Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli są dla Ciebie wygodne to nigdy ich nie sprzedawaj. Miałem je dwukrotnie i dwukrotnie sprzedałem ale niestety byłem w stanie w nich wysiedzieć max 40 min i kładłem się spać z bólem głowy.

W kategorii zamkniętych słuchawek (w których akurat nie gustuję) jest to mój end game :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nich przesiedziałem 3 godziny wieczorem i tylko poczułem, że ten pałąk "jest", ale nic na tyle, bym odczuwał dyskomfort. To dobre słuchawki, ale początkowa zaleta w postaci ilości góry, czasem potrafi zmęczyć. Średnia też trochę odchudzona. Jednak całościowo to naprawdę bardzo dobre słuchawki i chyba stawiam je wyżej, niż DT150, które tak uwielbiałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, snuffdbko said:

Wczoraj w nich przesiedziałem 3 godziny wieczorem i tylko poczułem, że ten pałąk "jest", ale nic na tyle, bym odczuwał dyskomfort. To dobre słuchawki, ale początkowa zaleta w postaci ilości góry, czasem potrafi zmęczyć.

wystarczy lekko ściszyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pazur plus subbas na mieście dopiero robią robotę

co do wygody podobnie mam- pałąk na maksa i lekko je podnoszę, uścisk je ładnie utrzymuje że nie cisną 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też na styk wchodziły na głowę i nawet były w miarę wygodne.

Dźwiękowo rewelacja w tej cenie, góra wyrazista ale nawet w metalu mnie nie męczyły nic.

Jak dla mnie ciekawsze brzmieniowo od Elearów, szkoda że Eleary nie grają w sposób podobny do Listen tylko wiadomo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Soundman1200 napisał:

Jak dla mnie ciekawsze brzmieniowo od Elearów, szkoda że Eleary nie grają w sposób podobny do Listen tylko wiadomo lepiej.

Elar i Listen to przeciwległe bieguny zarówno sygnaturowo jak i SQ :)

To jak porównanie czystego nieba z grzmotem zbliżającej się burzy z pokojem z białymi ścianami, pełnym spokoju i wyciszenia, a w tle przygrywa nam ucząca się jeszcze skrzypaczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Tyll zamiast nakręcić hype na LCD2C to się wziął za Clear. Nic dziwnego, że tak słabo ocenił 660s jeśli obie pary miał w tym samym czasie.

Jest na co zbierać $. Cena w Polsce to 7000 zł, może po negocjacjach ze sklepem uda się stargować do 6500 zł, a to wciąż jest o 1k zł więcej jak w biednym kraju USA. 

Jeśli kable kosztują 150$ i pokrowiec drugie 150$ (jest już w polskiej dystrybucji) to same słuchawki są droższe o 200$ od Elear z czasów ich premiery ;)

 

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Jakby tak założyć pady z Clear na Eleary :rolleyes:

6:20 Jeszcze więcej basu umm :unsure:

Bardzo żałuję że nie mam wujka w US&A bo te ceny w Polsce to żart.

Jak założysz pady z Clear na Eleary do dostaniesz coś bardzo bliskiego do Elex.

Czy z wykresów faktycznie wynika że Clear ma więcej basu od Elear? :rolleyes:

Można je ściągnąć z USA tylko co z gwarancją. Oszczędzasz jakieś 1k zł i nie masz 5 letniej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Palpatine said:

No proszę. Tyll zamiast nakręcić hype na LCD2C to się wziął za Clear. Nic dziwnego, że tak słabo ocenił 660s jeśli obie pary miał w tym samym czasie.

Jest na co zbierać $. Cena w Polsce to 7000 zł, może po negocjacjach ze sklepem uda się stargować do 6500 zł, a to wciąż jest o 1k zł więcej jak w biednym kraju USA. 

Jeśli kable kosztują 150$ i pokrowiec drugie 150$ (jest już w polskiej dystrybucji) to same słuchawki są droższe o 200$ od Elear z czasów ich premiery ;)

 

7000 to koszt z ukrytym kredytem 0%

także śmiało 10% dadzą na wejściu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie bym podchodził do opinni Tylla. On rok temu równie dobrze wypowiadał się o Elearach, które umieścił na WoF, a do kosza spuścił 800S. 

Tak więc istnieje szansa, że jak komuś nie podoba się taki styl to i Clear mu nie podejdą. Wiele osób, które słuchało Elear i Clear twierdzi, że to bardzo podobna prezentacja dźwięku.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Jak założysz pady z Clear na Eleary do dostaniesz coś bardzo bliskiego do Elex.

Czy z wykresów faktycznie wynika że Clear ma więcej basu od Elear? :rolleyes:

Można je ściągnąć z USA tylko co z gwarancją. Oszczędzasz jakieś 1k zł i nie masz 5 letniej gwarancji.

Nie wydaje mi się. Elexy mają jakieś dodatkowe wytłumienie w środku, same pady pewnie głównie zdejmują bas. Z wykresu wynika, że Cleary są pośrodku praktycznie pod każdym względem między Elear, a Utopia czyli mają mniej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności