Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

DSCN0351.jpg

 

Podoba mi sie ta fotka, same grube ryby wiszą i... Focale z moreli za 600. :D 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim subiektywnym odczuciu po porównaniu z HD800, Beyerdynamic T5, Beyerdynamic T1, Focal Elear grają wspaniale, pod każdym względem. Mam przeogromną frajdę ze słuchania w nich muzyki. Jest wspaniały bas wtedy kiedy ma być, fajne szczegóły albo raczej wszystko słychać co zostało nagrane, nie będę sie rozpisywał w stylu średnica ok, góra szczegółowa naturalna itp. Z tych słuchawek które słuchałem te, podkreślam dla mnie są wspaniałe. Porostu złapały za gardło od pierwszego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer i iDSD BL - foobar2000 z pługiem SACD. Czyli narazie pliki.

co do tej przestrzeni to dla mnie jest ok, posłucham he1000 ale raczej juz preferencji nie zmienię.

ifi ma tez takie cos jak 3d holographic i to jeszcze zwiększ scena. Jak mi mało to włączam ten dynks i mam więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer i iDSD BL - foobar2000 z pługiem SACD. Czyli narazie pliki.
co do tej przestrzeni to dla mnie jest ok, posłucham he1000 ale raczej juz preferencji nie zmienię.
ifi ma tez takie cos jak 3d holographic i to jeszcze zwiększ scena. Jak mi mało to włączam ten dynks i mam więcej.
 
 

Tylko ten 3d ulepszacz to dodaje wszędzie, tam gdzie nie trzeba też, a w muzyce przynamniej mi chodzi o to aby usłyszeć to co jest nagrane a nie sztucznie poprawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zauważyłeś co kto lubi. Jednak propunje jak będziecie mili okazje posłuchać ifi i poklikac ustawieniami to naprawdę ten kurdupel daje radę. 

Mam teraz w sklepie taki kredyt ze posłucham sobie jeszcze Utopi z itube2 i wzmacniaczem iCan + mój dac.

A i wzmacniacz lampowy wytargam i posłucham. No i zostają winyle. Chociaż gramofon ma mikroskopijny WZŻ.

To 3d realizowane jest analogowo bez dsp. Polecam spróbować. Zawsze mozna nie korzystać.

w pełni sie zgadzam tez nie lubię poprawiaczy.

Utopie tez są czule na materiał strasznie brzmią zepsute realizacjie i pliki spartolone przy zgrywaniu.

Oczywiście nie mówimy o plikach flac z mp3.

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to miałem na myśli wszystko za wyjątkiem słuchawek. No kabelek to jest konkret wagowy i ta długość, powinni dodawać tez krótszy. W tej kasie by wpadało.

Chociaz slychawki będę miał wydaje mi sie całkiem przyzwoicie cenowo.

A tak z innej beczki słuchałeś tych urządzeń od ifi?

Słuchasz muzyki z plików czy analogowo?

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesiadłem sie na roka acdc / kiss / itp. to generalnie nie moje klimaty i słucham ze spotyfi i powiem wam dla mnie super, słychać co gra a nie tylko jakiś łomot. Powiem szczerze prawdziwa przyjemność :) a co do sceny to jak pisałem dla mnie jest ok, ale posłucham  HE- 1000 żeby usłyszeć.

 

W moim przypadku to powiem ze popełniłem błąd słuchając Utopi pierwszych, potem juz nic nie było takie samo.

moj skromna rada jak ktoś nie moze ich mieć to lepiej moze niech nie słucha.

A jeszcze jedno nie jestem pracownikiem Focala żeby nie było.

Mam jeszcze B&W P7 i uważam ze na słuchawki przenośnie są mega super bo grają na kablu świetnie a na Bluetooth nie gorzej.

I miałem zamiar jeszcze słuchać p9 ale juz nie chce.

O na def leppard fajnie bas słychać.

56 minut temu, saudio napisał:

Z CD i z plików większaś płyt teraz to przeróbki z cyfry.
Z ifi tylko iCAN PRO bardzo fajny uniwersalny wzmak.

Ja staram sie kolekcjonować ISO z SACD i słucham z foobar2000. I oczywiście jak zdobędę DSD, na 2L są DSD256.

.

Soundman TH-900 mk. 2 tez miałem na oku ale nie mieli w sklepie i musieli by pożyczać od dystrybutora. Jednak je dorwę to posłucham bo sie powinno przynajmniej raz w życiu tych słuchawek posłuchać.

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja słuchałem i jakoś nic, jedynie wspomnienie zostało "klaustrofobia":P Poza tym to świetne słuchawki.

Moim skromnym zdaniem spaprali scenę a mógł być killer a tak to są jedne z wielu dobrych flagowców.

Widget jeszcze tylko jedno Ci powiem jak słuchałeś ich tylko na ifi to jeszcze nie wiesz co one potrafią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności