Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem i będę słuchał dalej z innymi urządzeniami. Oddawałem dzisiaj testowe słuchawki a jutro mam odebrać moje.

Panowie w sklepie juz mi przedstawili cała gamę wzmacniaczy, kabli itp. które chętnie mi udostępnia do odsłuchu :).

A posłuchałem HE 1000 - i sorry ale zagrały w takiej konfiguracji jakoś biednie. Scena moze i była większa ale jakoś nie odczułem gigantycznej różnicy, moze jednak mam słaby słuch albo ich granie mi nie leży.

A i bym zapomniał w audistylu Katowice jest przecena HE 1000 spora.

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sly30 napisał:

Miałem u siebie różne słuchawki od Audeze, po Focale Elear i Utopia. Wszystkie fajne ale HE-1000 jak dla mnie najlepsze z nich wszystkich. 

Audeze nie sluchale, ale mam zamiar i fostexy th-900mk2.  Bayerdynamic T1 i 5 zamknięte , she hd-800, fcale elear tez słuchałem i Utopie mną zawładnęły. W Katowicach maja przecenę he1000 do 9999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze miałem LCD-3 i LCD-X. Eleary bardzo dobre. Utopie nieco lepsze ale nie dużo, a cena 4x wyższa. Fostexy też słuchałem. Dla mnie to już nie to. Niby wszystko ok, ale nauszniki z tej sztucznej skóry fatalne i słyszę papierowy driver. Ma w sobie lekką kredową suchość i matowość. Można próbować to łagodzić rodzajem źródła i kablem ale mimo wszystko, to nadal jest. Mnie to nie odpowiada.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce posłuchać żeby mieć odniesienie.

focale eleary właśnie mnie jakoś nie poniosły, grały fajnie ale nie ujęły mnie specjalnie.

jak tak myśle, po tych słuchawkach które słuchałem to oprócz utopi to HD -800 sie mi podobały najbardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię dobrej jakości muzykę. Analog nie ma nic do rzeczy. Oczywiście mam na myśli czystą muzykę, bez trzasków, szumów i pykań.


Dotąd się zgadzamy, nie mniej pozwoliła Ci ta wiedza, rozwalić zakładkę analog na AS :)
Co rozwalisz teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sly30 napisał:

Ciekawe, że podobają się Tobie te generalnie uznane za nieco mniej muzykalne. Może lubisz takie wyczynowe granie.

Generalnie hd-800 bardziej sie mi podobały od bayerdynamic z tym ze dźwięk w nich wyszedł jakby syntetyczny.

ale jakoś mniej piłowały po uszach i bas nie dudnił. Focale były fajniejsze. ;)

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, gratefullde napisał:

 


Dotąd się zgadzamy, nie mniej pozwoliła Ci ta wiedza, rozwalić zakładkę analog na AS :)
Co rozwalisz teraz?

 

To jest nieprawdziwe oskarżenie. Zakładka Analog ma ok 5000 tematów. Ja swego czasu pisałem w.....2.....słownie...dwóch!

To jak można rozwalić 5000 tematów pisząc w 2? Masz problemy z prostą matematyką? Poza tym nie bardzo rozumiem skąd i po co te zaczepki? Co to ma wspólnego ze słuchawkami? Szukasz zwady?

 

19 minut temu, saudio napisał:

A miałeś doczynienia ze STAXami ?

Tylko raz, taki starszy model z prostokątnymi nausznikami. Brakowało mi dociążenia i dziwny bas. Innych modeli nie słyszałem.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sly30 napisał:

Tylko raz, taki starszy model z prostokątnymi nausznikami. Brakowało mi dociążenie i dziwny bas. Innych modeli nie słyszałem.

To fak jest ich trochę ale HE1000 mają konkurencję tylko w 009 STAXa, tylko też niestety trzeba sporo poświecić aby to uzyskać.

Nie każdemu też pasują HE1000, one odwdbęczaja się za to co im się podłączy im lepszy sygnał tym lepiej grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

Nie wiem kogo masz na myśli, ale nie lepiej Ci na audiostereo?

 

Kogo? W jakim sensie? Pytałeś o Staxy. Odpowiedziałem. 

Ach, sorki. Teraz widzę, że nie mnie pytałeś. Stax 009 ma świetne opinie, ale nie miałem ich gdzie posłuchać.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sly30 napisał:

 

Kogo? W jakim sensie? Pytałeś o Staxy. Odpowiedziałem. 

Ach, sorki. Teraz widzę, że nie mnie pytałeś. Stax 009 ma świetne opinie, ale nie miałem ich gdzie posłuchać.

No ja nie wiem o jakiego Sylwestra chodzi?

Jakbyś miał okazję to posłuchaj HE1000 z Ultimą, Kann nie pokazuje co potrafią, tylko potem powrót do Kanna jest trudny. Fakt STAXy są trudno dostępne ale teraz oprócz dystrybutora Grobel Audio ma je też Audiomagic, są regularne spotkania raz w miesiącu możesz wpaść i posłuchać.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ultima uciągnie HE-1000. Kann ma regulowany Gain i mocny wzmacniacz, a i tak żeby głośniej dać czadu, to musiałem mocno odkręcać pokrętło. 90dB w HE-1000, to nie jest imponujący wynik. Pewnie HE-Edition X byłyby bardziej wskazane do Ultimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie daje radę trzeba wprawdzie odkręcić na 125-130 potem to już problem trochę za głośno.

A jeżeli chodzi o Xy to porównywałem kiedyś jeden do jeden na DAVE i mocno odstawały,

różnica się zmniejsza na przenośnym sprzęcie i właśnie słabym mocowo nie potrafjącym okiełznać

membrany HE1000. Dość ciekawie to wygląda jak popatrzymy na konstrukcję,są na forum zdjęcia

porównawcze w wątku o HE1000.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności