Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kamilolo napisał:

U nas też Eleary i Cleary można złapać w genialnych cenach.

 

jak ? u kogo ? :)

 

@vonBaron: z pewnoscia jedna para jest we Wrocławiu - pytalem dzisiaj w poznanskim Denonie. Maja po sztuce demo we Wrocku, Wawie i chyba Gdansku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę być jakimś skończonym "audiofilskim" debilem.

 

Cleary na odsłuchu plus Marantz - jak pukanie w kartonik po drożdżówkach

Cleary + Denon 1600ne (duza integra stereo z dac'em) - szczegółowość szlag trafił ale muzyka w końcu brzmi, jest wypełnienie dołu, jest dynamika

 

Więc mówię sobie: ciepły Amp/dac załatwi sprawę.

 

iFi micro Black - pukanie w kartonowe pudełko, XBass+ trochę większy karton z trochę większym zawzieciem

RHA Dacamp l1 - nie po to chyba kupiłem słuchawki żeby kręcić podbiciem tonów?

Marantz HD-DAC1 - pusto, nudno, wieje zimny wiatr

Już nawet nie prosiłem o podłączenie nie iCan Pro żeby się nie załamać.

Cambridge Audio - to to w ogóle są jakieś różnice między tymi klockami?

Patrze, na półce Denon 1600ne - podłączamy, nawala ma dyskoteka w Manieczkach. Zero finezji ale noga znowu tupie.

 

Wychodzę z salonu i załamka. Kupiłem za jasne słuchawki?

 

Podłączam z czapy do starego amplitunera Onkyo (bardzo starego , bardzo taniego) tx-sr507. GRA! Moze scena nie szaleje, moze rozdzielczość jakaś tam. Ale gra!! I nie że podbite, wymieszane korektorem, czy cos, bo ten Onkyo ma tryb Pure Audio i odłącza wszystkie elementy video oraz korektor.

 

Czy to mi słoń nadepnal na ucho? (No dobra badanie pokazało -5dB do -10dB poniżej 125Hz, ale cała reszta pasma przy zerze w obu uszach, jazda na motocyklu powinna mi zabijac wysokie freq nie niskie).

 

Czemu wszystko "HiFi" gra tak obleśnie jasno?

Czy sprzęty stereo lub AV stroi się jakoś inaczej?

 

Co ja do cholery mam sparować z tymi słuchawkami ? Lampowca? Słuchawki 55ohm ogarną?

 

A jak ktoś mówi że Eleary mają "slight more bass" to chyba też im ktoś coś rozdeptał. Przy Clearach to Eleary grają V-ką, było brać, ale wokale nie do zaakceptowania po dłuższym słuchaniu. Nie za taką kasę.

 

Edytowane przez Leszek Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki ubytek na niskich tonach, to nie ma co się dziwić, że brakuje ci basu.
Z mojego doświadczenia, utrata niskich tonów to sprawy przeziębieniowe a o to na motocyklu nie trudno.
Badałeś też słuch na przewodnictwo kostne? W moim przypadku nie było wtedy utraty niskich tonów i wystarczyło dobrze wyleczyć uszy, żeby wróciły :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z przegroda, ktory ujawnia sie po przeziebieniach i trzyma jakis czas, ale... nie o to chodzi. kostnie z tego co pamietam ok.

dlaczego na duzych wzmacniaczach stereo ich nie brakuje? Denon az rzyga basem (choc to polka za 6k), moj stary ampli Onkyo rowniez. Podlaczamy cokolwiek "ą ę" i jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leszek Gawron napisał:

...

dlaczego na duzych wzmacniaczach stereo ich nie brakuje? Denon az rzyga basem (choc to polka za 6k), moj stary ampli Onkyo rowniez. Podlaczamy cokolwiek "ą ę" i jest tragedia.

to może być kwestia wysokiej impedancji tych wzmacniaczy, albo po prostu takiego (nie)zgrania z nimi.

 

Tak myślałem, że kostne jest OK, u mnie też było - parę miesięcy trwało zanim doprowadziłem ucho do porządku przy użyciu medycyny alternatywnej. Przy konwencjonalnej/rockefelerowskiej miałem nawroty niedosłuchu i to coraz częstsze i dłuższe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Leszek Gawron napisał:

mam problem z przegroda, ktory ujawnia sie po przeziebieniach i trzyma jakis czas, ale... nie o to chodzi. kostnie z tego co pamietam ok.

dlaczego na duzych wzmacniaczach stereo ich nie brakuje? Denon az rzyga basem (choc to polka za 6k), moj stary ampli Onkyo rowniez. Podlaczamy cokolwiek "ą ę" i jest tragedia.

Podejrzewam, iż kwestia ilości basu wynika z różnych impedancji wyjściowych urządzeń, do których podłączasz słuchawki. Integry czy dziurki w odtwarzaczach mają ją wysoką, co szczególnie na niskoomowych słuchawkach dynamicznych będzie podbijało średni bas. W dedykowanych wzmacniaczach słuchawkowych tranzystorowych impedancja wyjściowa jest zazwyczaj niska, więc może ten bas gdzieś wciąć i wzmacniacz zintegrowany będzie tu górą. Można oczywiście zrobić przelotkę na jacka z rezystorami dobranymi eksperymentalnie pod kątem optymalnej ilości basu, jeżeli z danego urządzenia jest go za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś wie jaką przejściówkę z dużego na małego jacka kupić dla słuchawek Focal Listen (fabryczny przewód), aby działało? Miałem już kilka przeróżnych i tylko jedna działa poprawnie. Na innych jakby wtyczka wchodziła zbyt głęboko. Co ciekawe nie ma tego problemu w sprzętach w których jest mały jack (telefon, discman, walkman). Ewentualnie jaki przewód kupić, aby pasował do gniazda w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny przewód listen ma jacka 3.5 więc chyba szukasz przejściówki z małego jacka na dużego. Jeśli tak i masz problem z działaniem takich przejściówek to możliwe, że jest to spowodowane tym iż na oryginalnym przewodzie jest mikrofon, a więc jack ma 4 pola. Aby rozwiązać ten problem możesz do Listen zastosować alternatywny przewód Prolink Futura Slim (bez mikrofonu) i z tym przewodem już każda przejściówka powinna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20181012_154551 (Duży).jpg

 

Serdeczne podziękowania za możliwość odsłuchu dla @Firegon

 

Mam podobnie jak z linią Spirit gdzie bardzo sobie chwaliłem model Classic a Pro już mi nie podszedł.

Clear Pro to mogą być świetne słuchawki do studia ale niekoniecznie już do domowych odsłuchów, są bardzo liniowe, równe przez co wydają mi się nudne.

Niby są bardzo poprawne ciężko się do czegoś przyczepić ale z drugiej strony nie ma ich też za co tak bardzo chwalić (jedynie wokale według mnie zasługują na większą pochwałę), nie mają tej dynamiki co Eleary, bas też słabszy, dziwna jest też scena na boki wydaje się szersza niż w Elearach ale w głąb praktycznie nie istnieje (słucham po balansie żeby nie było). Góra lepszej jakości niż w Elearach. Średnica nie tak wypchnięta ale bardzo podobna.

Nie do końca teraz rozumiem ich cenę bo uważam że taniej można znaleźć lepsze słuchawki.

Choć podobnie jak kiedyś z Elearami im dłużej słucham tym okazują się lepsze.

Ale to ciągle bardziej nauszne monitory niż słuchawki do czerpania 100% radości ze słuchanej muzyki.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest jednak podobnie jak z Elearami kiedyś które to nie podeszły mi zbytnio od razu.

Na pewno wiem że razem z Dharmami nie mógłbym mieć Clearów Pro bo to inne granie i przejście z jednej pary na drugie jest bolesne.

Teraz mogę powiedzieć że wokale, wyższa średnica i góra a także scena lepsze niż w Elearach, wydają się też jeszcze bardziej dynamiczne i zdecydowanie bardziej szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności