Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Barwa bum-cyk-cyk :). Co ma barwa do tego? Chcecie tworzyć jakieś własne odmiany neutralności ignorując wady, a przy tym klepiąc się po pleckach. Jakiś realizator uznał NightHawki za neutralne, na tym powinna kończyć się rozmowa. Naturalne to mogą być dla kogoś, czemu nie. @Palpatine wprawdzie uznał wady Elearów przy jego recenzji, ale dla mnie ona nie miała za bardzo sensu, bo uznał je za neutralne, gdyż jak sam stwierdził Aune usunął mu wady. Także recenzowane powinno być kombo jako całość, a nie same słuchawki na mój rozum.

 

Niektórzy się śmieją z Piotra Ryki, a jak przychodzi do obrony słuchawek to podpierają się nim. Szanuję gościa, lubię czytać jego recki, ale kiedy słuchawki sybilizują i mają pojechaną górę to u niego to jest dodatkowe światło.

 

Też nie rozumiem jak można twierdzić, że z pomiarów niewiele wynika. Jeszcze nie było takich, które miały pomiary do dupy i dobrze grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nsk napisał:

 @Palpatine wprawdzie uznał wady Elearów przy jego recenzji, ale dla mnie ona nie miała za bardzo sensu, bo uznał je za neutralne, gdyż jak sam stwierdził Aune usunął mu wady. Także recenzowane powinno być kombo jako całość, a nie same słuchawki na mój rozum.

W tym czasie gdy pisałem ich małą recenzję słuchałem ich wyłącznie na S6 więc faktycznie można by to potraktować jako opis combo, nie miałem punktów odniesienia. Dopiero kilka dni później natrafiła się okazja aby posłuchać na Questyle400i, Mojo, Ifi Black. 

Co do wad to podtrzymuje wszystko co napisałem w swoim opisie, jednak tutaj podparłem się na szybo punktacją P. Ryki. Do każdych słuchawek trzeba poszukać synergii i tutaj 400i i S6 całkiem dobrze pasują. Każdy też szuka swojego brzmienia w zależności od muzyki której słucha. Pisałem też wielokrotnie, że np. do klasyki wybrałbym 800S, ale tej akurat słucham okazyjnie.

Według mnie słuchawki są neutralne, nie potrafię znaleźć uzasadnienie dlaczego miałbym uznać je np. za "V" lub granie w kształcie "U".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nsk napisał:

 

Też nie rozumiem jak można twierdzić, że z pomiarów niewiele wynika. Jeszcze nie było takich, które miały pomiary do dupy i dobrze grały.

Z spl/częst. dowiesz się tylko mniej więcej coś balansie tonalnym, do którego mózg i tak się szybko adaptuje. Nic nie dowiesz się o tzw klasie dźwięku. Jest cała masa innych aspektów dźwięku, które najlepiej "wychodzą w praniu".

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Soundman1200 napisał:

W Elearach niby muzyka, ale tak na prawdę jest to techniczny , wyżyłowany super przekaz dźwiękowy....można to polubić...

Ja jako meloman , odrzucam jak pająka na nodze...brrrr...

Mnie tam one angażują w muzykę bardziej niz T1 v2, ale T1 są do lepsze do chilloutu, zakładasz i słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tym się zgadzam, ale bardziej piłem do tego, że niektórzy uważają iż pomiary mają zerowe znaczenie i nie powinno się tracić czasu na interesowanie nimi. Jasne, jak ktoś ma wiedzę i dobre ucho to sobie poradzi i bez nich, bo też się da, ale wtedy będzie powstawać więcej takich tworów jak ten flagowiec od Pioneera czy oBravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hibi napisał:

:)

nieogarniam , 4 szt monitorów a cena mało co jak za jedne słuchawki 

Głośniki w moim przypadku to max kilka godzin tygodniowo, a głównie słucham na słuchawkach. Także mogę swobodnie poczekać na jakąś turbo okazję a najlepiej używki co by wykorzystać w pełni S6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Palpatine said:

Głośniki w moim przypadku to max kilka godzin tygodniowo, a głównie słucham na słuchawkach. Także mogę swobodnie poczekać na jakąś turbo okazję a najlepiej używki co by wykorzystać w pełni S6.

tymczasowo pędzę je z d3 :D daje radę

o tutu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Palpatine napisał:

Jakby ktoś zauważył możliwość zakupu takich oto kabelków (Elex) to proszę o info

 

Takie kable są na rynku od kilkudziesięciu lat. Zazwyczaj były trzyżyłowe, z jednej strony wtyk do gniazda sieciowego, a z drugiej taki porcelanowy płaski - niegdyś standard przy żelazkach i kuchenkach elektrycznych.

  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy to jest wersja wydana na premierę gry Assassins Creed Origins - hicior na koniec roku elektronicznej rozrywki

https://www.focal.com/en/focal-colours-video-game-assassin-s-creed-origins

Współpraca dwóch francuskich firm - Ubisoft i Focal

Klasyczna wersja W. ładniejsza.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Listen - jedne z najlepszych zamkniętych portable, jakie dano mi było słyszeć. Zasilane z ziemniaka małe hi-fi.

Mam chyba to szczęście, że nie odczuwam dyskomfortu przez pałąk. Może to dlatego, że muszę regulację pałąka rozsunąć na maksimum, by w ogóle je założyć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności