Skocz do zawartości

Karta do Superlux HD 669


Locke

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrej karty dźwiękowej/DACa do wyżej wymienionych słuchawek. Audiofilem nie jestem, ale denerwuje mnie słaba jakość dźwięku z integry ALC 883 (stary sprzęt), który można ocenić na "ujdzie". Głównie będę jej używał do gier, gdzie liczy się dla mnie jakość ścieżek dźwiękowych jak i do muzyki, reszta 20% to gry FPS typu CS, jednakże na super dobrym pozycjonowaniu mi nie zależy. Miałem już audigy 2 zs, ale była zaraz pod kartą graficzna i przez swoje rozmiary blokowała przepływ powietrza co podniosło temperatury z 85 do 105 stopni. Nie chcę na pewno, aby karta bardziej rozjaśniła mi słuchawki, bo są już dość jasne. Chcę wyraźniejszego brzmienia np. gitar, braku pierdzenia przy dźwiękach z pianina, czyli po prostu czegoś niezbyt drogiego dla amatora takiego jak ja. Mogę na to przeznaczyć 200 zł, zastanawiałem się nad Sound Blaster Z, ale nie mogę znaleźć nic więcej o nich poza jakimiś "gejmerskimi" portalami, poza tym musiałbym wziąć używkę. W oko wpadło mi również takie cudo: http://www.mp3store.pl/article/hifiman-hm-101-karta-muzyczna-ean.20120207,2012340312007151437.html jednak mam pytanie - czy DAC zwalnia procesor z przetwarzania dźwięku i robi wszystko sam? I czy zgrałoby się to z moimi słuchawkami?

Edytowane przez Locke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pod PCI czy PCI-e?

 

PCI-e oczywiście. Jednakże moja obudowa to piekarnik no name i mam lekkie wątpliwości czy to nie podniesie temperatur.

Refresh, proszę o odpowiedź bo mam zamiar już dzisiaj zakupić kartę. W oko wpadły mi też produkty FiiO E10k/E07k w cenach ok. 220 zł za używki od ludzi z forum.

Edytowane przez Locke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 669 bezpieczniejszym wyjściem jest E07K.

 

A nie jesteś może zorientowany czy takie rzeczy to sprzęt awaryjny? Wiem, że karty dźwiękowe prawie się nie psują, ale taki DAC i to na baterię to jednak coś innego, a pewna osoba oferuje taki używany 1,5 roku. Rozumiem też, że plug&play i może działać bez baterii będąc tylko podłączonym pod port USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pod 669 bezpieczniejszym wyjściem jest E07K.

 

A nie jesteś może zorientowany czy takie rzeczy to sprzęt awaryjny? Wiem, że karty dźwiękowe prawie się nie psują, ale taki DAC i to na baterię to jednak coś innego, a pewna osoba oferuje taki używany 1,5 roku. Rozumiem też, że plug&play i może działać bez baterii będąc tylko podłączonym pod port USB?

 

 

Nie, to mało awaryjny sprzęt. Jak ma 1.5 roku to jeszcze pół masz gwarancji w razie czego. Podpinasz go i działa.

 

Normalnie poleciłbym e10k, ale słuchawki z nim mogłyby kłuć w uszy już, a taki E07k z nimi stworzy dobry duet akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności