Skocz do zawartości

Szukam dobrze grającego stereo do 6000PLN, czy warto słuchać pod kątem


maluta12

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek, cześć wszystkim ! Jestem tu nowy, zarejestrowałem się, bo jest tu ogromna baza informacji na temat audio. Wszystkie fora "nietematyczne" kierowały mnie tutaj. Mam nadzieję że znajdę tu pomoc w mojej kwestii.

 

Szukam zestawu głośników do domu. Dostałem w prezencie a właściwie w spadku Onkyo DX-C390. Chciałem kupić coś co pozwoli mi posłuchać muzyki, może nawet z tego odtwarzacza (jeśli nie okaże się najsłabszym ogniwem) i cieszyć się dobrym brzmieniem. Mam sporą kolekcję płyt, ale aktualnie słucham tego na słuchawkach BEYERDYNAMIC DT990 PRO.

 

Mam pokój odsłuchowy 25 m2, jest to otwarty wysoki salon. Sprawdzałem tutaj zestaw kolegi - KEF q300 ze wzmacniaczem Onkyo a9030 i grało to całkiem nieźle, ale chciałem zapytać o Wasze propozycje. Do wydania na całość ok 6tysięcy złotych, chcę zainwestować raz, a porządnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzęt nowy czy np. w części używany ,bo najważniejsze będą kolumny , tutaj duże monitory albo podłogowe się nadadzą , jaki dźwięk preferujesz , bo jak masz DT990Pro to jest lekka V-ka .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przyzwyczaiłem się do tego konturowego brzmienia, choć ostatnio miałem do dyspozycji dt880, które są dużo bardziej "liniowe" i to jest zupełnie inna bajka...mniej soczyście, ale grają dużo "szerzej" w rozumieniu przestrzeni.

990 mają fajny kontur, więc w sumie chciałbym coś z lekko podrysowanym basem. Ale nie jakoś ekstremalnie :) Generalnie myślałem o sprzęcie nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , jak kolumny zadbane i od pierwszego właściciela to można je brać , nowe za tą kasę to o połowę gorszy sprzęt , pod styl 990PRO pasują produkty Focal i Paradigm.

http://allegro.pl/focal-chorus-816-v-okazja-cena-za-kmpl-i5474114617.html

Te spokojnie w 25 m2 zagrają i maja lekko podkreślony bas , dajesz cieplejszy brzmieniowo wzmak i zagra super .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz wszyscy polecają do nich właśnie tą firmę , ale....to kolumny bez konturowego brzmienia , dobre ponoć do klasyki i poważnej .

http://allegro.pl/marantz-pm7003-i5484577668.html

np.ten

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Robert73. To dosyć klasyczne brzmienie, można powiedzieć że nawet nie specjalnie "podkolorowane" Do liniowości to daleko każdej kolumnie.

 

Miałem okazję posłuchać między innymi Tannoy DC6T SE (nie wiem jak to się ma do DC6T) przy okazji poszukiwania kolumn dla Siebie.

Całkiem fajnie to grało. Zastosowali tam ciekawe rozwiązanie. Głośnik wysoko tonowy osadzony na tym średnio tonowym.Podobno ma to zniwelować zniekształcenia fazowe.

 

Mi osobiście to brzmienie Tannoy'i nie odpowiadało, chciałem coś lekko konturowego. Ja wybrałem Klipsch'a RF62. Zerknij na tego producenta. Może znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście racje. Posłuchałem zarówno Tannoy'a Mercury jak i DC6T (se). Ale wziąłem DC6T SE bez zastanowienia (sklep dał całkiem niezłą cenę, bo kolumna była lekko przerysowana).

Od razu mi przypadły do gustu (tymbardziej skusiła mnie cena).

Brzmieniowo to coś pomiędzy DT990 i 880. Tego szukałem :) ! Dzięki pkpowner i Robert73 !


Teraz kwestia wzmaka. W sklepie grało to z Onkyo a9070. Zastanawiam się nad Onkyo a9050 lub tym Marantzem-pm7003, który polecał Robert73.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Potwierdzam słowa Robert73. To dosyć klasyczne brzmienie, można powiedzieć że nawet nie specjalnie "podkolorowane" Do liniowości to daleko każdej kolumnie.

 

Miałem okazję posłuchać między innymi Tannoy DC6T SE (nie wiem jak to się ma do DC6T) przy okazji poszukiwania kolumn dla Siebie.

Całkiem fajnie to grało. Zastosowali tam ciekawe rozwiązanie. Głośnik wysoko tonowy osadzony na tym średnio tonowym.Podobno ma to zniwelować zniekształcenia fazowe.

 

Mi osobiście to brzmienie Tannoy'i nie odpowiadało, chciałem coś lekko konturowego. Ja wybrałem Klipsch'a RF62. Zerknij na tego producenta. Może znajdziesz coś dla siebie.

 

Po pierwsze - są kolumny, które potrafią być tak liniowe, że niejeden by się zdziwił.

 

Po drugie - rozwiązanie Tannoya polegające na zastosowaniu koncentrycznego przetwornika ma nieco inny cel, niż zniwelowanie zniekształceń fazowych, bo one i tak będą w rejonie częstotliwości podziału. Tutaj chodzi przede wszystkim u uzyskanie źródła punktowego w możliwe szerokim zakresie częstotliwości. Rozwiązanie takie stosuje jeszcze m.in. KEF oraz chociażby TAD, chociaż ten ostatni to oczywście zupełnie inna liga, niż obie brytyjskie marki.

 

Ten Onkyo na pewno okaże się w pewnym momencie najsłabszym ogniwem, więc ja bym proponował tak: 1.5 tyś zł na źródło (np. DACa), 1.5 tyś na wzmacniacz i 3 tyś na głośniki. Jak poszukasz, to jest masa fajnego sprzętu używanego, tylko trzeba mieć nieco cierpliwości, nie zawsze jest tak, że da się wszystko od razu ustrzelić. Marantz PM-7003 za 1800 PLN to jest średnia opcja, akurat to nie jest specjalnie udany model tej firmy. Ewentualnie możesz odpuścić lepsze źródło i wydać więcej na wzmacniacz albo kolumny ale to też zależy od tego, czy np. planujesz (kiedyś w przyszłości) to źródło zmienić. Numer polega na tym, że do 3 tyś to teraz nie widzę nic specjalnie sensownego na rynku wtórnym a powyżej tej kwoty - już tak (jeżeli chodzi o kolumny).

 

 

 

 

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Bywalec

Tak jak przewidział Swordfish - Kupiłem Onkyo a9030 i okazał się wąskim gardłem.

Tzn to kawał świetnego wzmacniacza ale czuję że trochę mnie blokuje.

 

Myślę nad zmianą na 9050, albo nawet 9070. Co sądzicie ?

 

Myślę, że nie tędy droga. Ile masz na wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności