Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK120 - czy warto łączyć ze wzmacniaczami portable ?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zebrać trochę opinii posiadaczy Astella AK120 Classic czy jak kto woli Mark I. Pytanie brzmi - czy łączyliście już swojego SuperKałacha ze wzmacniaczami portable ? Czy według Was, dawało to coś ? Moze być łączenie z DAC/AMPAmi lub tylko AMPami...

 

Ciekawi mnie czy dołączony AMP , dociążyłby np. BD T70 na dole. AK120 napędza dość dobrzee T70 250 omów, choć dół wychodzi trochę zbyt lekki, neutralny. Takie mam wrażenie.

 

Rozmiawiałem w tej kwestii z Fatso. On raczej nie widzi potrzeby robienia z Astella kanapki. A co myślicie Wy ?

 

Przypominam,ze do serii klasycznych AK, zrobiono DAC/AMP Glove Audio A1 (połączenie optykiem), ale jest dość drogi i trudny do dostania. U nas trafiają się wzmacniacze Oppo HA-2 w dobrej cenie, jest FiiO E12, są i inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze sprzedac AK120 i kupic tanszy DAP + wzmak - poczytaj recke fatso o e12 czy e12a... pisal tam co uwaza o ich polaczeniu z X5 :)

natoamiast takie kombo DAC/AMP zagra lepiej od kalacha. Mialem ostatnio przyjemnosc Denona DA-10 sie troche pobawic i uwazam ze i AK240 by zawstydzil, jesli zlapie sie oczywiscie synergie. Wiec telefon, plus fajne kombo to moze byc to...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moze by tak iść z kałachem do mp3store, podpiąć fioo e12 /jakość kabli ma duze znaczenie, niestety, dlatego najlepiej podpiąć jakimś customowym dobrym kabelkiem /Jimmi, Fatso, z wrocławian, pewnie i Kurop ma kable dobre.../

I posłuchać!

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lord heitowal fiio bo gra slabo jak na te pieniadze a kalach ma stosunek SQ do CENY ma lepszy i to sporo wiec slaba to rada.

 

Ale powiem tak pożycz ampa zapisałeś się na x5-2 to sobie porównasz.

 

Przy czym polecam e18 albo jds c5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady sprzedażowe - ale dla mnie nie są one przydatne. Lubię Kałacha i na razie nie pojawił się DAP, który mógłby go zastąpić 1:1 czyli samodzielnie. Natomiast kwestia wzmacniacza po prostu mnie interesuje. W końcu agora nasza ;) jest od dyskusji. Połączenia wzmaka z telefonem to raczej kiepska rada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako totalny wróg kałacha napiszę coś innego - jak miałem przyjemność go używać, to mimo wszystko wydawało mi się, że większy potencjał miał z LineOuta niż z dziurki ;)

Szczególnie chodzi mi o AK100, bo AK120 używałem przelotnie przez pół dnia.

 

Poza tym jak już kanapka to zrobiłbym ją z iBasso DX90/50 bo jest pod tym względem uniwersalniejsza.

FiiO to wszechmocne kombajny dla osób które nie lubią trzymać za dużo gratów - są mocne z dziurki, ale łączenie ich w kanapki nie daje olbrzymiego WOW :P

Z racji, że mobilnie używam tylko IEMów, a nie nauszników + DAP służy mi za DACa sam przechodzę na iBasso ;)

 

Lordzie, spróbuj, choć na Twoim miejscu kanapkę zrobiłbym mimo wszystko z DXem :P

 

 

Zaznaczam, że o LineOut vs dziura pisałem o AK100 ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mając kałacha to chyba tylko do 600 ohmowych słuchawek szukałbym jakiegoś rozwiązania. DT770 wersja 250 ohm kalach radzi sobie świetnie i nic nie brakuje. Dopiero w wersji 600 ohm DT990 słychać że można więcej. Tylko do tego to ja miałem Sohe :)

Ja bym nie chciał więcej mocy kosztem sceny itp. E12A to pudełko pod IEMy czyli raczej małe ohmy?

 

Wiele osób mówiło kałachy be i czarny dziad. Kupowali różne inne ustroistwa. Budowali kanapki, a potem Wojtek pożycz muszę się przekonać. Teraz posiadają P1, AK120, AK100II, AK120MKII i JR.

Można taniej - można. Można lepiej - to już sprawa dyskusyjna.

 

Słuchałem Fiio E12 z AK120 - było dynamiczniej bardziej nie wiem jak to okreslić ...sucho? nie sucho bo bas był moze bardziej matowo w porównaniu z samym AK. Było głosniej ale ja i tak nie odkręcałem kałacha na max góra 75/80% za to nagle dostawałem klapek na uszy i wszystko zaczynalo grać wokół głowy bardzo blisko. Bez powietrza.

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec najlepiej sie przekonac na wlasne uszy.

Gdyby nie ergonomia sam bym chetnie sie wlasnie na takeigo denona czy ifi idsd micro (ten dopiero na testy, bo nie slyszalem) skusil. Bo tu wszystkie DAPy jakie mialem okazje wlasnie dostaja baty.

JAk fiio e12 bylo za sucho to sprobowac cayin c5 - ponoc bardziej miesisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mając kałacha to chyba tylko do 600 ohmowych słuchawek szukałbym jakiegoś rozwiązania. DT770 wersja 250 ohm kalach radzi sobie świetnie i nic nie brakuje. Dopiero w wersji 600 ohm DT990 słychać że można więcej. Tylko do tego to ja miałem Sohe :)

Ja bym nie chciał więcej mocy kosztem sceny itp. E12A to pudełko pod IEMy czyli raczej małe ohmy?

 

Wiele osób mówiło kałachy be i czarny dziad. Kupowali różne inne ustroistwa. Budowali kanapki, a potem Wojtek pożycz muszę się przekonać. Teraz posiadają P1, AK120, AK100II, AK120MKII i JR.

Można taniej - można. Można lepiej - to już sprawa dyskusyjna.

 

Słuchałem Fiio E12 z AK120 - było dynamiczniej bardziej nie wiem jak to okreslić ...sucho? nie sucho bo bas był moze bardziej matowo w porównaniu z samym AK. Było głosniej ale ja i tak nie odkręcałem kałacha na max góra 75/80% za to nagle dostawałem klapek na uszy i wszystko zaczynalo grać wokół głowy bardzo blisko. Bez powietrza.

 

Bardzo ciekawie piszesz Wojtku. Ciekawe spostrzeżenia co do E12.

 

Nikt nie miał mozliwości porównania z Oppo Ha-2 czy własnie Denonem DA-10 ? jest jeszcze Teac o którym niedawno pisał Surround

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kałachy miały fizyczne starowanie to może bym się skusił a ja dotyku na ekranie nie cierpię, tak jak pewnie sporo starszych osób przyzwyczajanych do fizycznych klawiatur.

Podobnie czekam na smartfona z fizycznym sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe funkcje masz na obudowie :)

Podstawowe to naprawdę minimum ma dx50 a może i to jak dla mnie za mało. Bo po krótkim testowaniu zacząłem się irytować ... x1, x5 to już całkiem wygodne jak by nie spiep.... logiki bo ta jakaś taka nie europejska tylko chińska :D

 

Ale gdy się człowiek przyzwyczaj można zamykać oczy i słuchać :)

Dlatego wszelkie astele i inne dotykowcę są dla mnie UŁOMNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło.....dla mnie bardzo dobre i wygodne. Już Taczka ma gorzej.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz by wyszukiwać sprzętów które mają gorzej i cieszyć się że Astel za prawie 5k nie ma podstawowych przycisków ale ma pokrętło :/

Przy cenie produktu te dodatkowe fizyczne przyciski to ułamek całej ceny ... na tyle istotny że odczuwalna suma poszła do innych marek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przyciskami to wychodzi znowu jakiś hejt. Jakby były to byście szukali dotyku i ze jak nie ma to fe. Czepiacie się Bracia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie, następny utwór plus zmiana głośności pokrętło - co jeszcze potrzeba aby móc słuchać? Problemów w kieszeni z tym nie miałem. Rozumiem jednak że komuś może nie pasować obsługa menu i poruszanie się po funkcjach przez ekran. Szczególnie osobom starszym, z dużymi paluchami. Niestety teraz coraz więcej rzeczy w ten sposób się obsługuje. Większość tego chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko bawi fakt,że najpierw Astell przekonywał nas do małego HajEndu czyli AK100 i AK120 a potem poleciał w pełen wymiar AK120 II czy AK100 II albo i nadwymiar jak AK 240 i 380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden hejt tylko opinia. Na biurku pasuje mi uklad klawiszy fizycznych i regulacji glosnosci w AK. Ale jako portable po prostu nie. DX50/90 to dla mnie ideal ze nawet w zimie bez rozpinania czy podciagania kurtki moge sobie pomajstrowac. Ot co...

Z glosnoscia mam problem w AK - w JR nawet w domu, kiredy to przenoszac grajka zdarzalo mi sie pyknac pokretlo. IMO powinno byc wyzej. Znow dx90 tu mi sie podoba po prostu bardziej. X5 tez nie lubie, nie pyklo u mnie rozwiazanie z przyciskami na krzyz i kolkiem. Kwestia przyzwyczajenia i upodoban, bo teoretycznie umialem go przez kieszen obsluzyc.

Za to funkcjonalnosc na ekranie zdecydowanie wygrywa dla mnie AK. Ale tej tez nie potrzebuje duzo - bardziej potrzebuje fizycznych przyciskow w portable. Do zabaw w domu wygrywa dzieki temu AK.

Wiec taka cala prawda jak to jest u mnie, a nie zaden hejt - cos sie powie na AK od razu ze wielki hejt. Po prostu da sie lepiej a dla wielu pewne rozwiazania dali slabe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności