Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Palpatine napisał:

Jeszcze się nie zdarzyło aby nie oszczędzili na materiałach, nie sądzę aby tym razem miałoby być inaczej. Mnie ciekawią nowe kable :)

 

AKG K7XX, zbudowane jak każde inne AKG 7..., wliczając w to żelowe pady z 712. M220 to samo, jak 240-tki. 

6XX wyglądają na tak samo kiepsko wykonane jak 660s. Więc reguły nie ma. Moim zdaniem te Focale będą tak samo wykonane jak Eleary, zmieni się kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

AKG K7XX, zbudowane jak każde inne AKG 7..., wliczając w to żelowe pady z 712. M220 to samo, jak 240-tki. 

6XX wyglądają na tak samo kiepsko wykonane jak 660s. Więc reguły nie ma. Moim zdaniem te Focale będą tak samo wykonane jak Eleary, zmieni się kolor. 

W 6XX narzekano bardzo na jakość plastików względem 600/650 i najwidoczniej tą jakość zastosowali w nowych 660.

Ja zamówiłem 350 tki to pady były tak twarde jakby wypełnili je sianem gdzie w 300 czy HE4 były całkiem inne. Ale może być też tak, że w produkcie za 800$ nie pozwolą sobie na takie numery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Hifiman jak dla mnie to jest zły przykład bo oni generalnie mają problem z jakością... jeśli Elexy będą klepane we Francji to IMO będzie to to samo co Eleary. Pewnie produkcja też jest na mniejszą skalę niż 6XX, 7XX, 350-tki i cała reszta. Chociaż to oferta głównie pod US, u nas za 3800zł, bez gwarancji, słabo. 

13 minut temu, audionanik napisał:

 

 

Co się z Wami dzieje? Już tak Was dobrze wytresowali Ci macherzy od sprzedaży marzeń? Już nie chodzi mi tu o same eleary (które są akurat sonicznym bublem), ale o wszystkie topowce.

4,5 tys. - oczadzieliście już do reszty? Jakie oszczędności na materiałach, kuna!!!! jakich materiałach!!!???; wiecie co i ile "materiałów" można kupić za tyle kasy????:woot:

Materiału tam jest za jakieś kilkadziesiąt/sto zeta, a Wy przy cenie obniżonej z 4,5 na 3 tysiące bredzicie, że biedaczki będą musieli zaoszczędzić na materiałach????

Sorry, ale są jakieś granice absurdu, nawet w audio.

 

Dobrze, że STAX oszczędził na materiałach, dzięki czemu możemy nowe Lambdy tak tanio kupić. xD 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

Akurat Hifiman jak dla mnie to jest zły przykład bo oni generalnie mają problem z jakością... jeśli Elexy będą klepane we Francji to IMO będzie to to samo co Eleary. Pewnie produkcja też jest na mniejszą skalę niż 6XX, 7XX, 350-tki i cała reszta. Chociaż to oferta głównie pod US, u nas za 3800zł, bez gwarancji, słabo.

No niestety ta oferta nie jest skrojona na Europę. U nas za 3800 można swobodnie kupić nowe Eleary z 5 letnia gwarancją.

Ale produkt jest ciekawie przemyślany na USA. Eleary podczas recenzji porównywane z LC3, T1 czy HD800 i HD800S i często przez recenzentów i podobnie kupujących uznawane za lepsze, a tutaj nagle massdrop za 800$. Co więcej zadwa razy tyle Clear i oczy też będą zwrócone od razu na nowy wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Akurat Hifiman jak dla mnie to jest zły przykład bo oni generalnie mają problem z jakością... jeśli Elexy będą klepane we Francji to IMO będzie to to samo co Eleary. Pewnie produkcja też jest na mniejszą skalę niż 6XX, 7XX, 350-tki i cała reszta. Chociaż to oferta głównie pod US, u nas za 3800zł, bez gwarancji, słabo. 

 

Dobrze, że STAX oszczędził na materiałach, dzięki czemu możemy nowe Lambdy tak tanio kupić. xD 

Szkoda że wtedy poziom ergonomii gorszy od słuchawek za 200zł...

 

Ciekawa propozycja, cuda ,wianki...jednak nadal pozycja Kinga słuchawek dynamicznych HD800s nadal niezagrożona...he,he.

Sennheiser i w Elektrostatach the best a w dynamikach nie może być inaczej ...konkurencja szeleje i się wije...kiedy w końcu przyjdzie pogromca niemieckiego producenta?

Jak oni mogli wojnę przegrać...:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionanik dobrze prawi, 4,5 kzl. w sluchawkach i oszczednosci na materialach, przeciez czy to moje oppo pm3 czy takie elear to ich wyprodukowanie pewnie miesci sie w kwocie max 500 zlociszy od sztuki, wliczajac wszystkie koszty...A juz za taka kase nie powinno byc oszczednosci w sluchaweczkach. Powiem Wam tyle, gdy swego czasu chcialem kupic eleary kazdy salon w kraju od razu schodzil ok. 800-1000zl. za nie, podkreslam - na dzien dobry. Na 100% dziala tu ta sama zasada co przy kolumnach, czyli 20% ceny koncowej zabiera producent a pozostale 80% dzieli miedzy siebie dystrybutor i salon. I niech nikt sie nie ludzi, ze w sluchawkach jest inaczej, takie czasy, marudzimy ale sami swoim zachowaniem nakrecamy takie ceny. Nie zgodze sie, ze elear sa bublem muzycznym, one tylko nie potrafia oddac piekna muzyki, takie bezduszne, nie angazujace granie chociaz technicznie bardzo ok. Jak ktos szuka tej technicznosci to jest w domu. Moim zdaniem!!

Edytowane przez Adam 76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie dokładnie są proporcję ale salon płacił 3300 zł za Eleary gdy klient końcowy płacił 4499 zł. To daje jakieś wyobrażenie skali samej marży. Ale jak ta marża się rozkłada na sklep/producent to już ciężko powiedzieć. 

I akurat Oppo PM3 czy Eleary to są jedne z lepiej wykończonych słuchawek na rynku. Zobacz jak wyglądają HD660 za 2,2 k zł, nie wypominając o Hifimanach czy Staxach za grube tysiące. Skandal.

Zresztą nie od dzisiaj wiadomo, że marże są kosmiczne, rynek i tak wszystko chłonie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Nie wiem jakie dokładnie są proporcję ale salon płacił 3300 zł za Eleary gdy klient końcowy płacił 4499 zł. To daje jakieś wyobrażenie skali samej marży. Ale jak ta marża się rozkłada na sklep/producent to już ciężko powiedzieć. 

I akurat Oppo PM3 czy Eleary to są jedne z lepiej wykończonych słuchawek na rynku. Zobacz jak wyglądają HD660 za 2,2 k zł. Skandal.

Zresztą nie od dzisiaj wiadomo, że marże są kosmiczne, rynek i tak wszystko chłonie.

 

To są jedne z najładniejszych słuchawek na rynku to fakt. Dla mnie Gdzieś tam jeszcze są DT 1990 PRO albo Amirony.

Ale przecież Focal miał problemy z tym klekotaniem na pałąku patrz: Utopie u Tylla , Eleary u Z Reviews. Pamiętam, że niby miało zostać poprawione ale część osób dostała takie wadliwe pałąki. Niby nic wielkiego, no ale zawsze coś.

O designie Sennheisera to już nie wspominajmy :D Przynajmniej wygląda to lepiej niż kafelki łazienkowe w HD600.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

 

 

Co się z Wami dzieje? Już tak Was dobrze wytresowali ci macherzy od sprzedaży marzeń? Już nie chodzi mi tu o same eleary (które są akurat sonicznym bublem), ale o wszystkie topowce.

4,5 tys. - oczadzieliście już do reszty? Jakie oszczędności na materiałach, kuna!!!! jakich materiałach!!!???; wiecie co i ile "materiałów" można kupić za tyle kasy????:woot:

Materiału tam jest za jakieś kilkadziesiąt/sto zeta, a Wy przy cenie obniżonej z 4,5 na 3 tysiące bredzicie, że biedaczki będą musieli zaoszczędzić na materiałach????

Sorry, ale są jakieś granice absurdu, nawet w audio.

 

Nie do mniej z tym pij Waćpan. Ja spokojnie piszę, że wciąż zarobią, a spekulacje czy materiały kosztują "kilkadziesiąt/sto zeta" pozostawię innym :P

Poza tym cenę zmniejszają, więc trudno mi pić do Focala, krytykować wolę AQ za to, że cenę NH podwyższyli zmieniając tylko pady i kabel i kolorek.. Również na krytykę zasługuje polski dystrybutor wiadomo, której firmy.

 

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

AKG K7XX, zbudowane jak każde inne AKG 7..., wliczając w to żelowe pady z 712. M220 to samo, jak 240-tki. 

6XX wyglądają na tak samo kiepsko wykonane jak 660s. Więc reguły nie ma. Moim zdaniem te Focale będą tak samo wykonane jak Eleary, zmieni się kolor. 

 

Zgodziłbym się, ale K7xx wiele osób narzeka, że łączenie przetwornika w jednej muszli pada, no chyba, że to też tyczy 712, ale o tych jakoś takich opinii nie spotkałem jeszcze. Co do 6xx to wykonanie powinno być na poziomie HD650, a nie 660s, z którymi nic wspólnego nie mają.

 

Niestety trudno massdropa obwiniać, bo oni z produkcją słuchawek nie mają nic wspólnego, to jest broszka producentów słuchawek.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, oblivion napisał:

 

Nie do mniej z tym pij Waćpan. Ja spokojnie piszę, że wciąż zarobią, a spekulacje czy materiały kosztują "kilkadziesiąt/sto zeta" pozostawię innym :P

Poza tym cenę zmniejszają, więc trudno mi pić do Focala, krytykować wolę AQ za to, że cenę NH podwyższyli zmieniając tylko pady i kabel i kolorek.. Również na krytykę zasługuje polski dystrybutor wiadomo, której firmy.

 

A czy ja apisałem coś innego???:

6 godzin temu, audionanik napisał:

Już nie chodzi mi tu o same eleary (które są akurat sonicznym bublem), ale o wszystkie topowce.

 A jeśli chodzi o koszta, to poruszony był temat samych materiałów i ewentualnej oszczędności na nich:woot:. Widziałeś kiedyś pralkę za tysiaka lub dwa? Zakładam że tak, więc nie rozumiem zdziwienia kwotą stu złotych za materiały do produkcji słuchawek.

 

Co do samych elearów, to z nimi jest mocno nie teges, jeżeli parę osób tego nie słyszy (lub nie od razu), to nie mój problem.

Szybki hajp, parę opłaconych recenzji, plus reszta bezjajecznych "testów" wyprodukowana przez pismaków płynących z prądem, chcących utrzymać się w nurcie - to na mnie nie działa - ja nie słucham recenzjami i nie muszę się nimi podpierać, żeby dla samego siebie ocenić dźwięk słuchawek.

Póki co, to ledwo weszły na rynek a już doczekały się massdropowej edycji;); sprzedawcy łatwo schodzą z ceny i co chwilę widać ogłoszenia chętnych zbywców - przy tym sq to nie dziwota. Na szczęście dla Focala, zawsze (i jak widać powyżej również na naszym forum) znajdą się entuzjaści, którzy nie za bardzo słuchają, za to chętnie przyjmują rolę "pożytecznego idioty" i pełnią ją nad wyraz mężnie. Dla ekipy sprzedającej tak nieudany produkt jak eleary są oni na wagę złota; dla tych co otrzeźwieli po pierwszym WOW! i chcą się tego czegoś pozbyć - też.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audionanik napisał:

Na szczęście dla Focala, zawsze (i jak widać powyżej również na naszym forum) znajdą się entuzjaści, którzy nie za bardzo słuchają, za to chętnie przyjmują rolę "pożytecznego idioty" i pełnią ją nad wyraz mężnie. Dla ekipy sprzedającej tak nieudany produkt jak eleary są oni na wagę złota; dla tych co otrzeźwieli po pierwszym WOW! i chcą się tego czegoś pozbyć - też.

Mi się Eleary po kilkudniowym odsłuchu bardzo podobały.

I swoje zdanie podtrzymuję.

Nawet gdy ktokolwiek i cokolwiek by pisał o ich fanach, niezależnie od tego co ma i na czym słucha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Compton napisał:

Mi się Eleary po kilkudniowym odsłuchu bardzo podobały.

I swoje zdanie podtrzymuję.

Nawet gdy ktokolwiek i cokolwiek by pisał o ich fanach, niezależnie od tego co ma i na czym słucha..

Wiem, wierzę i nie mogę się nadziwić:woot:.

Trudno, będę z tym żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy słuchawki mają ponad rok, oraz Ci którzy mają je kilka miesięcy...po prostu idioci z Was ;) Oznajmił na forum ten który posłuchał ich kilka godzin. Nas obrażasz, a siebie ośmieszasz. Wszystkie recenzje przepłacone, tysiące komentarzy o tym co komu się podoba jak i nie podoba w brzmieniu (jak przy każdych innych) słuchawek, ale te Twoje posty...to brzmi tak samo śmiesznie jak hibi w wątku NH i Soundman w wątku o 7200. To tylko słuchawki, są setki innych. Nie każdemu muszą się podobać, to chyba oczywiste.

Pytanie tylko kto jest idiotą, ten który jest obrażany czy ten który obraża.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audionanik napisał:

 

A czy ja apisałem coś innego???:

 

Oczywiście, chyba, że źle zacytowałeś, jeśli pod moim cytatem piszesz: "Co się z Wami dzieje? Już tak Was dobrze wytresowali ci macherzy od sprzedaży marzeń?", kiedy ja odpowiadałem vonBaronowi, że Focal i tak swoje zarobi...

 

39 minut temu, audionanik napisał:

Co do samych elearów, to z nimi jest mocno nie teges, jeżeli parę osób tego nie słyszy (lub nie od razu), to nie mój problem.

Szybki hajp, parę opłaconych recenzji, plus reszta bezjajecznych "testów" wyprodukowana przez pismaków płynących z prądem, chcących utrzymać się w nurcie - to na mnie nie działa - ja nie słucham recenzjami i nie muszę się nimi podpierać, żeby dla samego siebie ocenić dźwięk słuchawek.

Póki co, to ledwo weszły na rynek a już doczekały się massdropowej edycji;); sprzedawcy łatwo schodzą z ceny i co chwilę widać ogłoszenia chętnych zbywców - przy tym sq to nie dziwota. Na szczęście dla Focala, zawsze (i jak widać powyżej również na naszym forum) znajdą się entuzjaści, którzy nie za bardzo słuchają, za to chętnie przyjmują rolę "pożytecznego idioty" i pełnią ją nad wyraz mężnie. Dla ekipy sprzedającej tak nieudany produkt jak eleary są oni na wagę złota; dla tych co otrzeźwieli po pierwszym WOW! i chcą się tego czegoś pozbyć - też.

 

Widzę, żę Ci mocno te słuchawki nie leżą, przypomina mi się hibi w temacie Nighthawków :D Nie to, że sam bym też nie pisał mocno krytycznie o danych słuchawkach, ale pisanie w stylu, że jak komuś się podobają to musi być głuchy, a wszelkie recki są ustawione to gruba przesada ;) Elear nie znam, ale nawet grain niektórym nie przeszkadza w ogóle (choćby zachwyty parę lat temu nad mocno zapiaszczonymi K540 - chociaż to oczywiście inna pólka cenowa), więc ta "chrypka" w Elear to pewnie małe piwo przed śniadaniem dla niektórych. K1000 miałeś może kiedyś? Niektórzy co je mieli też je krytykują za sporadyczne brzęczenie w niektórych utworach i dlatego zaniżają im dość mocno ocenę z tego względu, a niektórzy w ogóle tego nie słyszą, więc to wszystko jest bardzo subiektywne, być może nie tylko związane z osłuchaniem, ale repertuarem, torem i krzywą słuchu..

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Pytanie tylko kto jest idiotą, ten który jest obrażany czy ten który obraża.

 

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Ktoś tu za dużo popił...

 

6 godzin temu, Palpatine napisał:

^^ ;)

niektórzy na trzeźwo (mam wrażenie) wypisują większe głupoty.

 

Nie ja zacząłem, tylko Ty i vonBaron, i to tylko dlatego że zbyt dosadnie się wyraziłem o słuchawkach. Teraz też - napisałem tylko, że uważam eleary za bubel dźwiękowy, to zaczęliście o piciu i głupotach - potem jak dostajesz za to klapsa (niestety rykoszetem poszło na poważnych  forumowiczów, za co ich przepraszam, nie w Was mierzyłem) to zaczynasz płakać i mnie pouczać.

30 minut temu, Palpatine napisał:

Oznajmił na forum ten który posłuchał ich kilka godzin.

Nie widziałem Cię ze stoperem w moim mieszkaniu przez te kilka dni, więc może zacznij pisać to co wiesz, a nie co Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, oblivion napisał:

 

Oczywiście, chyba, że źle zacytowałeś, jeśli pod moim cytatem piszesz: "Co się z Wami dzieje? Już tak Was dobrze wytresowali ci macherzy od sprzedaży marzeń?", kiedy ja odpowiadałem vonBaronowi, że Focal i tak swoje zarobi...

Tak, czerwone nie dotyczy Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ide kupić Staxy bo to jedyne godne słuchawki a reszta to syf bo lord audionanik tak piszę. 

Na każdym forum musi być ktoś taki... 

Może jestem głuchy i niepoważny ale przynajmniej nie uważam się za bóg wie co... 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audionanik napisał:

Nie widziałem Cię ze stoperem w moim mieszkaniu przez te kilka dni, więc może zacznij pisać to co wiesz, a nie co Ci się wydaje.

 

Dnia 28.11.2017 o 15:00, audionanik napisał:

Alkohol, wyjście do kina, a może figle z żoną?

....Eeeeee nieeee, kolega @Firegon już zaplanował mi czas wolny:

IMG_20171128_143653.jpg

 

Dnia 29.11.2017 o 21:49, SlawekR napisał:

Chyba przyjdzie mi was pogodzić. Rzeczone słuchawki (egzemplarz), o których pisał @audionanik wylądowały u mnie. A co można uznać za słuszną metodę, skoro opinie są tak skrajnie rozbieżne, to faktycznie na trzeźwo patrząc, trzeba szybko dokonać konfrontacji z uchem kolejnym.

Te kilka dni to takie samo nadużycie jak Twoja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Tak, czerwone nie dotyczy Ciebie.

 

Super, teraz moge dzisiaj iść spać spokojnie ;)

 

8 godzin temu, nsk napisał:

Normalni forumowicze nie dostają hajsu, nie bądź naiwny... Dzisiaj nic za darmo.

 

Aleś Ty nieufny :P Nie wiem czy hajs dostali, bo do skarbonek im nie zaglądałem. Wg mnie to osoby wiarygodne (oprócz jude, bo on generalnie jest super pozytywny o dowolnie jakich słuchawkach). Sam recenzowałem za darmo i nawet jak niektórzy recenzują za kasę to głupot nie wypisują, przynajmniej jeśli mowa o dobrych portalach audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasza to taka sobotnia dyskusja przy pifku;)

Tak jak było w wątku NH i Fostexa.

Swoją drogą kiedyś dopracowywali nowe modele, teraz wypuszczają byle było, bo ktoś inny wyprzedzi

a i tak się sprzeda, bo masowej produkcji i tak nie robią i powtarzalności nie trzeba utrzymać, kto teraz

mysli o produkcji modelu przez powiedzmy 5 lat.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności