Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Brzęczenie w słuchawkach


Dobuch66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam kartę Creative Sound Blaster Z i po podłączeniu słuchawek na panelu przednim i tylnym mam nieznośne brzęczenie.

Przedtem posiadałem Asus Xonar DGX i sytuacja była identyczna.

Czytałem w internecie, że może to być wina interferencji.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie dawales na volume zbyt duzo i nie doszlo do zniszczenia membran to najbardziej prawdopodobne jest ze na membrane poprzez material oddzielajacy weszlo cialo obce - tu z pewnoscia włos i on daje efekt brzeczenia.

Zdejm pada i zerknij czy cos nie lezy na membranie a moze sa uszkodzone.Sprawdz jak masz zdjete pady jak zachowuja sie obie membrany podczas odtwarzania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego efektu nigdzie indziej.

Słuchawki Takstar PRO 80

Obojętnie czy panel przedni czy tylny.

Na innych słuchawkach występuje ten sam efekt.

Nawet na niskiej głośności.

Edytowane przez Dobuch66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko kabel, który wkłada się w gniazdo.

Wszedłem w BIOS i wyłaczyłem domyślną kartę dźwiękową.

Skoro na tamtej było to samo, to może jeszcze jakieś pomysły?

Nadmienie, że kiedy odpalam grę, w tym wypadku World of Warcraft chodzą jakieś większe "brzęki"

Edytowane przez Dobuch66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze uziemienie nie ma nic wspolnego...bo co da czy uziemiony czy nie?

Co mi przyszlo do glowy jeszcze to moze zbyt plytko wciskasz jack do gniazda sluchawkowego (lub za gleboko) i napiecie idzie laczac dwa pierscienie niekoniecznie te co trzeba.

Lub komputer ma zalozone gniazda sluchawkowe inne niz powinny.

1.Pierwsze to podlacz sluchawki do jakiegokolwiek zrodla dzieku moze to byc telefon , radio, wieza itd.Bedziesz wiedzial czy sluchawki graja jak powinny.

2.Jak sluchawki graja normalnie to juz eletronicznie trzeba sprawdzic czy komputer jest prawidlowo zlozony/podzespoly podlaczone i takie jak powinny.

 

 

edit: Jesli sluchawki sprawdziles i sa OK to zostaje komputer a tu powodow duzo.Ja bym poszedl z nim do punktu gdzie byl skladany bo cos to nie wyglada na prawidlowe zlozenie.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności