Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Xduoo X3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za radę. Przemyślę zakup słuchawek Sennheiser Momentum on-ear do mojego aktualnego odtwarzacza, a w najbliższej przyszłości zastanowię się nad kupnem Fiio M3 po premierze, albo wlaśnie xDuoo X3. Chociaż po Fiio M3 nie oczekuję zbyt wiele, ponieważ nie sądze, żeby za tę cenę [czytałem o cenach w okolicach 55$] mogliby wrzucić jakieś porządne bebechy. Dodatkowo nie mam zaufania do budżetowych grajków takich jak np. Sandisk, czy Lenco.

Fiio m3 ma ponoć mieć bliźniacze bebechy z sandiskiem clip sport, z którego jestem zadowolony. Więc nawet na m3 nie spojrzę :)

Xduoo X3 po osłuchaniu się z momkami/hd25 na tym soniaczu, otworzy nowe horyzonty :)

Ale można też jak radził Inszy- pójść w X2, który gra bardzo fajnie.

Z tymże bezwzględn8e najpierw lepsze słuchawk8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się [bo nie słuchałem na słuchawkach po 500-600 zł :P], że moga byc takie różnice w odsłuchu pomiędzy słuchawkami za 200-300 zł, a takimi za 450-600zł. Faktycznie może warto na wstępie kupić lepsze słuchawki. Raczej byłem przekonany, że walory takiego soniacza w pełni usłyszę na wlasnie np. mdr-v55, a tu niespodzianka. Człowiek uczy się całe życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między grajkami/DAC - szczególnie tymi dobrze zrealizowanymi różnice są subtelne. To słuchawki/głośniki najwięcej wnoszą do toru audio. Te, w które celowałeś, pomimo ceny są raczej mułami i nie kryją w sobie tyle detalu, żeby jednoznacznie pokazać różnicę między źródłami. W tej cenie philips shp9500, takstar hd6000 itp pokażą różnicę wyraźniej. Natomiast polecone słuchawki grają już na tyle detalicznie, że mogą być zakupem na lata i zafundować WOW dwukrotnie: przy zakupie, a nasrltępnie przy zmianie grajka. W drugą stronę : słabe słuchawki i lepszy grajek - nie będzie takiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie dotar³o "xCudoo". B³ogos³awieni cierpliwi albowiem ich uszy niebiañskie glosy s³yszeæ bêd±!

Kupilem wcze¶niej sennki ie80 okazyjnie na ebayu :( a potem poczyta³em na forum dlaczego takie ³adne s³uchawki graja ...no nie bêdê u¿ywa³ slow powszechnie uwa¿anych za.

By³y tak dobrze wykonane, ze nie by³o mo¿liwo¶ci rozpoznaæ, ze to podroby!

Jednak napisa³em do sprzedawcy o moich podejrzeniach i bez s³owa zwróci³ kasê. Postanowi³em nie szukaæ dalej okazji i kupi³em B&O H3. Wcze¶niej mia³em przygotowana kartê ze wszystkim co mi przysz³o do g³owy czyli moimi starymi mp.3, zripowalem piec p³yt cd w .wav i trochê powa¿nej i moje ulubione "cztery pory" oraz za pomoc± mp3 rocket zgra³em 24 bit flac z youtube kilka melodyjek.

Wypakowa³em X3. Ladny. Taki trochê oldschoolowy. Spodoba³ mi sie. Pomêczy³em sie trochê z karta ale "wlaz³a". Nie czeka³em niestety. Z³ama³em b³ogos³awieñstwo z drugiego wersetu. ( sprzêt by³ bardzo zimny z podro¿y). Najpierw du¿e ATH M50x. Ladnie, bardzo ³adnie. U¶miech zachwytu z nowej zabawki. Potem te malutkie i troszkê drogie jak dla mnie....( wcze¶niej nie bylem przekonany do dousznych) ...i o "k...a" cudo! Szczególnie flamenco w 24bit.

Zatañczy³em.

................

Ciekawe co zrobiê jak to przyjdzie na pocz±tku grudnia

 

http://www.whathifi.com/news/pioneer-xdp-100r-worlds-first-mqa-ready-hi-res-music-player

 

mo¿e znów zatañczê....na linie!?

 


coś źle poszło ...ktoś pomoże?

Edytowane przez autor65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas napisać coś jeszcze znajomy ma dt880proOCC i kupił x3, kuuurde mać jak to razem gra ...

Tak wiem takie 250ohmowe, x3 ma wzmocnienia wystarczająco, dobijam do 80/100

Niby du.py nie urywa, nie ma tłuczenia basem bo same 880pro tego nie robią, ale muzyka wciąga w dziwny sposób średnica jest taka jaka powinna być.

Na tyle fajnie ze zachciałem mieć takie zestaw 0_0

 

Kupić dt880pro, x3 i zeroaudio tenory karty i można mieć już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas napisać coś jeszcze znajomy ma dt880proOCC i kupił x3, kuuurde mać jak to razem gra ...

Tak wiem takie 250ohmowe, x3 ma wzmocnienia wystarczająco, dobijam do 80/100

Niby du.py nie urywa, nie ma tłuczenia basem bo same 880pro tego nie robią, ale muzyka wciąga w dziwny sposób średnica jest taka jaka powinna być.

Na tyle fajnie ze zachciałem mieć takie zestaw 0_0

 

Kupić dt880pro, x3 i zeroaudio tenory karty i można mieć już spokój.

I przyznam szczerze, że jak tak dalej pójdzie, to nie wiem właśnie, czy nie kupię X3 i oleję wszystko inne xD Ew. zostawię do niego E12A :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i przyszła przesyłka od Bigmarasa (można doliczyć następnego zadowolonego),o ergonomii już napisano chyba wystarczająco,trzeba się przyzwyczaić,natomiast dźwięk...

Tu jestem bardzo zadowolony,X3 pokochał się z ATH-AD900,sam jestem zdziwiony synergią,padały zarzuty odnośnie małej sceny i klaustrofobii,i tu właśnie sporo zależy od słuchawek.

Zgodzę się z tym ,że X3 pod tym względem może nie rozpieszcza,ale słuchawki z szeroką sceną rekompensują to dosyć mocno,i całość brzmi co najmniej dobrze.

Natomiast na takich SRH840 panuje mocny ścisk i właśnie lekka klaustrofobia,takie połączenie osobiście mi nie podeszło.

No nic,trzeba zrzucić płytotekę na karty i słuchać,słuchać...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum pojawiła się wczoraj informacja, że nowy firmware wyjdzie w przyszłym tygodniu.

 

http://player.ru/showthread.php?t=157050&page=70&p=1780146&viewfull=1#post1780146

tak, za kilka dni będzie ale nie będą to jakieś ogromne zmiany:

- delikatne zmiany w ui

- rekonfiguracja obszaru odopowiedzialnego za ładowanie baterii, ma być precyzyjniej

- zmainy w DSF

- kilka poprawek do zgłaszanych przez użytkowników błędów

- zmian w brzmieniu raczej ma nie być ale o tym się przekonamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy producent podał gdzieś wymiary ekranu? Na moje oko to 41x33 z zaokrągleniami 1mm. Chciałem się upewnić

Zastanawiałem się nad wycięciem jakiejś folii. Znalazłem firmę, która teoretycznie oferuje takie usługi. W praktyce nie wiem jednak czy będzie to opłacalne w ilości detalicznej.

 

Znacie może jakieś inne sposoby zabezpieczania ekranu?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy producent podał gdzieś wymiary ekranu? Na moje oko to 41x33 z zaokrągleniami 1mm. Chciałem się upewnić

Zastanawiałem się nad wycięciem jakiejś folii. Znalazłem firmę, która teoretycznie oferuje takie usługi. W praktyce nie wiem jednak czy będzie to opłacalne w ilości detalicznej.

 

Znacie może jakieś inne sposoby zabezpieczania ekranu?

Dziękuję.

 

A co jest nie tak z folią, która jest w zestawie?

Chyba, że ktoś chciałby mieć szkło hartowane - to jest problem, bo takiego szkła nie da się dociąć na wymiar.

Można spróbować z gotowcami, np. szkło do Apple Watch (ale wydaje się być za małe) albo szkło do LG G Watch W100 http://allegro.pl/szklo-hartowane-folia-9h-2-5d-lg-g-watch-w100-i5808412408.html (ale wydaje się być odrobinę za duże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia jest jak na razie w porządku. Myślę jednak, że z czasem się po prostu zużyje. Tym bardziej, że nie mam zewnętrznego pokrowca a użytkuję go w warunkach zagrazających takiej folii (trenuję mając go w tylnej kieszeni)

 

Nie mam też takiej precyzji w rękach aby dociąć to estetycznie. Dowiedziałem się, że cięcie to koszt ok 15 zł, mogę podać wymiar z dokładnością do 0,5 mm, stąd moje pytanie dotyczące wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był znacznie większy przy x2 ze względu na tę nieszczęsną lustrzaną szybkę, tutaj to wyeliminowali na szczęście, niemniej na pewno przydałoby się coś dodatkowego. Ja sobie przykleiłem tę którą miałem na x2 właśnie, może nie wygląda tak estetycznie ale daje większy komfort zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigmaras,a w kierunku dedykowanych etui coś słychać ?

Kiedyś zamieniliśmy kilka słów na ten temat,pewnie na coś takiego,też znajdzie się trochę chętnych :)

 

 

Otrzymałem odpowiedź od menadżera - "The case of X3 will be available next week" ale żadnych szczegółów nie znam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności