Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zamknięte basowe pod Maya u5


drxz

Pytanie

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek Superlux HD681 o których nie mogę złego słowa powiedzieć.

Posiadam je od 2 lat, niedawno z powodu awarii integry zakupiłem pod w/w model kartę Audiotrak Maya u5.

Sluchawki dostały drugie życie, a mój apetyt muzyczny jeszcze bardziej się wyostrzył.

Dlatego też naszedł mnie pomysł aby zakupić coś o totalnie innymi brzmieniu od w/w superluxów których dalej będę używał - głównie do gier z powodu bdb sceny i pozycjonowania i przyjemnych wysokich tonów.

 

Nowe słuchawki będą użytkowane głównie w nocy, obok śpiącej osoby, dlatego też musi to być model zamknięty dobrze tłumiący dźwięki dobiegające ze słuchawek ( nie zależy mi za to specjalnie na izolacji otoczenia).

Jeśli chodzi o styl grania - zdecydowanie basowy charakter,głęboki, nisko schodzący bas dobrej jakości ale nie zagłuszający reszty pasm.

Jednym słowem całkowite przeciwieństwo superluxów.

Zależy mi również na wygodzie, aby wytrzymać minimum 2-3 h użytkowania.

 

Budżet to temat podchwytliwy, mieszkam w UK i słuchawki zakupię poprzez ebay/amazon/etc., wiem że ceny słuchawek różnią się drastycznie jeśli chodzi o Polskę i UK (tansze sluchawki w pl potrafią być drozsze w uk i na odwrót), ale powiedzmy że górna granica to 40-50 funtów, im mniej tym lepiej (widziałem parę ciekawych modeli w przedziale 30-40 funtów).

 

Po kilkudniowej lekturze recenzji/opinii/porównań mam totalny mętlik w głowie, sam znalazłem takie modele:

Superlux HD662F

Takstar PRO-80

Takstar HD 2000

brainwavz HM3

CAL

 

Coś z powyższych modeli jest godne uwagi? A może macie inne propozycje?

Czy w ogole Maya U5 jest w stanie napędzić poządany przeze mnie efekt?

 

Aha jeszcze jedna sprawa - widziałem ostatnio jakiś (nie pamiętam dokładnie) model słuchawek z wbudowaną w słuchawkę regulacją basu. Założenie mi się podoba, pytanie czy coś z sensownych modeli ma takie pokrętło?:)

 

Dzięki z góry za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możesz spróbować Beyerdynamiców DTX501p, dość mocno basowe słuchawki. Jeszcze więcej basu mają 350p. Zamknięte, więc słuchając muzyki nie będziesz nikomu przeszkadzał.

Maya u5 jest źródłem troszke ponad dobrą "integre", tragedii nie ma.


Twój problem polega na tym, że Superluxy to naprawdę niezłe słuchawki :P. Żeby zyskać wyraźny upgrade jakości dźwięku masz za mały budżet. Natomiast idąc tylko za samą zmianą prezentacji chciałbym zwrócić uwagę;
że generalnie nie ma co szaleć za basem, bo taki typ grania szybko się nudzi i na dodatek bywa na dłuższą metę męczący i na pewno (bardziej) szkodliwy dla słuchu od w miarę neutralnej prezentacji. HD681 mają całkiem solidny bas. Polecałbym odłożyć więcej pieniążków i zrobić upgrade jeśli Superluxy Ci nie wystarczają. Jeśli chciałbyś zamkniętą konstrukcje z wysuniętym basem, to bardzo fajne są ATH M50x będąc przy okazji dobrze zbalansowanymi słuchawkami - bardzo udany model.

Regulowany poziom basu mają przykładowo Beyerdynamic Custom One oraz AKG K181 DJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Beyerdynamicow mam pewne obawy - przyzwyczailem się mocno do słuchawek wokółusznych, jedyny model nauszny który posiadałem to koss porta pro parę lat temu.

Jak wygląda kwestia wygody użytkowania tego typu sluchawek, porównując do konstrukcji wokółusznej?

Nic z listy której podałem nie jest warte rozważenia?

 

Co do moich superluxów to nie jest tak że one mi nie wystaczają. One po prostu nie są do wszystkiego, przykładowo nie wyobrażam sobie grać w cokolwiek z większą ilością basu niż tą którą gwarantuje HD 681. Co do muzyki, niektóre kawałki brzmią na nich wyśmienicie, ale na niektórych basu mogłoby być więcej. Często po zwiększeniu głośności basu jakby przybywa, ale nie zawsze chcę/mogę słuchać na nich muzyki głosno (głównie slucham w nocy gdy moja kobieta śpi). Stąd też pomysł konstrukcji zamkniętej o nieco innym ukierunkowaniu dźwięku.

 

David11, jeśli dobrze wywnioskowałem po twojej stopce, posiadasz SL HD 330.

Mógłbyś powiedzieć coś o tych słuchawkach?

Edytowane przez drxz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a takstar HD5500? Nie mają czesem wiecej basu niz HD6000?

SL 681 evo są półotwarte, czy izolacja jest na podobnym poziomie co w HD681? Jeśli tak to odpadają. Wyczytałem też gdzieś, że ogólnie bas u nich jest średniej jakości, czy to prawda?

 

/edit

No nic, nie było odzewu a nie mogłem się już powstrzymać i po kolejnych kilku godzinach czytania recenzji mój ostateczny wybór padł na

Superlux HD681 EVO MKII, sprowadzane z Niemiec za smieszne pieniądze (z przesyłką do uk 26 funtów), za 3-4 dni gdy dostanę paczkę zdam relację jak się sprawują, w razie czego mam 30 dni na zwrot.

Edytowane przez drxz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności