Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne (portable) oraz dokanałowe za 200-400 złotych


misteri

Pytanie

Witam.

Poszukuję słuchawek nausznych (portable) oraz dokanałowych. W obu przypadkach słuchawki będą używane głównie poza domem.

 

Żródło: iPhone 5c + Apple Music lub Spotify Premium, czasami mogą trafić się jakieś mp3 320 lub aac 256

 

Muzyka:

głównie: reggae, dancehall, hip hop, jazz, soul, r&b,

czasami: downtempo/chillout w stylu Thievery Corporation lub trochę mocniejszej elektroniki

 

Budżet: w obu przypadkach ok. 200-400 złotych

 

Moimi ostatnimi słuchawkami były Soundmagic P30. Pękły i poszukuję dla nich następców. Temat tyczy się głównie nausznych, bo jeżeli chodzi o doki to po przewertowaniu internetu, jestem już prawie zdecydowany na KX100, a za jakiś czas może Sennheiser Momentum In-Ear. No chyba, że te modele według Was nie są najlepszym wyborem do moich preferencji.

 

Co do nausznych to chciałbym, aby były lekkie, nieduże i zamknięte. Brzmieniowo P30 były bardzo dobrymi słuchawkami, ale w ostatnim czasie (miały ok. 3 lata) miałem wrażenie, że było w nich troszkę za mało dołu i troszkę za dużo piszczącej góry. Może to kwestia zmiany odtwarzacza z Samsungów S+/S4 na iPhone. Wizualnie były idealne. Skromne, lekkie i nieduże, więc naturalnym wyborem byłby dla mnie Beyerdynamic DTX 501p, jednak przez ostatnie słuchawki zastępczo używałem słuchawek dołączanych do iPhonów i bardzo przyzwyczaiłem się do pilota oraz jego funkcjonalności, a co za tym idzie, chciałbym, aby taki znajdował się w moich następnych słuchawkach.

 

Zastanawiałem się nad AKG k451. W pełni funkcjonalny pilot, odłączany kabel, głośne, małe i lekkie. Wszystko spoko, tylko z tego co pamiętam kiedyś chyba odsłuchiwałem ten model w Saturnie i strasznie waliły basem po głowie, a tego wolał bym uniknąć. Wyraźny bas jest ok, ale nie chciałbym by za bardzo zalewał inne pasma lub dudnił/walił po głowie. Fajnie jakby scena była w miarę szeroka, ale nie jest to najważniejsze.

 

Z góry dzięki za pomoc


[edit]: Doki wybrane, ale na nauszne dalej się nie zdecydowałem. Ktoś pomoże? Może jakieś inne modele są warte uwagi?

Edytowane przez misteri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z dousznych od siebie mogę polecić Ferrari R100. Trafiłem na nie przypadkiem podczas wizyty w salonie z nietanim sprzętem grającym. Urzekła mnie w nich jakość wykonania oraz etui z włókna węglowego ;) Gdybym nie miał ich wczesniej w rękach raczej nigdy bym się za nimi nie oglądał bo Logic3 nie jest to firma, która zajmuje się stricle słuchawkami ;) nie powiem, ale ten model jest wyjątkowo udany! Dźwięk: szczegółowy, grają w miarę równie na całym paśmie z naprawdę przyjemnym basem, którego nie jest ani za mało, ani za dużo. Wziąłem je na tygodniowy test i tak już u mnie zostały ;) W pracy uzywam ich z DAC DragonFly 1.2, portable to iPhone 4 ze Spotify premium. Muzyka to Tycho, Bonobo itp;) ceny tych słuchawek wahają się od kosmicznych 699 PLN po akceptowalne 249 PLN za które je nabyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Doki brał bym SoundMagic E50/E80(jak już będą w przedsprzedaży) - swoją drogą - karta przetargowa w postaci etui z włókna węglowego... no cóż... ja wolał bym dostać same słuchawki w kartonie z recyclingu byle by miały genialną jakość wykonania i dźwięku niż błyszczące pudełeczko z super ozdobami i dodatkami i średnimi słuchawkami ;)

 

Co do nausznych to ciężko u mnie w tym temacie bo nie lubię takich konstrukcji, sam posiadam Cresyna C750h bk po modyfikacjach i mi to odpowiada mniej wiecej, ale i tak strasznie męczy uszy taka konstrukcja, wolę już Takstara pro80 - owszem jest duży ale komfort, jakość dźwięku, wykonanie itd.. coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na etui mi nie zależy, bo i tak go zazwyczaj nie używam ;) A i ze logo Ferrari w uszach jakoś mnie nie przekonuje. Z dokami mi się nie spieszy, więc też zastanawiałem się nad zaczekaniem, aż pojawią się E80, ale w wersji z mikrofonem, bo pewnie i taka będzie. Swoją drogą myślicie, że to lepszy wybór niż KX100 lub Momentum In-Ear?

A w nausznych właśnie zalezy mi na jak najlepszych parametrach przy lekkiej i niewielkiej konstrukcji. Wiem, że coś za coś, ale nie lubię dużych słuchawek "na miasto". A te C750h są dużo większe od P30/DTX501p?

Edytowane przez misteri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No własnie szukam czegoś w miarę klasycznego, a już na pewno daleko od Beatsów, dlatego te Zoro i Cresyny średnio mi podchodzą. Chyba się pożegnam z pilotem/mikrofonem na razie i kupię DTX501p. Chociaż sterowanie Apple Music przez Siri jest tak wygodne, że można się szybko przyzwyczaić ;)

Edytowane przez misteri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Cresynki mają wymienne kable i całkiem niezłe brzmienie - to mnie do nich przekonało ostatecznie, nontec też nieźle daje, mam wersje BT zoro wireless - gra i buczy aż miło za tak niewielką kasę. I fakt, cresynki się nie składają, ale nontec owszem. Jak masz możliwość to zajdź do sklepu jakiegoś z naszej sieci i sam się przekonaj (tylko zadzwoń wcześniej czy posiadają dane modele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak przebolejesz brak pilota to Beyery to świetny wybór. Ja je bardzo lubię, ale odkąd przyzwyczaiłem się do KX100 z pilotem to faktycznie trochę mi go brakuje jak słucham z Taczki.

 

Tylko ja do elektroniki czy hip-hopu bym ich nie polecał. No i na super scenę nie licz. Zresztą szukasz małych słuchawek z szeroką sceną, a to raczej nie idzie w parze ;)

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak przebolejesz brak pilota to Beyery to świetny wybór. Ja je bardzo lubię, ale odkąd przyzwyczaiłem się do KX100 z pilotem to faktycznie trochę mi go brakuje jak słucham z Taczki.

 

Tylko ja do elektroniki czy hip-hopu bym ich nie polecał. No i na super scenę nie licz. Zresztą szukasz małych słuchawek z szeroką sceną, a to raczej nie idzie w parze ;)

No właśnie te Beyery są niby identyczne jak P30, które mi w miarę odpowiadały, ale w necie pojawiają się opinie, że grają troszkę lepiej. Ciekawe czy rzeczywiście tak jest. Chociaż audiofilem nie jestem, więc może i tak bym nie usłyszał. Szeroka scena to tak w miarę możliwości. Nie jest to konieczność.

Właśnie znalazłem, że są też P30 w wersji "s" z pilotem, ale nie wiem czy to słuchawki warte 300 zeta, a i kabel wolałbym podłączany do czaszy, a rozwiązany tak jak w P30s. Chyba odsłuch w mp3store będzie konieczny.

Edytowane przez misteri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności