Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

C10 je bardzo fajnie ogarnia, na chwilę podpiąłem B1 i jest jeszcze lepiej, ale ja szukam jakichś zgrabnych portable więc B1 za chwilę pójdzie odpocząć.

 

edit o poranku ;) :

mógłbym się rozpisać kwieciście jak wiadomo kto ale to bez sensu, jak ktoś szuka do C10 dobrego mobilnego kompana to Listeny są idealne. Sam najniższy dół nieco cierpi, ale ja do piekieł się za często nie wybieram więc no problemo a góra, ta lekko w C10 zaokrąglona na Listenach szybuje pod niebiosa i to nie jest ogólnie znana pseudodetaliczność to po prostu razem super się uzupełniają. Poza tym, same Listeny to na prawdę świetne nauszniki a w cenie w której raz na jakiś czas się pojawiają to już "rozbój w biały dzień" jeszcze sobie posłucham nim Adikowi oddam, mam nadzieję, że nie będzie mu do nich za szybko tęskno ;) 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie mogłyby spokojnie robić za domowe nauszniki, a to ze względu na mój kształt łba. Pałąk dotykał mi tylko czubka, ale szczerze nie przeszkadzało mi to. A nacisk samego pałąka zmalał z czasem, niektórzy w tym wątku próbowali rozciągać deską i mówili, że niby słuchawki wracały do pierwotnego stanu. Ciężko mi w to uwierzyć. Mimo tego sprzedałem, bo na zewnątrz wolę użytkowo doki, a Listenom brakuje basu dla mnie, nawet na ciepłym grajku za mało. Szkoda, żeby się kurzyły, a jak zatęsknię to nie ma problemu znowu kupić po promocyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem w sklepie Elearów i 7200, focale wykonanie mega choć dosyć ciężkie pewnie kwestia przyzwyczajenia - jak grają, przyjemnie ale za krótko aby coś więcej pisać. 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

na Allegro jest licytacja Elearów bez ceny minimalnej.

http://allegro.pl/focal-elear-i6784098093.html#thumb/1

Może będzie okazja je dostać w atrakcyjnej cenie. Nie ukrywam, sam ją obserwuję ale ciśnienia nie mam.

Też obserwuje ale bardziej z ciekawości do ilu dojdzie aukcja niż w celu kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak je słyszałem:

Cytuj

Od NightHawk wyraźnie jaśniej, mniej gęsto a bardziej świeżo – i tak przyjemnie, prosto z mostu, że nie szuka się komplikacji. Bez nacisku na pogłębianie i bez żadnych chwytów z pogłosem, a mimo to całkiem gęsto, trójwymiarowo i efektownie. Bez takiej równocześnie misterności jak Sonorousy i tej ich dozy piękna, ale szczerze, uczciwie i bezpośrednio. Rzecz która przede wszystkim ratowała, to umiejętność tworzenia całościowego spektaklu – taka naprawdę wybitna. Mniej akcentów indywidualnych i mniej wyrafinowania u głosów, a za to bardzo dobre współgranie wszystkiego i duży obszar sceny. Bardzo dokładnie oświetlonej światłem naturalnie przyjemnym i takiej całej zaangażowanej, że żadne tam pojedyncze źródła a między nimi pustka.

 

a to na koniec najlepsze, nie myślałem że kiedyś się pod nim podpiszę ;0

Cytuj

W efekcie dostajemy rzadko widywany realizm – tak bardzo naturalny, że dopiero w porównaniach wychodzi, do jakiego stopnia realistyczny i wszyscy pozostali zaczynają wyglądać na od realistycznej normy odchylonych, chyba że sięgnąć po AKG K1000 albo Sennheisera Orfeusza. Tego jednak lepiej nie róbmy, bo Focal Elear nie są aż tak wybitne

LCD-3, NightHawk, Beyerdynamic T1, Sennheiser HD 600

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Po takim opisie czuje się "kupiony". Z opinni zasłyszanych to Eleary mają solidną podstawę basową, ale emocji to nie ma w nich zbyt wiele. Mocno neutralne słuchawki. 

Są na mojej liście to przesłuchania. A jak ze źródłem do nich?  Z czego dobrze grają?

jak na otwarte basik fajnie wybrzmiewał, była mas w porównaniu do tego z K702

góry zresztą też więcej ale nie dawała po uszach jak w bajerach

 

emocje są zależnie od utworu, one  ich nie zdzierają z nagrania :D, jazz na nich poezja i ciary przy kontrabasie czy trąbce - nie to co w nh.  

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hibi napisał:

emocje są zależnie od utworu, one  ich nie zdzierają z nagrania :D, jazz na nich poezja i ciary przy kontrabasie czy trąbce - nie to co w nh.  

Emocje są zależne od utworu ale także od prezentacji słuchawek. Emocji nie dały mi PM3 ani He-400i. Już bliżej były Listen, a najbliżej są obecnie NH.

Wszystko zależy od gustu i preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności