Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie bijcie jeśli dubluję info (dodałem je w okazjach z Allegro), niemniej dodawaliście tutaj wiadomości o promocjach F.

 

Focale Listen za 499 zł w Salonach Denona.

 

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/FOCAL/SLUCHAWKI/LISTEN

 

Listen Wireless za 799 zł

 

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/FOCAL/SLUCHAWKI/LISTEN_WIRELESS

 

Przy okazji zapytam, posiadaczy Focali Listen na kablu - czy to normalne, że tam tak trzeszczy pałąk? Wczoraj byłem w 2 salonach Denona (co ciekawe mają stare ceny na pudełkach, ale promo na pewno jest) i obie pary trzeszczą jak słuchawki za kilka zł :) Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, niemniej wrażenie jest dość dziwne w słuchawkach, które wyjściowo kosztowały ponad 1k. Biję się z myślami, czy ich nie kupić, ale chyba nie ma szans na coś tej z tej półki w cenie 499 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FL bez piankowych krążków - hmm jest ciekawie więcej wyższego basu za cenę subbasu który już się nie wybija ale to było do przewidzenia.

Do domu na pewno fajnie ale na miasto to już raczej z wkładkami co by zaznaczyć subbas. 

 

(wkładki są przyklejone po rancie także wystarczy pociągnąć od środka i ładnie odchodzi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień jeszcze się nie skończył, szczególnie w USA, gdzie on chyba mieszka.

Ja odświeżałem Innerfidelity codziennie parokrotnie przez cały tydzień, bo myślałem, że będą w zeszły piątek zrecenzowane (w piątek 1grudnia napisał recka w next friday, więc sądziłem, że chodzi o 8XII.. ). Wg tego co tu pisał, po LCD2c miał zabrać się za reckę HD660s, więc Cleary w tym tempie to będą na Święta, ale Wielkanocne :lol:

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10042374_thumb.jpg

Widzieli? :o Nowe Focale - massdropowa edycja - ELEX https://www.head-fi.org/threads/massdrop-x-focal-elex-review-measurements.867615/
 

Drivery są z Elear, pady bodajże inne i chyba kabel (chyba z Clear).  799$

 

Wykres 3minuta 37s - są porównane na nim do HD650, bo ponoć sposób grania zbliżyli do HD650.

Na filmiku dalej są:

4:12 - porównania z Elear i utopią

5:46 - porównanie z Focal Clear

Edytowane przez oblivion
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od Elearów? Bliskie do Clear? Za niecałe 3k? What? Czo ten Massdrop:ph34r:

Pady chyba są identyczne do tych z Clear tylko kolor inny.

Ale znając Massdrop będą zrobione po taniości, HE-4XX też fajnie wyglądają na fotkach...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vonBaron napisał:

Lepsze od Elearów? Bliskie do Clear? Za niecałe 3k? What? Czo ten Massdrop:ph34r:

 

Od Clear jak się okazuje też wg niektórych mogą być lepsze... Tylko niestety u nas ryzyko dowalenia vatu, bo w sprzedaży poza massdrop nie będą raczej.

 

Nawet już są 2 opinie, więc jak ktoś jest ciekawy, czy wciąż jest jakiś grain, chrypka, lekka metaliczność czy jakkolwiek inaczej nazywana cecha brzmienia Elearów, którą tak okrutnie obwieścił światu audionanik ;) to warto poczytać wątek na headfi, tutaj kilka cytatów:
"My first impression of the Elex was of a “baby” Utopia. I could simply say that they are a less resolving pair of Utopias and be done. Going through my recent playlists, I hear the same things, just the micro, and ultra-micro detail is missing compared to the Utopias. However what’s left is punchy and enjoyable and more open-sounding.

Their tonality comes across as a bit light of neutral overall, but a significant amount of this may be more a factor of the precision of their presentation and quality of their bass.

For example, if you found the Elear a bit muffled and bass-strong and want more air and punch, then these may be just what you are after. (...) The only negatives I can find are that the treble, at least to my ears, can come across as a tiny bit metallic (irony not intended) and the very low bass doesn’t come out with quite the strength that would be ideal (see music impressions). In all other areas, the Elex makes the music I listen to highly enjoyable. " Currawong
https://www.head-fi.org/threads/massdrop-x-focal-elex-review-measurements.867615/#post-13916631


"I really wanted to like the Elear. Many people enjoy it, and initially I thought it had tons of potential. But after much listening, I just can't quite get over the issues I hear. My complaints focus on two specific areas. First, the bass, which is just too prominent and overbearing. It's fun for a few songs but over time becomes tiresome (with most music). To be clear (no pun intended), I enjoy the quality of the presentation just fine... it's the quantity I take issue with. If it was squarely confined to the low-bass region, I'd probably be less bothered by it, but Elear also makes too much midbass for my liking. Next - and this is one I have a harder time nailing down precisely - is what sounds to me like a suckout in the upper midrange region, followed by a spike further up in the highs. The resulting sound is just a bit... weird. It's not so noticeable at times, but when I do hear it... it really takes away from the experience. (...) Now for the good news - the Massdrop x Focal Elex pretty much fixes my issues with Elear. It's a phenomenal headphone. It's not perfect, but to my ears it comes closer to perfection than the Clear does (...) This is the best new headphone I've heard in quite some time. I've acquired a few expensive headphones recently, including Sony's "interesting" Z1R, the MrSpeakers Ether C, and several custom IEMs. I find myself reaching for the Elex over all of those in most cases, with the possible exception of 64 Audio's ambitious A18 model - but that's an apples to oranges comparison if ever there was one. As far as full-size headphones go, the Elex is shaping up to be one of my all time favorites. While I initially saw Elear as a possible HD650 upgrade/evolution which didn't quite pan out, the Elex actually does just that - but for the HD600 instead. It's just a superb headphone that I can't recommend highly enough. (...)" project86 (Steve Guttenberg)
https://www.head-fi.org/threads/massdrop-x-focal-elex-review-measurements.867615/#post-13916637

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, oblivion napisał:

 

Od Clear jak się okazuje też wg niektórych mogą być lepsze... Tylko niestety u nas ryzyko dowalenia vatu, bo w sprzedaży poza massdrop nie będą raczej.

Nawet jak dojdzie cło i vat to i tak bardzo ciekawa okazja, pytanie tylko jak z jakością materiałów bo wątpię że będą na tym samym poziomie co Eleary.

Te recenzje już czytałem, robią niezły hype.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleary słabo muszą się sprzedawać, że tak chłopaki kombinują. W takim tempie to za rok będzie nowy flagowiec :D. Teraz będzie hype, ale szczerze wątpię, że one są lepsze od Clear, admini head-fi po prostu robią za sprzedawców, a jak wciskają takie frazesy jak "małe Utopie" to ile razy można się na to nabrać.

 

@vonBaron jak słuchawki będą klepać we Francji to po cholerę utrudniać sobie robotę? Wyglądają praktycznie jak Eleary tylko, żeby nie były za ładne to kolor loga zmienili. Jak podobają ci się Eleary to możesz spać spokojnie, te będą bardziej neutralne, a i bas pewnie dużo słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ,jak ?...Elex?...a słuchawki! a już myślałem że gra Elex...he,he.

Też wymyślają te nazwy, kto grał w Elex wie co robi z człowieka branie Elexu, chyba by mi Elexy bardziej podeszły od 

super technicznych ale męczących Elearów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuQi napisał:

Jak już te Elexy będą klepać we Francji to mogli by je też z Francji rozsyłać. Przynajmniej bez dodatkowych opłat by się obeszło :D

 

Ooo nie pomyślałem o tym :D W sumie można by spytać, skąd wysyłka będzie dla naszego pięknego kraju.

 

11 godzin temu, vonBaron napisał:

(...) pytanie tylko jak z jakością materiałów bo wątpię że będą na tym samym poziomie co Eleary.

 

Wcale nie muszą być na niższym poziomie, jeśli nie będą szukać oszczędności w materiałach. Nie wszystko na massdropie ma niższą jakość niż odpowiedniki nie massdropowe.

 

11 godzin temu, nsk napisał:

Eleary słabo muszą się sprzedawać, że tak chłopaki kombinują. W takim tempie to za rok będzie nowy flagowiec :D. Teraz będzie hype, ale szczerze wątpię, że one są lepsze od Clear, admini head-fi po prostu robią za sprzedawców, a jak wciskają takie frazesy jak "małe Utopie" to ile razy można się na to nabrać.

 

 

Eleary niekoniecznie źle się sprzedają, ale dzięki massdropowi, ludzie poznają ofertę słuchawkową Focal (w tym nieaudiofile i Ci nie interesujący się nowościami). Może i będzie nowy flagowiec, albo coś w stylu Utopia v2 :P

Mówisz tak jakby u nas niektórzy mniej hajpowali sprzęty :P Ci dwaj (z posta2 i posta3) to akurat są normalni forumowicze, w tym jeden z nich także recenzent Innerfidelity i w paru innych serwisach, więc nie popadajmy w paronoję. Szczególnie, że nie ukrywają swoich uwag krytycznych w opiniach, np., że subbas odstaje od dobrych planarów. Ja się jakoś po tych wypowiedziach wcale nie nakręciłem na nie, nawet jakby obyło się bez opłat celnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Elex podognie jak @Soundman1200 od razu skojarzył się z pewną grą na PC i to średnio udaną, delikatnie mówiąc ;)

Oby ze słuchawkami było lepiej. Najbardziej boje się o jakość materiałów. Po HE350/6XX/4XX widać, że tutaj są oszczędności i to bardzo duże. 

Pytanie czy Focal cokolwiek grzebał w driverach czy zmiana sygnatury dźwięku to nie same pady i kable, ale tego się dowiemy już niedługo bo porównań w sieci będzie dużo.

No i cena, ciężko mówić o okazji, bo z przesyłką bez cła i vatu wychodzi 3000 zł, a 3800 zł ze wszystkimi opłatami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, oblivion napisał:

Wcale nie muszą być na niższym poziomie, jeśli nie będą szukać oszczędności w materiałach. Nie wszystko na massdropie ma niższą jakość niż odpowiedniki nie massdropowe.

Ale skądś ta niższa cena musi się brać, chyba że odbiją sobie ją na sprzedaży Elear/Clear/Utopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Ale skądś ta niższa cena musi się brać, chyba że odbiją sobie ją na sprzedaży Elear/Clear/Utopia.

Jeszcze się nie zdarzyło aby nie oszczędzili na materiałach, nie sądzę aby tym razem miałoby być inaczej. Mnie ciekawią nowe kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Ale skądś ta niższa cena musi się brać, chyba że odbiją sobie ją na sprzedaży Elear/Clear/Utopia.

 

Wcale nie. I tak zarabiają (bo koszt produkcji jest dużo niższy niż można sądzić), a 200$ w stosunku do Elear odpuszczają, by dużo osób je kupiło jako łapiąc się na "okazję". Wg mnie wrzucenie sprzętu na massdrop to także świetna reklama, dużo ludzi dowie się o ich słuchawkach i kupi pewnie część tych,  którzy wcześniej na nie się napalali, bo teraz teoretycznie lepsze i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności