Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMagic E50 - zauroczenie nowością?


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

EH008 brałem wcześniej pod uwagę, ale wtedy jednak był brak funduszy. Kilka razy były w promocji ale nie było tez akurat srodków, a w tej cenie jak z promocji zdecydowanie szedłbym w kierunku EH008. Ale trzeba te 500zl mieć. Niemniej jednak warto i dla mnie to zdecydowanie inna liga niz E50-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Osobiście zdecydowanie dla mnie dużo lepsze EH008 od E50.

 

Miałem też Shure SE215 - zdecydowalem si na wymianę kabla ze względu na efekt przechodzenia niskich dźwięków z podłoża np. przy chodzeniu.

kabelek Fiio pomógł, ale zdecydowanie lepszy okazał się kabelek Furutech-ADL. Znacznie droższy (pomimo ze dostałem rabacik) ale jeśli chodzi o właściwości: elastyczność, efekt mikrofonowy czy jakość dźwięku - bez porówania. Król !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Kisnol - skąd ja Ci wezmę E80? O_o przecież tego w kraju jeszcze nie ma ;)

E50 - tak jak pisałem mam na odsłuchu,
EH008 - coś da się zrobić.

 

Wg mnie i tak jakbyś miał wybierać pomiędzy tymi dwoma modelami to na 99% wybrał byś e50.


Szczygiel - zgadzam się, że EH008 są lepsze od E50 - ale trzeba zapamiętać też, że są ponad 2 razy droższe... gdyby były w tej samej cenie to wybór by był oczywisty, ale w tym przypadku trzeba się zastanowić czy warto aż tyle dopłacić do eh008. Powiem tak: gdybym miał to bym dopłacił. A jak na razie czaję się na e50 ale poczekam aż wejdą e80. Wtedy zapadnie decyzja - co zastąpi moje biedne 2 letnie e10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Ja tez jestem po juz po pierwszych testach E50, sluchawki sprawiaja bardzo dobre wrazenie, wykonane sa z aluminium stylistyka mi odpowiada. Testowalem je na AK jr., dobrze zbalansowane, detaliczne brzmienie, odpowiednia jak dla mnie ilosc basu, jesli ktos ma ochote zapoznac sie z produktem, badz napisac jakas krotka recenzje zapraszam do sklepu w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Inszy - E10 od SM od dawna cieszą się wysokim uznaniem wśród moich klientów z Gdańska, słuchałem nawet rekablowanych, modyfikowanych w różny sposób - jak dla mnie to jest nadal genialny model, fajnie że SM zdecydował się wypuścić e50 - na prawdę godny następca e10. Dodatkowo chodzą słuchy że nadchodzą e80 - jak tylko będę coś miał to napisze w odpowiednim dziale sklepu w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo E80 zawitają do naszych sklepów. Szykuje sie tez promocja :)

 

 

(Widzicie jest zainteresowanie, są pytania = jest towar w Mp3store)

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że dopiero co zakładałem o nich temat :) Oby faktycznie były tak dobre jak się zapowiadają.

 

@DeVilio, E10 były dobre, ale żaden hicior (w kwestii dźwięku, a nie ilości sprzedaży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Tutaj muszę się wtrącić bo E10 to numer 1 w sprzedaży jakichkolwiek pchelek u nas sieci.. Nawet ES18 ktora sa 3 razy tansze jeszcze nie wygraly w tej kwestii z E10, Na drugim miejscu praktycznie z identycznym powodzeniem PL11. Tutaj zabrakło jeszcze Cresyn C500e, których niestety juz nie będzie. Nie wspominając o C220E, ktore przebiły wszystko.

 

Wkrótce powinniśmy mieć sample SoundMAGIC E80. Pomimo ceny, może to być produkt, który będzie mógł osiągnąc sporą popularność. Sporo Naszych klientów jednak ewaluuje i przesiada się na coraz lepsze zestawy.Zresztą nie tylko w kwestii słuchawek, ale również i playerów. Co widać po sprzedaży AK junior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu ładnie wyglądają.

 

@Wojtek, A jak w porównaniu z monumentami ? Wiele osób mnie nakręcało żebym się przesiadł z shurków na nie, a teraz mam w planach wymianę sprzętu całego i mam dylemat. Nie co ponad budżet ale używki ludzie polecali mi adl furetchy dokanałówki. Nie wiem jak mogą się odnosić do pozostałych i które waszym zdaniem "królują" z tych wszystkich ?;p

Mi momentum nie podchodzą i nie rozumiem zauroczenia nimi przez wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mp3store

Cena około 80 dolarów+. Ile Wy planujecie zaproponować swoim Klientom, że "Pomimo ceny, może to być produkt, który będzie mógł osiągnąć sporą popularność", hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

A zdarzają się klienci którzy mając przed oczami słuchawki za 69zł marudzą czy nie ma czegoś za 20 zł bo jeszcze na piwko muszą mieć. :) dla bardzo wielu 150zł na słuchawki to za dużo, wiele ludzi kończy zakupy na max 100zł i nie często udaje się przekonać ich do kupienia czegoś lepszego co wystarczy na dłużej. Jeżeli E80 okażą się lepsze niż e50 to będzie warto je kupić nawet po 350zł. Poczekamy - zobaczymy, jak na razie E50 wymiatają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja również miałem możliwość testowania tego modelu. Posiadam w sklepie egzemplarz który można przesłuchać przed zakupem.

E50 to ewidentnie upgrade względem E10. Lepsza kontrola basu, bardziej rozdzielcze i mniej ostre wysokie. Słuchawki nie są już tak ciepłe, raczej są odchudzonymi E10 w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Słuchawki mniej się gubią, po prostu grają lepiej.

 

Z plusów o których nie wspomnieli przedmówcy to mniejsza obudowa dużo lepiej leży w uszach niż w przypadku E10. Korzystając z E50 jako zestawu HF docenicie jakość mikrofonu. Jest o niebo lepszy niż ten w Sony MH1 czy MH1c. Jakość wykonania E50 to wysoki poziom, kabelek pleciony taki jak w nowszych SM, wygląda pancernie i faktycznie taki jest. No i wreszcie Comply w zestawie. Jak ktoś lubi to będzie ucieszony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej bajki - co się stało z iRiverami ICP-AT500, które miały być w podobnej cenie? MP3store zrezygnował z nich, czy w ogóle zniknęły (w sieci też słabo dostępne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dobre pytanie, mam w sklepie demówkę. Ale brzmi ona... jak brzmi. Wojtek mówił że po długim wygrzewaniu mocno się poprawiają.

 

Sprzedażowych egzemplarzy nie dostaliśmy. Może i dobrze bo dla mnie wybór między E50 a ICP-AT500 jest oczywisty.

 

Dzisiaj przyjadą do mnie tenory, na dniach będę miał kx100, ciekawe jak wypadną w porównaniu do E50.


Swoją drogą niesamowitym jest jaki progres jakościowy przeszły doki w półce do 300zł. Kiedyś ludzie podniecali się CX300 czy EP630 czy EX71 płacąc za nie takie kwoty, dzisiaj te słuchawki można porównywać w porywach do SoundMAGIC'ów ES18 za 55zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też słyszałem, że na początku iRivery są marne. U mnie przed testem pograły ponad 100 godzin, u Wojtka też trochę i gdyby nie pewien problem z ergonomią w moich uszach, to już bym je miał, bo określiłbym je mianem wybitnych pod względem funu.

 

I jeśli faktycznie E50 są takie dobre jak piszą, to JVC rozjadą, a i pewnie od Tenorów będą lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności