Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Sam Noir przyciemnił mi HD800, więc tu też jest ryzyko, choć w zamian mamy super muzykalny,nasycony przekaz.

Więc pewnie hybryda byłaby bezpieczniejszym wyborem...

A ja wolałbym samą miedź od Jimmiego....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, vonBaron napisał:

To ja już sam nie wiem czy wymienić T1 na Eleary, z FAW Hybrid grają naprawdę fajnie, jeszcze gdyby tak nie syczały...

Muszę jeszcze poczekać na ten FAW Noir MK2.

Moim zadaniem T1 rev2 idealnie pasowałyby pod jakąś lampę. A jak tranzystor to taki, który poradzi sobie z sybilantami.

Eleary świetnie skalują się ze źródłem i bardzo dobrze oddają jego charakter. Gdy słuchałem z 400i, mojo, black ifi i S6 różnice były fundamentalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Jak dla mnie,jednak T1 rev2, lepsze od Eleraów....więcej oferują,  równiejsze, bardziej dopracowane....

Ty masz akurat ogromny sentyment do T1/II, więc aż dziwie się, że ich nie masz, a w ostatnim czasie kilka naprawdę dobrych słuchawek posiadałeś. Z czym Ci najlepiej zagrały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800s mają większy, pełniejszy przekaz ,choć nie ta wyrazistość co T1...bardziej zabierają słuchacza w swój przekaz....a T1 raczej jako idealne do obserwowania co się dzieje w przekazie....jedne i drugie ,warte grzechu....he,he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeśle mi ktoś Eleary z opcją pogrzebania (100% odwracalnego)? Coś mi się wydaje, że im po prostu wygłuszenia brakuje (i pewnie za jakiś czas wypuszczą v2 z wygłuszeniem ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał:

Ot co. Podnieśli cenę po usunięciu literówki z nazwy, bo miało być Clear od początku, tylko się komuś E zamiast C wcisnęło. Dla niepoznaki zmienili kolor i pady, niby że nowy model <_<

Coś w tym może być.

Tak pisał @Compton

"Dla mnie Clear to takie Eleary z bardziej rozwiniętą częścią sopranową i przestrzenną"

a tak @Thar

Potęga brzmienia, które jednak absolutnie nie idzie w kierunku ciemnej strony. Wręcz przeciwnie, Clear wydały mi się jasne - zwłaszcza po odsłuchu bezpośrednio po Final D8000. Szczegółowe granie, z dobrą sceną - szerszą aniżeli w przypadku Elear. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak wygoda. Dobrze zagrały nawet wprost z DX200. Blisko im do Utopii. Pokusił bym się nawet o wniosek, że to moje ulubione dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, majkel napisał:

miało być Clear od początku

Tylko że na początku nie poradzili sobie z rezonansami aluminiowo-magnezowej membrany więc żeby nie było siary z clear zrobili elear.

Metalowe membrany są bardzo sztywne przy niskiej wadze; na klasycznym zawieszeniu mają wykop na basie, dynamikę i ogólnie są bardzo "wyrywne" - tu zalet koniec, początek zaś syzyfowej walki z rezonansami. Tu przyciemnisz, to tam i tak będzie słychać; tam wytłumisz za mocno, to zgasisz szczegóły - fpyte zabawa:D...a przetwornik zaraz przy uchu ;)(w dodatku, nie wiedzieć czemu, bez żadnej przegrody od strony ucha). 80-cioletni dziadziuś po 2, 8 promila usłyszałby to brzęczenie, tylko nie audiofil, który wyskoczył z 4,5 klocka. Dobrze że "wyższy" model bez literówki kosztuje 7,5 - cena najlepiej tłumi pasożytnicze drgania blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po "cyk,cyk' wszędzie jest za dużo "bum,bum" ;)

Ja nie znalazłem, w żadnej recenzji potwierdzenia tego o czym piszesz, ani na portalach polskich ani zagranicznych. Wygląda na to, że tworzysz jakiś mit. W czterystu stronicowym wątku na headhifi również nikt na to nie zwrócił uwagi.

SławekR chyba całkiem dobrze to opisał, aczkolwiek póki co nie jestem w stanie tego zweryfikować. 

 

Pojawiają się pierwsze recenzję Clear i tam również tego nie stwierdzono. Co nie zmienia faktu, że cena 1500$ jest absurdalna, za model który jest tylko rozwinięciem brzmienia.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Palpatine napisał:

Może po "cyk,cyk' wszędzie jest za dużo "bum,bum" ;)

Ja nie znalazłem, w żadnej recenzji potwierdzenia tego o czym piszesz, ani na portalach polskich ani zagranicznych. Wygląda na to, że tworzysz jakiś mit. W czterystu stronicowym wątku na headhifi również nikt na to nie zwrócił uwagi.

SławekR chyba całkiem dobrze to opisał, aczkolwiek póki co nie jestem w stanie tego zweryfikować. 

 

Pojawiają się pierwsze recenzję Clear i tam również tego nie stwierdzono. Co nie zmienia faktu, że cena 1500$ jest absurdalna, za model który jest tylko rozwinięciem brzmienia.

Widocznie Focal takie brzmienie funduje że nie każdemu siada. 

Ja miałem podobnie do Audionanika z utopiami. Miałem wow, a potem: coś nie teges. Niby wszystko ok, a nawet super, ale słuchałem z grymasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Widocznie Focal takie brzmienie funduje że nie każdemu siada. 

Ja miałem podobnie do Audionanika z utopiami. Miałem wow, a potem: coś nie teges. Niby wszystko ok, a nawet super, ale słuchałem z grymasem.

No to jest zupełnie naturalne. Ja mam podobnie ze wszystkimi Senkami. Niby poprawnie a zupełnie nie czuję przyjemności ze słuchania na nich muzyki. Nie wspominając ile osób odbiło się od słuchawek Audioquesta czy Ultrasone. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleary podobno grają trochę inaczej, pady mają twardsze i nie wciągają tak w ten spektakl :). A Tyll ostatnio stwierdził, że któraś para Focali nie wytrzyma tyle ile myślał na jego WOF i niedługo chyba ją zdejmie, bo nie gra tak jak jego testowa. Pewnie Utopie, które są jaśniejsze niż jego testówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Palpatine said:

No to jest zupełnie naturalne. Ja mam podobnie ze wszystkimi Senkami. Niby poprawnie a zupełnie nie czuję przyjemności ze słuchania na nich muzyki. Nie wspominając ile osób odbiło się od słuchawek Audioquesta czy Ultrasone. 

tak ale zniekształcenia dźwięku to nie to samo co balans tonalny a tutaj piszą że eleary mają wadę fabryczną czemu osobiście nie wierzę znając produkty tej firmy :) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:

tak ale zniekształcenia dźwięku to nie to samo co balans tonalny a tutaj piszą że eleary mają wadę fabryczną czemu osobiście nie wierzę znając produkty tej firmy :) 

Ja też nie bardzo. Wielu recenzentów je miało na uszach min Tyll, który zanim napiszę słowo o słuchawkach to poznaje je przez tydzień i konfrontuje z kilkoma innymi w tym samym przedziale cenowym, zakładam, że podobnie P. Ryka (co wynika z recenzji, gdzie zostały szeroko porównane z T1 rev2; LCD3, Sonorus VIII). A tutaj takie wnioski audiofila (przed 80 i bez 2.8 promila) po kilku godzinach odsłuchów. Słuchawki szeroko komentowane na headhifi (400str.) dostępne do odsłuchów na wielu targach obok modeli Clear i Utopia. Jakby takie wady występowały już rok temu byłoby głośno. Więc albo z tą konkretną parą jest coś nie tak, albo to tworzenie mitu jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Może po "cyk,cyk' wszędzie jest za dużo "bum,bum" ;)

Oddychaj...a potem posluchaj harfy, kotlow, trabki, puzonu, ze o skrzypcach nie wspomne.

2 godziny temu, hibi napisał:

tak ale zniekształcenia dźwięku to nie to samo co balans tonalny a tutaj piszą że eleary mają wadę fabryczną czemu osobiście nie wierzę znając produkty tej firmy :) 

Hibi, nie wade fabryczna tylko zbyt wyrazny charakter, "wlasne brzmienie" materialu uzytego do wykonania membrany. Przy cenie 4,5k to niedopuszczalne, jakis zart i olewka. Listeny graja pospolicie, ale przynajmniej kompetentnie, a mozna je kupic za 5 stow, ich membrana zawiera tytan, ale tylko napylony na mylar - i slusznie.

Ton moich postow to tylko wyraz zniesmaczenia postepowaniem producentow, ktorym juz chyba na mozg padlo oraz niezrozumienia owczego pedu tych ktorzy "sluchaja" recenzjami. Btw przeciez nie tylko ja zauwazylem mocny "narzut wlasny" tych sluchawek, a to ze Slawek nazwal to chrypka... coz ;) ja to widze inaczej i nie tylko ja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audionanik napisał:

Oddychaj...a potem posluchaj harfy, kotlow, trabki, puzonu, ze o skrzypcach nie wspomne.

Oddycham i słucham od miesiąca z okładem, tak więc myślę, że jakby coś takiego występowało o czym piszesz to przez te 100h+ zapewne bym to w końcu usłyszał. Powiem więcej miałem okazję porównywać brzmienie w utworach muzyki klasycznej, rocku i wielu innych wraz z 800S i T1 rev2. Jakoś nie usłyszałem aby instrumenty o których wspominasz znacząco się różniły od siebie. Choć fakt faktem skupiłem się na skrzypcach, kontrabasie i fortepianie, gitarze i perkusji.

Zresztą dokonałeś krytycznej oceny po ilu godzinach słuchania? 5?

 

Recenzję służą jedynie aby wskazać charakter brzmienia. Jeśli ktoś wie czego szuka to są one całkiem pomocne. Ja tylko wspomniałem, że o Twojej teorii nikt nie wspomniał a recenzji mamy w necie ze sto. W tym kilka osób, które mają całkiem niezła reputację. 

Ale najlepiej napisać, że połowa ludzi jest głucha a recenzenci przepłaceni - bo chyba takie wnioski można wyciągnąć z Twoich postów.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hibi napisał:

tak ale zniekształcenia dźwięku to nie to samo co balans tonalny a tutaj piszą że eleary mają wadę fabryczną czemu osobiście nie wierzę znając produkty tej firmy :) 

 

To nie wada, tylko cecha. Generalnie cecha słuchawek dynamicznych, objawiająca się mniej lub bardziej. I mniej lub bardziej upierdliwa dla jednych, a pomijalna dla innych. Więc nie można mówić o wadzie, skoro większość populacji takie brzmienie akceptuje, to jest to cecha brzmieniowa, albo lepiej napisać maniera. 

Ot normalna rzecz, nie ma się co wczuwać. Ja ją dostrzegam, chociaż ostatecznie mógłbym z nią żyć, przy krótkich odsłuchach, bo nie jest to zjawisko duże.A w większości nagrań mało dostrzegalne. Przy dłuższych byłoby pewnie gorzej.  @audionanik najwidoczniej jest wyczulony na to bardziej i nie jest w stanie tego zaakceptować w ogóle. I w zasadzie tyle w tym temacie, można go zamknąć i przejść do kolejnego :)

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to indywidualne różnice słyszenia wynikające np z wieku (ale to oczywiście jeden z czynników),  ale druga to sprawa przyzwyczajenia słuchu do pewnego rodzaju brzmienia. Ja po paru godzinach z ****ianymi chińskimi dokami, które mają bas wywalony w kosmos, jak założyłem  HE400i to miałem autentyczne wrażenie że się popsuły, aż zacząłem je oglądać, czy się im nic nie stało :) . Skala tego złudzenia mocno mnie zastanowiła, czy to nie jest tak,  że to co słyszymy jest duuużo bardziej subiektywne niż nam się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek, to w tym przypadku niekoniecznie, bo z wiekiem, to człowiek słyszy coraz gorzej, więc teoretycznie powinien dostrzegać niuanse coraz mniej. Przyzwyczajenie? To już prędzej, ale z tym można walczyć przez "płodozmian" znaczy odsłuchy różnych sprzętów, a już najlepiej w opcji bezpośredniego porównania, na zmianę. Bo może się  też zdarzyć, że jak ktoś nie ma porównania i przez to punktu odniesienia w danej chwili, to faktycznie mózg ma zaadaptowany do danego brzmienia. A jak jest punkt odniesienia, to mózg tak łatwo się nie przyzwyczai. A i różnice wychwytuje najlepiej w opcji szybkiej zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności