Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że jakby to był jakiś błąd to by wam nie przeszło zamówienie i nie otrzymalibyście towaru. Prawdopodobnie morele ściągnęło słuchawki prosto z Francji pomijając polskiego dystrybutora i dlatego taka cena. A na początek dostali pewnie z kilkanaście sztuk tego i teraz są pustki, bo producent musi zaopatrzyć backorder. Także nie zdziwiłbym się jeśli słuchawki ponownie będą za miesiąc w tej samej cenie. Trzeba pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jakby to był jakiś błąd to by wam nie przeszło zamówienie i nie otrzymalibyście towaru. Prawdopodobnie morele ściągnęło słuchawki prosto z Francji pomijając polskiego dystrybutora i dlatego taka cena. A na początek dostali pewnie z kilkanaście sztuk tego i teraz są pustki, bo producent musi zaopatrzyć backorder. Także nie zdziwiłbym się jeśli słuchawki ponownie będą za miesiąc w tej samej cenie. Trzeba pilnować.

dokładnie, z tego co widziałem było 11 zamówień w tamtej cenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam do Elearów by nie ciągło ,prędzej do Utopii.

Według Ryki słabsze są Eleary technicznie od T1 rev2, pewnie średnica lepsza w Focalach ale...te zalety T1!

Trzeba mieć wypaczony umysł żeby kogoś ciągnęło do utopii $$$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jakby to był jakiś błąd to by wam nie przeszło zamówienie i nie otrzymalibyście towaru. Prawdopodobnie morele ściągnęło słuchawki prosto z Francji pomijając polskiego dystrybutora i dlatego taka cena. A na początek dostali pewnie z kilkanaście sztuk tego i teraz są pustki, bo producent musi zaopatrzyć backorder. Także nie zdziwiłbym się jeśli słuchawki ponownie będą za miesiąc w tej samej cenie. Trzeba pilnować.

 

A mnie się wydaje, że nikt nie sprawdził ceny z polskiej dystrybucji i wystawił do sprzedaży, to trochę podobna sytuacja jak kilka lat temu z Denonami D600 w mocno atrakcyjnej cenie - tam była raczej ewidentna pomyłka sprzedającego, w dodatku przez allegro, więc nie mogli się wycofać ze sprzedaży, choć próbowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał być żart przeciętnego Kowalskiego któremu na widok ceny Utopi stają włosy dęba, czyli mnie. Nikogo nie chciałem urazić, tylko u nas na forum taki humor grobowy.

Wiadomo wszystko jest skrojone pod odpowiedni portfel, więcej tematu ceny nie poruszam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę tyle ochów i achów, że zaczynam się zastanawiać czy Listen nie są konkurencyjne dla PM-3.. nie mówmy o cenie Oppo, bo w polskiej dystrybucji jest znacznie za wysoka. Uznajmy, że za Focale musimy zapłacić 1100 zł, a za PM-3 1500 zł. Mógłby ktoś je porównać ? Jak na razie słyszałem, że pm-3 są dużo wygodniejsze i lepiej wykonane. Wydedukowałem, że obie pary grają podobnie nasyconym dźwiękiem, ale ten w focalach jest bardziej energetyczny. Słyszałem też, że focale to trochę niższy poziom względem wspomnianych planarów. Może ktoś z posiadaczy listenów zna lub miał też oppo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę tyle ochów i achów, że zaczynam się zastanawiać czy Listen nie są konkurencyjne dla PM-3.. nie mówmy o cenie Oppo, bo w polskiej dystrybucji jest znacznie za wysoka. Uznajmy, że za Focale musimy zapłacić 1100 zł, a za PM-3 1500 zł. Mógłby ktoś je porównać ? Jak na razie słyszałem, że pm-3 są dużo wygodniejsze i lepiej wykonane. Wydedukowałem, że obie pary grają podobnie nasyconym dźwiękiem, ale ten w focalach jest bardziej energetyczny. Słyszałem też, że focale to trochę niższy poziom względem wspomnianych planarów. Może ktoś z posiadaczy listenów zna lub miał też oppo ?

 

Dla mnie Listen grają lepiej od Sine, większe na mnie wrażenie zrobiły. Na Audeze trochę się zawiodłem, szkoda bo podobają mi się wizualnie strasznie.

 

A tak się naprawia cisnący pałąk.

 

Yi2Q8dB.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odrzuciłem po odsłuchach 2 pary Focali (tych droższych jeszcze sprzed Elear) więc obawiałbym się bez odsłuchu wchodzić w Listen. Nawet za 600 zł. Patrząc na nie to 1100 zł to przesada. Ale u nas zwykle ceny są zbyt duże.

Zresztą i tak mam dużo słuchawek.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. pm'ki na moim sprzęcie potrafią ładnie zaatakować i jest całkiem wyraziście, a i scena poprawna. Żeby nie było, już jestem w tej kategorii słuchawek trochę osłuchany więc jakąś tam wizję mam.

Ja z Focali lubiłem Spirit Professional, jednak te są moim subiektywnym zdaniem wyraźnie gorsze od oppo, niby też lekko ciemne, ale tamte nie udzielały mi żadnych emocji. Po prostu takie profesjonalne nauszniki, raczej do tworzenia muzyki i jej krytycznego odsłuchu zamiast rozkoszy muzyką. PM-3 technicznie są lepsze i mają ten pierwiastek muzykalności.

Spirit Classic znam ale tych nigdy nie lubiłem, duszne i klaustrofobiczne. Barwa nie podeszła mi zupełnie.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. pm'ki na moim sprzęcie potrafią ładnie zaatakować i jest całkiem wyraziście, a i scena poprawna. Żeby nie było, już jestem w tej kategorii słuchawek trochę osłuchany więc jakąś tam wizję mam.

Ja z Focali lubiłem Spirit Professional, jednak te są moim subiektywnym zdaniem wyraźnie gorsze od oppo, niby też lekko ciemne, ale tamte nie udzielały mi żadnych emocji. Po prostu takie profesjonalne nauszniki, raczej do tworzenia muzyki i jej krytycznego odsłuchu zamiast rozkoszy muzyką. PM-3 technicznie są lepsze i mają ten pierwiastek muzykalności.

Spirit Classic znam ale tych nigdy nie lubiłem, duszne i klaustrofobiczne. Barwa nie podeszła mi zupełnie.

To mogą być kwestie preferencji... Każdy z nas lubi co innego i ma inne potrzeby w dźwięku. A te potrzeby jeszcze bywają inne w różnym okresie naszego audiofilskiego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie nie oceniaj a tym bardziej nie wyceniaj słuchawek których nie znasz.

Nie oceniam. Bo nie znam. Podaję tylko przykład jak linia Focali mi się nie podobała. Natomiast co do wyceny - niestety ale zostanę przy swoim zdaniu. każde słuchawki w sklepie są z reguły za drogie. Czasem nawet po rabatach. Zwykle dopiero używki i to po paru latach mają rozsądne ceny.

 

Którym Panem wolicie być ?

Focal-Elear-03.jpg

Focal-Utopia-06-988x553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthax pewnie masz rację. Tzn aspekty techniczne imo można wypominać bez przeszkód, o tyle gadanie o barwie i ogólnym odbiorze tu już trudniejszy temat. Ciekawy jestem tych Listenów... Wiecie czy można je posłuchać w jakimś sklepie w Wawie ? Nie tyle, że chcę je kupić co chciałbym się upewnić w przekonaniu, że nadal jestem w posiadaniu najlepszych słuchawek portable, których brzmienie najlepiej wpasowało się w mój gust ;)

 

Up: Eleary ładniejsze, utopie przekombinowali, trochę udpustowo wyglądają.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up miałem identyczne odczucie, jakby mało przestrzeni, trochę przymglone. Tak je zapamiętałem

 

@Karmazynowy jak szeroka deska, pomogło, jak długo?

 

Niecałe 30 centów. Dobe tak siedziały, różnica ogromna zaraz po zdjęciu, ale pewnie po czasie częściowo wróci ten pałąk do swojego pierwotnego stanu. Jak będzie potrzeba to znowu będę rozciągał, aż będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności