Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

@Soundman1200 - ja bym chętnie słuchał choćby i na k702, ale potrzebuję zamkniętych, więc z racji tego faktu wg mnie nie ma ich co porównywać.

Słucham sobie właśnie Listen z... Aune X7s (żródło - grzebany mocno Behringer SRC2496). Wcześniej wydawało mi się, że X7s jest do nich za jasny, a teraz jest świetnie. Wszechstronny budżetowy wzmaczek do wszechstronnych budżetowych słuchawek - super granie! Aż się boję co będzie z nowymi S6 i S7 od Aune :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i jest równy, a może jednak minimalnie jasnawy, z tymże Listen są jasne i mają swoje braki gdzie indziej, mimo to gra naprawdę wciągająco to zestawienie, góry jest bardzo dużo ale co jest w Listen niesamowite i piszę to po raz n-ty, nic a nic mnie to nie denerwuje (mnie - wielbiciela ciemnej strony yamahowej mocy;)), kompletny brak szpilek, zadziwiające. A co do X7s jeszcze to mam tu Yamahę CR2020, Mjolnira pierwszego, Ifi ICANa SE i wszystkie są ciemniejsze od Aune, wydaje mi się, że najbliżej jest CRka i to ona jest neutralna w tym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie nazwał Listen jasnymi, one są klarowne. Góra jest wystarczająco szczegółowa i nie męczy, nie wyłania się przed szereg. Kawał dobrej roboty przy projekcie odwalili inżynierowie od Utopii. Nie jest to klasa otwartych z wyższej półki ale brzmienie jest poprawne i przyjemne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie wrażenie że listen się wygrzewają ? Ja swoje pomęczyłem ok 60 h i teraz grają jeszcze płynniej :)

pisaliśmy o tym już także coś w tym jest

Pady się lekko uelastyczniają i stąd większe nasycenie/przybliżenie średnicy. A i szczelność pewnie tez lepsza to i bas kwitnie.

ale jak je ktoś męczył w szafie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak Listen mają się do AKG K701, 702 i Q701 :rolleyes:

Szerszy temat...

 

Generalnie Listen grają bardziej rytmicznie, wyraziście, bardziej namacalnym dźwiękiem. W moim odczuciu starają się być bardziej neutralne i rzetelne. Z dugiej strony AKG (ta linia) grają ze zdecydowanie lepszą przestrzenią i średnicą bardziej obecną, średnicą którą można bardzo polubić choć jest podkoloryzowana. Mają przez pewien czas Listen i Q701 zdecydowałem się sprzedać Q701... ale czasem tęskno mi do ich ... koloryzacji :)

Natomiast w paśmie to grają węziej, brak im impaku na basie, subbasu któ®y jest w Listen i górę seria Q/K ma bardziej spiłowaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale listen jaśniejsze, grają bliską średnicą, praktycznie prosto na twarz. K702 grają z większej odległości, przestrzeń, plany w ogóle bez porównania. Basu mniej w K702, jest miękkszy, delikatniejszy.

A dla mnie,po odblokowaniu zwłaszcza bas portu w K702, basu sporo więcej niż w Listen.

Zwłaszcza na górnej średnicy, gdzie na Listen jest pustka.

K702 pokazują co to znaczy klasa, Listen są świetne,wyraziste, ale do legendy nie mają startu...są sporo słabsze ogólnie...

K702 są wygodniejsze, łatwiejsze do zjedzenia, uniwersalniejsze, pełne w całym zakresie...do 1tys nie mają konkurencji..

Listen tylko jak musimy słuchać na dworze...tam jest ich żywioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie,po odblokowaniu zwłaszcza bas portu w K702, basu sporo więcej niż w Listen.

Zwłaszcza na górnej średnicy, gdzie na Listen jest pustka.

K702 pokazują co to znaczy klasa, Listen są świetne,wyraziste, ale do legendy nie mają startu...są sporo słabsze ogólnie...

 

Czyli wychodzi na to ze koniecznie muszę odblokować bassport w k612. Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać zamkniętych Listen do otwartych. Chociaż to właściwie komplement dla Listen, że są tak porównywane. Przy przesiadce z otwartych na Listen nie odnoszę poczucia specjalnego downgrade np. z AKG. Bo Staxy to jednak jest kosmos w porównaniu do dynamików.

 

"(...) basu sporo więcej niż w Listen. Zwłaszcza na górnej średnicy (...)"

Bas na górnej średnicy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności