Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Z 2h słuchałem tylko także ten... Bardzo zbalansowane, takie FSP z lepszą sceną i lepszymi skrajami pasma, góra jest świetna, ciągnie wysoko, bas bardzo rytmiczny z akcentem na średnio-niższe partie (choć nie schodzi bardzo nisko) przez co średnica jest krystalicznie czysta. Nawet w swojej cenie standardowej to IMO mocna pozycja. Dam im trochę pograć i zobaczymy, powinny się trochę ułożyć, bo czasami bywa gorąco na górze. Na dzień dobry robią na mnie większe wrażenie niż Sine i grają zupełnie inaczej niż wskazywałby na to ich wygląd. Może być hit, głównie przez to, że raczej ciężko o tak grające słuchawy w tej konstrukcji i cenie.

 

Edit, kurde no, bardzo rzetelny, dojrzały dźwięk. Teraz na pewno muszę Elear spróbować.

 

Edit2: nie na duże głowy. Sam mam średniego rozmiaru i rozciągam pałąk na maksa.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, całkiem nieźle to wygląda, bardziej jak szczotkowane aluminium niż świecący chrom. Gram z taczki 5G.

 

Aha, ten guzik na pilocie jest śmieszny, ale oprócz play/stop obsługuje też next i prev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mod by wydzielił temat z ostatnimi postami? IMO zasługują na to. :) Będzie sporo dyskusji.


Ta akurat, za 615zł...jedzie mi tu czołg?

 

I co, przejechał? :D Co lepsze, teraz są za 577 - ale niedostępne.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mega plusem jest to, że ucho się mieści i że da się założyć pady od HM5. Co do docisku pałąka to z pewnością jego moc podyktowana jest przeznaczeniem mobilnym i możliwością uzyskania lepszej izolacji od otoczenia. Ja tam lubię jak słuchawki pewnie trzymają się na głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem chwilkę ale mocno cisnęły,

-chyba bardziej niż sine

- na pewno bardziej od pm3

 

Cisną, to prawda, ale nie aż tak jak Sine, to są imadła, nie mogłem w nich wysiedzieć - ale łatwo je rozciągnąć bo mają metalowy pałąk.

 

Z Listen może być trudniej, bo pałąk jest z tworzywa i będzie wracał do swojego pierwotnego stanu, co nie zmienia faktu, że dziś w nocy przy okazji wygrzewania zastosuję terapię rozciągającą.

 

Poprawka, pady od HM5 nie wejdą, są za duże, albo ja je rozciągnąłem tak na M220...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy, a jak oceniasz ich tłumienie dźwięków z zewnątrz, np porównując do FSP czy innych ? Mógłbyś porównać je dźwiękowo w paru słowach do msr7 ? Wydaje mi się że to największy konkurent. Próbuję wydedukować, czy to rzeczywiście hit, czy chwilowa ekscytacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie do końca, po kliknięciu "Do koszyka" pojawia się komunikat:

 

"Niestety, nie posiadamy w tej chwili produktu - Słuchawki FOCAL listen (ESPICAS107), produkt nie został dodany do koszyka."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie jest bardzo dobre. Do MSR7 nie porównam, nie pamiętam ich zbyt dobrze, na pewno Focale nie mają tak podbitej wyższej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też co się aż tak nakręcać, bo na pewno nie podejdą kazdemu. Nalezy pamiętać, ze to w gruncie rzeczy neutralne i równe słuchawki z bardzo przejrzystym dźwiękiem, ktory co niektórzy mogą uznać za mało ekscytujący a inni znowu docenić. Poki co dla mnie to chyba taka zamknięta wersja K702 - to są te klimaty. No i nie uważam też zeby miały podbity bas o którym Synthax wspomniał w recenzji. Z Mojo bym to usłyszał, on po prostu jest akuratny. Za to czystość średnicy i to jak wysoko ciągnie góra robi wrażenie.

A i jeszcze jedna rzecz. Nie wiem czy na użytek portable ten dźwięk nie będzie aż za równy. Ja słucham zamknięte czasem w domu a najczęściej w biurze, więc mi to pasuje i tutaj można taką sygnature docenić. W komunikacji, czy po mieście - mam wątpliwości. Ale może to tylko ja. 550 i FSP też imo się przez to nie nadają w teren.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności