Skocz do zawartości

Fanklub Phonak Audéo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wciąż jestem w nich zakochany. Oczywiście używam szarych filtrów, ale uważam że na czarnych też są one bardzo fajne. Niedawno słuchałem Shure SE215 i Fiio EX1 - mając wybór pomiędzy tymi trzema, zdecydowanie wolę Audeo na czarnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły w moje rączki 122 na szarych filtrach i teraz pytanko do was. Czy nie macie wrażenia przytłumienia wokali? Jak dla mnie brakuje im czystości i wyrazistości. Poza tym uważam orginalnych comply jest trochę za dużo dołu który troche przysłania średnie. ZA to do góry nie można się przyczepić. Holografia to ich moim zdaniem najmocniejsza storna i scenicznie też jest bardzo dobrze. Pisze to z zerowym doświadczeniem w dokach. Jak bym miał w jednym zdaniu je określić to lekka v z bardzo przystępnym i przyjemnym dźwiękiem. Trochę mi się z fidelio x1 kojarzą. Tam jednak bas nie miał tak miekkiego wykończenia i wokale były z większym dystansem oraz zdecydowanie mniej góry choć charakter podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wyszły w Polsce, to miałem ekscytację, ech... A wracając do słuchawek. "Moim zdaniem można mieć lepsze słuchawki niż phonaki na czarnych".

 

Słucham. Mam szufelkę i 450 zł.

Z nowych w porównywalnych cenach masz np vsonics gr07 albo etymotic hf5.

Gr07 classic będę miał za tydzień, a hf3 jutro :-)

 

 

@untited898

 

Jeśli szare filtry Tobie nie pasują, chętnie je odkupię i porównam z czarnymi:)

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@side

 

"Szare filtry mi nie pasują" - tego nie powiedział jeszcze żaden fan Phonaków ;)

 

W sumie nie musiałbym nic więcej dodawać. Jakby istniały filtry jeszcze bardziej wypychające średnie to bym chętnie się zamienił w obecnej sytuacji tylko szare. Poza tym słuchaweczki nie moje tylko tak przelotem u mnie na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vsonic vsd5, jak średnicy będzie dalej za mało to zmiana grajka, bo sygnatura finali ci się nie podoba.

 

I ciężko będzie znaleźć coś do szufle 4g, ponieważ chcesz sporo średnicy a jednocześnie player ją wycofuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

miałem, sprzedałem potem miałem, znów sprzedałem, teraz znowu mam ;) ale szarych filtrów na lekarstwo, mam jedną parę, masę zielonych i czarnych i tak kombinuję, czaruję i ciul, zrobiłem dziurkę w zielonym filtrze, tak średnicy połowy czubka igły ;) i kurcze, Panowie, jak macie gdzieś zielone i szare to sprawdźcie proszę bo jak dla mnie podziurawione zielone grają co najmniej tak samo jak nie lepiej od szarych, dziurka uwolniła górę, zrobiło się bardzo szczegółowo i bardziej krystalicznie a nie kłuje w uszy mowy nie ma jest cudownie,  zabieg odmulił zamuloną w zielonych średnicę i generalnie mam wrażenie że jest wszystko lepiej jak na szarych , nosz, sprawdzi ktoś jeszcze? uszy nie kłamią, wiem, ale jakby się komuś chciało to bym był wdzięczny. Bo słuchając po sobie zielone, szare, zielone z dziurką mam wrażenie jakbym coraz lepsze słuchawki w uszach miał. Polecam sprawdzić.

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie obadać - dzięki za info. Od jakiegoś czasu mi też chodziło po głowie skąd dorwać szare, albo czym zastąpić, bo też mam tylko jedną parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj @Perul qna, bo ja nie wyciągnąłem Audeo z uszu od 3 godzin i im dłużej słucham tym bardziej nie wierzę, już podziurawiłem drugą parę, zrobiłem tyci większą średnicę, zrobiło się wiecej przestrzeni i przełom średnicy z wysokimi jest teraz gładszy, jest zabawa, to działa, ale za bardzo jestem podjarany coby to krytycznie obadać więc parę dni tak potestuję, ale bez kitu, szok jest.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie cyknę, za bardzo mi się łapy trzęsą, metodą prób i błędów (marnując 4 pary filtrów zielonych, poszły do kosza) najlepszy efekt osiągnąłem cieniutką igłą, centralnie tylko do momentu przebicia filtra, nie dalej, im większy otwór tym mniej basu i większa przewaga wysokich, co kto lubi, zielony filtr z tyci dziurką gra mi lepiej od szarego, tak jak napisałem, sporo fajnej czystej krystalicznej góry, bardzo miła dla ucha średnica i bardziej sprężysty bas, polecam :) 

 

edit: post pod postem, nie połączyło, może jakiś sprytny czarny wytłuszczony połączy ;) 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem moda zielonym filtrom - cienką igłą (krawiecką) przebiłem w okolicach środka tak, żeby czubek igły wyszedł ze 2mm po drugiej stronie filtra.

Dziś porównuję z drugim egzemplarzem z szarymi filtrami (tylko tipsy muszę przekładać więc w miarę szybko). Różnice brzmieniowe nie są duże, ale z tego co wstępnie wyłapałem:

- z zielonymi mają ciut więcej niskiej góry i wyższej średnicy, przekłada się to na ciut mocniejsze akcentowanie sybilantów i bliższe wokale

- z zielonymi mają ciut więcej basu, zwłaszcza jego kick jest bardziej odczuwalny i chyba najniższego troszkę więcej

Ogólne wrażenie na zielonych: więcej życia i dynamiki, za to bliższa scena (wokal) i troszkę gorsza separacja. Co wybrać to już bardziej od upodobań zależy i rodzaju muzyki, na pewno bardziej audiofilskie są jednak z szarymi filtrami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności