Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Spotkanie z VSONIC VSD2S


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki życzliwości Kolegi Samina, do odsłuchu pozyskałem dokanałowe słuchawki firmy VSONIC - wersję VSD2S. Zainteresowały mnie z 2 przyczyn. Firmę już znam, miałem kiedyś GR07. Drugą przyczyna był kształt - słuchawki mają kształt "łezki" czy kropelki z rureczką - podobny do produktów Westone czy Shure. A z doświadczenia wiem,że takie kształty łatwiej jest wepchać mi do ucha niż "pistoleciki".

 

Są to słuchaweczki dynamiczne o parametrach :

 

  • Type: Dynamic, 10mm CCAW voice coils
  • Frequency response: 5Hz - 31.5 KHz
  • Sensitivity: >= 108dB/mW
  • Distortion: < 2%
  • Maximum Power: 30mW
  • Impedance: 40Ω
  • Wire: 1.3m OFC (Oxygen-free copper) TPU (Thermoplastic Polyurethane) Audio Cable
  • Plug: 3.5mm dual-channel plug
  • Product weight: Approximated to 5.2g

Jak to w tego typu firmach, istnieją 2 wersje tych słuchawek - bardziej basowa i mniej basowa (tu opisywana). Cenowo gdzieś od 36 do może 50 dolarów.

Wyposażenie w sumie minimalne 3 pary tipsów, zauszniki gumowe (bardzo fajne), klips do ubrania, woreczek. Etui brak, Kabelek wygląda dość solidnie, podobno z miedzi beztlenowej.

 

Słuchawki podpinałem do Touch T4G i AK120. Muzyka - klasyczna elektronika - Keller i Schonwalder, Klaus Schulze, Tangerine Dream.

 

Udało mi się uzyskać w miarę prawidłowego seala. Zastosowałem jednak tipsy, które zostały mi po UE900 i SM E30. Z Taką twardszą rurką w środku. Słuchawki nie drażnią mnie w uchu, siedzą dość dobrze. U mnie ma to znaczenie, bowiem zawsze mam trudnosci z dokanałówkami i być może dopiero Customy rozwiązałyby sprawę. Jednak są dla mnie zbyt drogie a poza tym, ze względów zdrowotnych, dokanałówki stosuję rzadko - testy lub wtedy kiedy nie mogę mieć przy sobie nausznych MSR7 czy L2. Słuchawki nosimy z kablem za uchem, najlepiej z zausznikami z kompletu.

Nie bardzo kumam,czemu nie ma wyraźnych oznaczeń L i R. Może wynika to z budowy - że "inaczej nie włożysz". Zresztą fotki z internetu wskazują,że dobrze je wkładam do ucha,

 

Kiedy już dobrze zapakowałem słuchaweczki do ucha i posłuchałem muzyki, doszedłem do wniosku,ze jest to sprzęt o dosyć równej charakterystyce, faktycznie bez przewagi basu, może z lekkim zwróceniem uwagi na wysokie tony. Jednak bas jest i nie odczuwam jego braku (płyta Finnegans Wake - The Sensationall Fall of Master Builder /Tangerine Dream - początkowe takty oraz charakterystyczne uderzenia perkusyjne w Phaedra 2005 Tangerine Dream).

Granie jest dosyć przestrzenne, tak trochę w głowie i na boki. Dość czyste, lekko "suche", ciutkę cyfrowe brzmienie (a AK120 jest raczej lekko cieplejszy i nie digitlalny).

 

Prawidłowy seal nie oznaczał u mnie jednak pełnej izolacji. Tej nie uzyskałem (podobnie jak w Phiaton Moderna MS200, ale tam wynika to z ich budowy i konstrukcji). Mnie to nie przeszkadza, lubię kontrolować choć częściowo sytuację wokół siebie. Jednak izolacja na pewno jest lepsza niż w MS200 i SM E30.

 

VSD2S podobają mi się bardziej niż moje stare SME30 (które są ogólnie lżejsze w dźwięku) oraz (z pamięci) niż GR07. Choć i tamte były fajne. Czy je polecam ? Dla siebie tak ;) . Jako alternatywę dla niestrawnych dla mnie KX100, Zero Audio Tenore czy nawet SM E50, które dźwiękowo zacne, jak zawsze sprawiają mi problemy z umieszczeniem w uszach. A posłuchać ich (VSD2S) warto, niestety dostępne są chyba tylko na aliexpress, ebay, amazon.

 

Serdeczne podziękowania Koledze Saminowi za użyczenie do odsłuchu !

VSD2S-700x700.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że jest to rodzina, napiszę tu parę słów o drugich słuchawkach, które dostałem na odsłuch od Kolegi Samina - VSONIC AN16. Z tego co piszą na Sieci, była to jakaś edycja specjalna, gdzie w sprzedaży łączono VSDS2 i An16 niejako gratis.

 

Wyposażenie obu par słuchawek jest podobne. tipsy, woreczek, zapinka, zauszniki. Kształt inny. Według informacji producenta, AN16 to drivery GR07 w obudowie GR06. Oba to słuchawki normalnie oferowane przez VSONIC.

 

AN16 są mniejsze niż VSDS2. to już nie "kropelki" czy "łezki" ale takie małe prostopadłościaniki. Dźwiękowody są w pewnym zakresie ruchome, można więc próbować ustawić je najlepiej dla ucha. Mi to się nie udało. W zasadzie mogłem nie zmieniać ich pozycji. Słuchaweczki są małe, łatwo wchodzą w ucho. Są może w nim mniej absorbujące, choć obły kształt VSDS2 jest dla mnie przyjemniejszy. Wtyczka AN16 jest kątowa.

 

AN16 według mnie to ciut gorsza izolacja niż VSDS2. Zależy to jednak pewnie od ucha. A jak to gra ?. W sumie podobnie jak VSDS2 ale są różnice. S2 to jednak (dla mnie) głębszy bas. Także trochę ostrzejsze wysokie tony. Średnica raczej wyrównana, przestrzeni trochę mniej mają AN16.

 

Które wybrać ? No to trzeba posłuchać. Mi odpowiadają VSDS2. Jednak nawet w klasyce elektroniki przydaje się trochę zaznaczonego basu. Co ciekawe - AK120, dodawał "powera" AN16, które z nim w parze starały się dogonić VSDS2 w moich preferencjach. T4G jakoś dawał im mniej szans

AN16.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że firma VSONIC nie zdobyła u nas na forum serc userów. Mamy od czasu do czasu "hajpy" na JVC, Tenore Samsungi, i inne tańsze doki. VSONIC jakoś się nie przebija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że vsonic to bardzo ciekawa firma i jakoś mało popularna u nas. Miałem od nich inny model niż tutaj opisany ale moje wrażenie z obcowania z nim są bardzo pozytywne.

Może to kwestia tego, że każdy się w pewnym stopniu obawia zakupu bo jest mało opinii u nas nich.

 

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni robia sporo słuchawek - 24 modele dokanałówek znalazłem w sklepie PenonAudio. U nas znane były głównie GR07. Ciekawie wyglądają VSD5, cena około 70 dolarów. Oraz VSD3 za 45 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności