Skocz do zawartości

Fanklub Phonak Audéo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawn

Audeo i tak nie zamierzam sprzedawać. Bo ceny coraz niższe, a słuchawki tak jak mówisz - wyjątkowe. Zastanawiam się po prostu, w który model warto celować w niedalekiej przyszłości. Póki co, przychodzą mi na myśl tylko Ety i CIEMy (których nie chcę). Jest jakaś alternatywa dla ER4P?


Ciekawa propozycja! Kilka miesięcy temu przewinął mi się gdzieś ten wątek, ale wtedy odebrałem te słuchawki raczej jako "ciekawostkę". Teraz, z tego co widzę kilka osób od nas już je ma. Zabieram się za czytanie. :)
Niestety cena jest dość wysoka, planowałem raczej coś do max 1000 zł. Ale audio w moim przypadku to nie jest produkt pierwszej potrzeby, więc być może uda mi się na nie odłożyć. :)

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem etymotic hf5, do er4 też chyba podchodziłem ale mając audeo kompletnie mi nie odpowiadały. Grały może nieco lepiej technicznie ale , sterylnie, zero słodkości z audeo.

Pierwsze doki po audeo które mi faktycznie podeszły to obecne Triple.Fi. Z tym, że to już inny charakter, lekka V-ka. Wiele pewnie zależy od anatomii ucha danej osoby, nie odbieram ich jako mających bardzo dużo basu chociaż wykresy mówiąc co innego, podobnie z podbitą górą.

 

Jak nie jesteś wyczulony na więcej górnych rejestrów to możesz spróbować rockit r50. Jakość dźwięku wyższa, spora przestrzeń i dobry bas zrobią wrażenie po audeo... O ile nie zostaniesz pocięty przez górne rejestry ;-)

Edytowane przez Damix
U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne rejestry nie powinny mnie przerazić, w krytykowanych za sybilanty Level'inach, ja ich niemal nie doświadczałem. O Rockitach także słyszałem, ale nigdy się z nimi nie zapoznałem. Wydawało mi się (jakieś skojarzenia z nazwą), że to będzie basowe i mocno v-kowe granie. Prawda okazała się być inna. Postaram się później przeczytać recenzję od Maciuxa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja triple fi porównywałem bezpośrednio do audeo (nawet recenzja porównawcza była ale zaginęła w odmętach internetów). Dla mnie triple fi miały zbyt duży bas po audeo no i generalnie były tylko minimalnie lepsze technicznie (pomimo dwukrotnej różnicy w cenie wtedy) ale najgorszy był dla mnie brak ergonomii. Ja nie byłbym w stanie ich używac jako portable.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć do wody destylowanej na pół godziny, a nie się bawisz w ultradźwięki.

Miałeś, jak sądzę, na myśli - utlenionej. Ja tak czyszczę filtry i silikony, choć nie pół godziny, bo by się chyba rozpuściły. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można sie tak reklamować ale wątek chyba powiązany

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/135259-[K]-Szare-filtry-do-Audeo-PFE#entry1291674

 

Poza tym zastanawiam się które komplaje wybrać: p, t-100 czy dedykowane 130. Mial ktos okazje porywnywac tą trójkę na phonakach? Bo z tego co dotychczas wyczytałem opinie są mocno mieszane. Najbardziej chyba skłaniam się do serii P

Edytowane przez 5zymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzuć do wody destylowanej na pół godziny, a nie się bawisz w ultradźwięki.

 

A jakis pomysl ja je wyjac ze sluchalek bez tego specjalnego urzadzenia? Zapchal mi sie jeden na wyjezdzie i gra 3 razy ciszej, a wolalbym nie moczyc ze sluchawkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten "sprzet" w domu, tylko teraz jestem poza domem i bede jeszcze ponad tydzien, wiec bez muzyki taki czas troche srednio... Myslalem, ze armatury nie beda tak wrazliwe na wilgoc jak dynamiki, ale skoro tak to pokombinuje z wkretami, tych mam tu plastikowych pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będzie bardzo ostrożnym, to filtrom nic się nie stanie. Gorzej jak ręka zadrży ;)

Swoją drogą, to taka nauka na przyszłość - wozić ze sobą zapasowe słuchawki (ja np. mam jedną parę w wewnętrznej kieszeni kurtki).

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze armatury nie beda tak wrazliwe na wilgoc jak dynamiki

Armatury są generalnie dużo bardziej wrażliwe na wilgoć od dynamików. Nie bez powodu armaturowe IEM-y często sprzedaje się ze szczelnymi pojemnikami (typu np. Pelicase) i pochłaniaczami wilgoci. Dynamiki rzadko mają takie dodatki - przeważnie (pół)miękkie pokrowce i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się będzie bardzo ostrożnym, to filtrom nic się nie stanie. Gorzej jak ręka zadrży ;)

Swoją drogą, to taka nauka na przyszłość - wozić ze sobą zapasowe słuchawki (ja np. mam jedną parę w wewnętrznej kieszeni kurtki).

No właśnie zawsze były Gr07 jako backup, dopiero wczoraj lepsza połowa wyjaśniła dlaczego ich nie ma tym razem...

 

 

 

Myslalem, ze armatury nie beda tak wrazliwe na wilgoc jak dynamiki

Armatury są generalnie dużo bardziej wrażliwe na wilgoć od dynamików. Nie bez powodu armaturowe IEM-y często sprzedaje się ze szczelnymi pojemnikami (typu np. Pelicase) i pochłaniaczami wilgoci. Dynamiki rzadko mają takie dodatki - przeważnie (pół)miękkie pokrowce i tyle.

Dzięki za doedukowanie, w takim razie kupię coś innego na siłke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez witam w klubie. Jeszcze miesiac temu bym powiedzial, ze to koniec dokow, ale jak bylem zmeczony to RHA MA750 rozsadzaly mi glowe. Z drugiej strony JVC na DX50 sa za bardzo wycofane i Audeo 012 okazaly sie dobrym strzalem. Melodyjne, szczegolowe, z blizsza scena i mniej agresywne od RHA.

 

Sluchawki w stanie idealnym, praktycznie nieuzywane, dostalem z trzema parami filtrow w trzech kolorach (czyli kazda para inna). Szaraki przypominaja mi granie Grado i jestem tym zachwycony - czegos takiego szukalem. Bylbym bardziej zadowolony z zausznic w zestawie lub innej aplikacji sluchawek i z metalowej obudowy, ale dzwiekowo jestem zadowolony :)

 

Jak wyglada na dzis sytuacja z szarakami? Jak ktos w komisie pytal o szaraki to ktos madry odeslal do sonusmobile, a tam od pewnego czasu nie pojawiaja sie, na amazonie i w.popularnych sklepach tez nie ma.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja prawie sie udala. Obie sluchawki graja juz tak samo glosno, ale barwa dzwieku jest odrobine inna. Tydzien tak wytrzymam, a po powrocie zmienie filtry na nowe. Swoja droga te ktore mam teraz zalozone wytrzymaly ponad rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Myslalem, ze armatury nie beda tak wrazliwe na wilgoc jak dynamiki

Armatury są generalnie dużo bardziej wrażliwe na wilgoć od dynamików. Nie bez powodu armaturowe IEM-y często sprzedaje się ze szczelnymi pojemnikami (typu np. Pelicase) i pochłaniaczami wilgoci. Dynamiki rzadko mają takie dodatki - przeważnie (pół)miękkie pokrowce i tyle.

 

Moje dynamiki przeżyły jedno pranie, 2 lata później nadal grają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć. Chciałbym się was zapytać jakie inne słuchawki polecacie które podobnie grają do audeo 012 i są wygodne? Mogą być droższe.
Tak jak wielu z was, miałem długo słuchawki audeo jednak zniszczyłem już wszystkie szare filtry i nie mam jak już ich używać.
Jest jeszcze możliwość zakupienia filtrów ?

Pozdrawiam,
Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki Comply T-130 są znowu dostępne , ja przegapiłem że znowu są i kupowałem jakiś czas serie "P" która pasuje ale ciasno i nie ma teko dźwięku co T-130 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności