety srebrzona miedź (często tylko kilka, grubszych żył) czy solid core nieco kuleje jak chodzi o zachowanie takiego kabla w użytku, bo dźwiękowo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prezentowały wysoki poziom. Pewien kompromis można rzec.

 

Magicznych kabelków niestety nie znam, ale już sporo się ich przewinęło :woot:

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Forzy 7n 4 kable, 2 razy Audeosa 7n, bardzo porządne produkty, dźwiekowo, użytkowo, bez dwoch zdań.

Magiczny Fatso porównywałem łeb w łeb z 7n - i ślepego testu bym chyba nie przeszedł.

Solid core, sztywny, porządny kabel, nie płacze się :P ja mam pierwsza serię produkcji Jimmiego, nie wiem , co on teraz robi, ,ale wiara chwali, cały czas ulepsza i nowe patenty robi.

 

Niemniej,

Zostały mi : kabel Jimma solid core 6n gold plated do hd560 mk2 Ovation z modem Manuela, /wspaniale to gra, wczoraj słuchałem z ulgą wielką, bo nic innego mi nie podobało sie z the wire z focal spirit pro włacznie.../ takież dwa IC

Magiczny przewod Fatso

Miedź 8 żył Jimma, nieznanej czystości, ale pięknej sonicznej urody :P

 

Resztę w tym 2 srebra i w.w. 7n opyliłem / w pakietach oczywiscie /

 

Jak ktoś ma pieniądz, to 7n i pozamiatane, najlepiej firmowy od Forzy czy Audeos, bo to i wygląd i prestiż, prócz grania, a i tak taniej jeszcze niż produkty tzw. "markowe"

Jak ktoś patrzy, by trochę taniej, to polecam wynalazki Jimma, Perula, Fatso, Flame Runner Audio (japoński canare, bardzo fajny, do dzis żałuję, ze bratu oddałem ;) )

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności