Skocz do zawartości
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
Audeze LCD2 Closed Back - PREORDER Więcej informacji... ×
Astell&Kern SR15 i słuchawki Billie Jean gratis Więcej informacji... ×
SoundMagic E11 i E11C preorder Więcej informacji... ×
all999

Fanklub Phonak Audéo

Rekomendowane odpowiedzi

Audeo czarują, nie są nadzwyczaj precyzyjne. FLC8s są bliższe monitorom, mniej emocjonalne. Dlatego bardziej widzę tu Fidue.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No z pewnością nie są to słuchawki nie wiadomo jak analityczne jak Ety na przykład, ale ilość szczegółów jest zadowalająca. Fajne jest to, że pomimo tylu lat (ba, to jedne z pierwszych masowych BA w ogóle przecież - kiedy Audeo miały premierę - 2007~2008 jeśli mnie pamięć nie myli?) i prawdziwego wysypu IEMów na przestrzeni ostatnich lat, często w teorii technicznie bardziej zaawansowanych (hybrydy czy dual BA) Audeo cały czas się bronią swoją grą - jednak klasa jest permanentna, jak to się mówi ;-)

Natomiast Fidue to niestety już poza moim budżetem słuchawki - początkowo myślałem o czymś w granicach 300-400pln jak zacząłem się przymierzać do tematu, ale po odświeżeniu sobie headfi i naszego forum z zaskoczeniem stwierdziłem, że nie ma wcale jakichś modeli, które będą oczywistym upgradem dla Audeo za taką kasę - co najwyżej skok w bok, jak sam trafnie napisałeś.

FLCki to bariera dla mnie - bardziej moralna, niż finansowa, że tak powiem ;-) bo bez niej mógłbym skończyć na Andromedach - obaj wiemy jak to działa...

A tak z ciekawości znasz może Dynamic Motion DM200H? Przeszukując headfi w celem znalezienia potencjalnego następcy, trafiłem na nie w jakimś wątku poświęconym PFE z bardzo pozytywnymi opiniami - link do recki:

https://www.head-fi.org/showcase/dynamic-motion-dm200h.22699/reviews

Brzmi interesująco, ale wygląda jakby nie były już na bieżąco produkowane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie znam ich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałeś rację @Inszy - faktycznie FLC8s to bardziej techniczne granie, potwierdzam, bo nabyłem niedawno FLC8s (Fidue zbyt ryzykowne i drogie mi się ostatecznie wydały). Szczęśliwie zielone filtry dodają trochę powietrza, którego na początku mi brakowało (chociaż leciutko Vkują przez to sygnaturę i czasem mogą zakłuć).

Audeo dalej uwielbiam, są bardziej płaskie, z trochę większym dystansem (przynajmniej na niskich i średnich poziomach głośności), ale muszę przyznać uczciwie, że FLCki to jednak wyższa liga pod w zasadzie każdym względem.

No, może poza wygodą i lekkością, bo tutaj Audeo to wciąż niemal ideał pośród universalów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi