Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Compton said:

Po prostu synergia.

Te pany ze sklepu podłączają pod to co mają.

Choć z drugiej strony wiadomo, że mieć na stanie wszystkiego nie będą, więc trzeba założyć zawsze jakiś błąd w połączeniu.

dokładnie, człowiek się cieszył jak dziecko bo mógł posłuchać i gdzieś miałem z czego to leci :), a w drugiej ręce były D7200 i tylko były 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hibi napisał:

nienaturalnie duża przestrzeń szybko męczy także tu w razie w K702 by stykły 

Ja powiem szczerze, że 701,712 i X2 to słuchawki, które słyszałem o największej scenie. Eleary nie mają startu do w/w. Jak piszę, scena pokroju 600/650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Jak najbardziej to rozumiem. Każdy szuka czegoś innego. Ja tylko w tym roku miałem na "testach" przynajmniej 5-6 par słuchawek. Zanim kupiłem Eleary słuchałem ich trzy dni po kilka godzin i one zyskują z dnia na dzień. Jeśli ktoś szuka słuchawek świetnych technicznie, z masą detalu na średnicy o piekielnie szybkim i tektonicznym wręcz basie to to jest mój nr 1.

Zgadza się. A na czym ich słuchałeś?

Mnie w pierwszej chwili oczarowały w salonie Focala ( lampa + Aune S16 ),  później już tylko podobały na AS i pomimo posiadanej gotówki na ostatnich odsłuchach nie zdecydowałem się na ich zakup. Słuchałem ich w swoim torze który widać w stopce, czyli z lampą. Było dobrze ale niestety zbyt agresywnie i po pewnym czasie męcząco, mimo że to dobre granie to z ulgą zdejmowałem słuchawki z głowy. Najzwyczajniej nie zgrały się do konca  z tym co posiadam - pomimo prób zapanowania nad nimi poprzez podmianę lamp. Musiałbym ich posłuchać ponownie po tym jak kilka dni temu zagościły nowe lampy we wzmacniaczu choć przyznam, że po tym co udało mi się osiągnąć  w tym momencie już nie szukam dalej :-)     

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję zakupu bo to świetne słuchawki!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Palpatine napisał:

Oficjalnie u mnie, więc się pochwale przy okazji wstępując do fanklubu ;)

 

Witam

Też słuchałem tego DACA do spółki ze wzmacniaczem S7 i spitego kablami XLR.

Bardzo zestaw mi się podobał, i jak na chińczyków jest wspaniale wykonany.

Coś czuję że będziesz zadowolony ;)

Ja miałem taki zestaw.

 

aune.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleary z IFI słuchałem w salonie.

Odniosłem wrażenie że grały inaczej przy różnych rodzajach muzyki.

Generalnie z IFI było bardzo dobrze tylko od tego czasu słuchałem już moich słuchawek z wieloma zestawami i porównując do ifi to on ma skromniejszy bas albo bardziej wybrednie go stosuje. Potrafi zagrać mocno ale rzadziej to robi.

Teraz mam Burson Conductora v2+ no i powiem że on gra naprawdę fajnie, dźwięk jest bardzo plastyczny i 3d bym powiedział taki do słuchania z przyjemnością.

Nie wiem z jakiego odtwarzacza będziesz słucha ale sprawdź czy Ci odpowiada ja transkodujesz pliki do formatu DSD, s6 jak pamięta to do DSD128 przyjmuje. Jestem ciekaw co Powiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Palpatine said:

@Widget pięknie ten Twoj zestaw się prezentował. Co polecasz do konwertowania plików do DSD i jego oodtwarzania? A może gdzieś kupujesz?

daj sobie spokój,  słuchaj bitperfect bo to jest najlepsza jakość źródłowego materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, krótka notatka z porównania Focal Elear do D7200, czas odsłuchu - długość pełnometrażowego filmu.

źródło IFI Micro Black Label:

- bas w obu słuchawkach tej samej klasy, jest impact i soczysty subbas

- średnica powiedziałbym, że troszkę bardziej doświetlona na Focalach i to mógłby być niuans, który byłby na korzyść Focali (jeśli komuś na tym zależy)

- scena na szerokość o dziwo bardzo podobna. Głębsza w Elearach, co dawało efekt nieco oddalonych wokali (można lubieć lub nie)

- co najważniejsze - obie pary słuchawek dawały tożsamą dawkę romantyzmu, tak na marginesie (nie uświadczyłem tego na Senkach HD 800s , co tak bardzo anonsował lubiany przez wszystkich miłośnik tychże;)).800s oprócz imponującej sceny w niczym nie górowały nad porównywanymi słuchawkami.

- Komfort tylko z nieznacznym pożytkiem dla Focali, Denony są lżejsze.

Gdyby miał dopiero startować z zakupem i wydać takie same pieniądze, może i bym się przychylił w stronę Elearów (choć nie mam warunków na otwarte). Jednak posiadając D7200 moim zdaniem nie warto dopłacać i zostają dla mnie number 1:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

@Widget pięknie ten Twoj zestaw się prezentował. Co polecasz do konwertowania plików do DSD i jego oodtwarzania? A może gdzieś kupujesz?

Nie konwertowanie, foobar2000 ma wtyczkę super audio cd decoder w nim możesz otworzyć iso płyty sacd i wysłać do s6 natywnie, jest bomba.

jest jeszcze jeden dodatek dsd transcoder (DoP/native) to mozna by powiedzieć nakładka na oryginalny sterownik asio.

jak zainstalujesz sterownik do S6 i ten dsd transcoder to w foobar2000 wybierasz dsd transcoder, i w nim wybierasz ten auny.

wtedy transcoduje nawet waw zgrany z cd do dsd i jest bajer. W tym zestawie na ifi BL wysłałem dsd512 i zobaczyłem ze dioda cyjan działa :) taki bajer. Control panel wtedy pokazuje 22 000 000Hz.

jak masz jakiś komunikator czy dasz telefon to sie mozemy zadzwonić.

 

3 godziny temu, hibi napisał:

daj sobie spokój,  słuchaj bitperfect bo to jest najlepsza jakość źródłowego materiału

Nie badałem czy to bitperfect ale myśle ze jest. Ważne czy mu sie ten dźwięk spodoba. Jak nie usłyszy jakiś wad a bedzie sie mu podobał to najważniejsze bo bedzie miał frajdę z zestawu.

jesli nie próbowałeś to spróbuj przecież to nic nie kosztuje.

Na zdjęciu jest igalvanik od ifi i ten czerwony kabel usb, jak je wypiłem to dźwięk się zmienił na fajniejszy, szczególnie wyrazź nie to usłyszałem jak podłączyłem mój starszy komputer, nie ten ze zdjęcia.

Godzinę temu, dj1978 napisał:

Dla zainteresowanych, krótka notatka z porównania Focal Elear do D7200, czas odsłuchu - długość pełnometrażowego filmu.

źródło IFI Micro Black Label:

- bas w obu słuchawkach tej samej klasy, jest impact i soczysty subbas

- średnica powiedziałbym, że troszkę bardziej doświetlona na Focalach i to mógłby być niuans, który byłby na korzyść Focali (jeśli komuś na tym zależy)

- scena na szerokość o dziwo bardzo podobna. Głębsza w Elearach, co dawało efekt nieco oddalonych wokali (można lubieć lub nie)

- co najważniejsze - obie pary słuchawek dawały tożsamą dawkę romantyzmu, tak na marginesie (nie uświadczyłem tego na Senkach HD 800s , co tak bardzo anonsował lubiany przez wszystkich miłośnik tychże;)).800s oprócz imponującej sceny w niczym nie górowały nad porównywanymi słuchawkami.

- Komfort tylko z nieznacznym pożytkiem dla Focali, Denony są lżejsze.

Gdyby miał dopiero startować z zakupem i wydać takie same pieniądze, może i bym się przychylił w stronę Elearów (choć nie mam warunków na otwarte). Jednak posiadając D7200 moim zdaniem nie warto dopłacać i zostają dla mnie number 1:)

 

Jak odsłuch słuchawek robiłem z ifi BL to HD800 zagrał tak technicznie, ale i tak podkreślam mnie sie bardziej podobał niż bayerdynamiki T5 i T1. Nie słyszałem D7200 ale słyszałem ten niższy model w drewnianymi nausznikami i był super.

 

 

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Widget napisał:

Jak odsłuch słuchawek robiłem z ifi BL to HD800 zagrał tak technicznie, ale i tak podkreślam mnie sie bardziej podobał nic bayerdynamiki T5 i T1.

 

 

Moja opinia koncentrowała się na przyjemności ze słuchania, techniczny jak najbardziej. Ale barwa mniej nasycona niż u pozostałych dwóch słuchawek. Oczywiście mógłbym z nimi zyć, ale nie jako zakupione drugie słuchawki:)

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dj1978 napisał:

Moja opinia koncentrowała się na przyjemności ze słuchania, techniczny jak najbardziej. Ale barwa mniej nasycona niż u pozostałych dwóch słuchawek. Oczywiście mógłbym z nimi zyć, ale nie jako zakupione drugie słuchawki:)

Tylko w b T5 bass był dla mnie za duży i góra bardzo ostra, T1 było dużo lepiej z basem ale góra też była ostra nie podeszły mi te słuchawki. Z tych trzech to HD - 800 były najfajniejsze, porównywałem do focali utopi.

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Dla zainteresowanych, krótka notatka z porównania Focal Elear do D7200, czas odsłuchu - długość pełnometrażowego filmu.

źródło IFI Micro Black Label:

- bas w obu słuchawkach tej samej klasy, jest impact i soczysty subbas

- średnica powiedziałbym, że troszkę bardziej doświetlona na Focalach i to mógłby być niuans, który byłby na korzyść Focali (jeśli komuś na tym zależy)

- scena na szerokość o dziwo bardzo podobna. Głębsza w Elearach, co dawało efekt nieco oddalonych wokali (można lubieć lub nie)

- co najważniejsze - obie pary słuchawek dawały tożsamą dawkę romantyzmu, tak na marginesie (nie uświadczyłem tego na Senkach HD 800s , co tak bardzo anonsował lubiany przez wszystkich miłośnik tychże;)).800s oprócz imponującej sceny w niczym nie górowały nad porównywanymi słuchawkami.

- Komfort tylko z nieznacznym pożytkiem dla Focali, Denony są lżejsze.

Gdyby miał dopiero startować z zakupem i wydać takie same pieniądze, może i bym się przychylił w stronę Elearów (choć nie mam warunków na otwarte). Jednak posiadając D7200 moim zdaniem nie warto dopłacać i zostają dla mnie number 1:)

Jeśli BL jest źródłem ciepłym i mocno dociążonym (tak odczytuje recenzję) to moja opinia jest taka, że to nie najbardziej trafne źródło do Focal Elear - ale to tylko podejrzenie. Bardzo chciałbym go posłuchać. Moim skromnym zdaniem Eleary potrzebują źródła technicznego, jasnego na przełomie średnicy z wysokimi z szeroką sceną. Nie wiem czy się @Widget zgodzi, ale właśnie tutaj świetnie sprawuje się S6. Te cechy kontrują wady słuchawek.

Znam 7200 oczywiście nie tak dobrze jak Eleary. Co do Twojego porównania to uważam, że basu w Elearach jest więcej, jest lepiej kontrolowany i potrafi być bardziej punktowy/tektoniczny o ładniejszych fakturach. Średnica delikatnie jaśniejsza w Elearach, ale przede wszystki bardziej detaliczna, wręcz epatująca  szczegółami. Ja osobiście przez pierwsze dni czułem się tym przytłoczony, teraz już to doceniam. Średnica w 7200 w porówaniu do Elear czy LCD2F jest jakby delikatnie zabrudzona/piaszczysta, ale wokal faktycznie bliżej. Co do wysokich to 7200 wydały mi się jaśniejsze. Scena w Elear nie za szeroka, ale bardzo wysoka i głęboka. Całościowo Elear stawiam wyżej nad słuchawkami które miałem okazję słuchać w tym roku: 7200/Owl/He500/LCD2F. No i oczywiście jest jeszcze kwestia gustu i preferencji, każdy szuka innego dźwięku.

Co ciekawe one na początku nie robią jakiegoś wielkiego wow, no może oprócz basu (w kategorii otwartych słuchawek) ale po kilku dniach z każdą godziną są coraz lepsze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, iFi jest dosyć dociążony, ma dobrze wyciągniętą górę ale jasny jak dla mnie też nie jest. Średnica raczej dosyć równa, choć wokal ciut odsunięty względem Mojo czy CMA400i. Ogólnie to takie ciepłe, dynamiczne, wyskokowe granie z zaznaczonymi skrajami pasma. Bardzo dobrze gra z D7200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Tak, iFi jest dosyć dociążony, ma dobrze wyciągniętą górę ale jasny jak dla mnie też nie jest. Średnica raczej dosyć równa, choć wokal ciut odsunięty względem Mojo czy CMA400i. Ogólnie to takie ciepłe, dynamiczne, wyskokowe granie z zaznaczonymi skrajami pasma. Bardzo dobrze gra z D7200.

Weż swoje zabawki i wpadnij do mnie w weekend. Zrobimy sobie takie porównanie słuchawek i źródeł że hej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo słuchałem w większości słabsze realizacje, zapiaszczone już w studio. Być może Focale minimalnie bardziej łagodziły te niedoskonałości. Na zestawie, który mam w domu to Denony rozdzielczością ośmielę się stwierdzić nie ustępują Elearom słuchanym na BL. Nie wykluczone, że na moim zestawie Focale rozwinęłyby jeszcze bardziej skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dj1978 napisał:

Celowo słuchałem w większości słabsze realizacje, zapiaszczone już w studio. Być może Focale minimalnie bardziej łagodziły te niedoskonałości. Na zestawie, który mam w domu to Denony rozdzielczością ośmielę się stwierdzić nie ustępują Elearom słuchanym na BL. Nie wykluczone, że na moim zestawie Focale rozwinęłyby jeszcze bardziej skrzydła.

Z Elearami sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, szczególnie jeśli chodzi o wokalizę damską. Duża część nagrań z YT brzmi po prostu średnio, te same kawałki na FLAC lub Tidal HIFI brzmią świetnie. Nie wiem od czego to zależy, jeszcze tego nie rozeznałem do końca. Wstępnie podejrzewam, że to wina tego rollfofu na 4k i potrzebne są lepsze realizację aby dodać światła.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie bezpośrednio odnieś do d7200 nie słuchałem ich, ale czytałem pochlebne opinie.

focale eleary z ifi grały tak jak pisałem trochę inaczej z różnymi gatunkami muzyki. Odniosłem wrażenie ze i ifi i erlear w przekazie nie kombinowały, był bas to był, była góra była jak trzeba było przywalić to przywaliły. Zgadzam się są szczegółowe i maja kopa na basie jak ten bas jest w nagraniu. Aune słuchałem dłużej, już na utopiach i tam był jeszcze wzmacniacz a połączone to było symetrycznie i ten zestaw grał naprawdę wspaniałe po 30 min. rozgrzewki można było odpłynąć. Tylko ja odsłuch robiłem na plikach i na maksa jak sie dało. 

Ifi ma te dwa przełączniki które fajnie działają bo w analogu a nie przez dsp. 

A Aune są zbalansowane wiec jak do Elrearow dorwiesz kabel zbalansowany bo one chyba są to może byc jeszcze inaczej. :)

A demony jak znajdę to na bank posłucham i pewnie bedą sie mi podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Z Elearami sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, szczególnie jeśli chodzi o wokalizę damską. Duża część nagrań z YT brzmi po prostu średnio, te same kawałki na FLAC lub Tidal HIFI brzmią świetnie. Nie wiem od czego to zależy, jeszcze tego nie rozeznałem do końca.

Słuchałem duże FLACi, ale słabo zrealizowane, po prostu chce się słuchać te kawałki, ale lepiej nagranych nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał:

Z Elearami sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, szczególnie jeśli chodzi o wokalizę damską. Duża część nagrań z YT brzmi po prostu średnio, te same kawałki na FLAC lub Tidal HIFI brzmią świetnie. Nie wiem od czego to zależy, jeszcze tego nie rozeznałem do końca. Wstępnie podejrzewam, że to wina tego rollfofu na 4k i potrzebne są lepsze realizację aby dodać światła.

 

Poszukaj nagrań hires szczeka opada.

 

Palpatine masz skype to zadzwoń do mnie jwichary nawet teraz.

4 minuty temu, dj1978 napisał:

Słuchałem duże FLACi, ale słabo zrealizowane, po prostu chce się słuchać te kawałki, ale lepiej nagranych nie ma. 

 

A skąd masz te flaci i jakiej muzyki słuchasz.

jest na forum cos jak priv.

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Widget napisał:

A skąd masz te flaci i jakiej muzyki słuchasz.

jest na forum cos jak priv.

 

np. HDtracks.

Nie korzystam z Tidala ani Spotify.

Sprawdź u siebie np. Nick Cave - Do You Love Me (bardzo duże ziarno w wokalach na wszystkich słuchawkach Elear, Denon, HD800S)

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

 

np. HDtracks.

Nie korzystam z Tidala ani Spotify.

Sprawdź u siebie np. Nick Cave - Do You Love Me

Jeśli sie nie pogniewasz wysłałem ci priv link do strony.

mysle ze sie przyda, jak byś miał pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż swoje zabawki i wpadnij do mnie w weekend. Zrobimy sobie takie porównanie słuchawek i źródeł że hej
Mi już głowa puchnie od tych porównań. 4 zrodla, 5 słuchawek daje dużo kombinacji. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności