Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 22.02.2018 o 23:10, adikadik napisał:

@music hunter no to na dobicie podam Yamahy które użytkuję :D (HS80M) - nowszy wypusty to już nie to samo :) /w sensie tylko analityka/

a myslales o JBL 308? (w sumie jakbym przytargał z piwnicy to bym sobie przypomnial jak grają :>)

Masz 308-mki? Ja rozważam 308 z 310s do salonu. Już głupi jestem.

Eris E8 grały jakoś duszno i basu brakło do 30m2. 

Rozmyślam nad 308 z subem, jakimś DIY (Satori) albo vintage. I głupi jestem. 

Na 308 idzie złapać sweet spot jakieś 3-3.5m od głośnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 308-mki? Ja rozważam 308 z 310s do salonu. Już głupi jestem.
Eris E8 grały jakoś duszno i basu brakło do 30m2. 
Rozmyślam nad 308 z subem, jakimś DIY (Satori) albo vintage. I głupi jestem. 
Na 308 idzie złapać sweet spot jakieś 3-3.5m od głośnika? 
Nie słuchałem ich z takiej odległości, ale szczerze wątpię Zenek. Powyżej 3m to już zdecydowanie monitory średniego pola.

U siebie jak jestem komfortowo oparty na kanapie to mam jakieś 2.5m do fostexów i słyszę jak duża jest różnica, kiedy pochyle się do przodu a odległość do kolumn spada do niecałych 2m.
Dlaczego teraz się rozglądam za czymś innym, nie koniecznie aktywnym bo lampa kusi...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to samo mam z Eris e8. Ale podobno lsr 308 sobie radzą. 305 znam i mają szeroooki sweet spot, ale bas z nich nie doleci. Dlatego dumam jak oszukać system i dać 8 cali i podeprzeć subem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas to jedno, ale scena jest tu istotna. Jak jesteś w odpowiedniej odległości to monitory znikają, a otacza Cię muzyka, niestety powyżej dwóch metrów te wrażenie znika...
Wydaje mi się, że ten większy sweet spot działa jedynie bardziej na boki od ustawienia trójkąta równobocznego, a nie na odległość, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lolomanolo napisał:

Bas to jedno, ale scena jest tu istotna. Jak jesteś w odpowiedniej odległości to monitory znikają, a otacza Cię muzyka, niestety powyżej dwóch metrów te wrażenie znika...
Wydaje mi się, że ten większy sweet spot działa jedynie bardziej na boki od ustawienia trójkąta równobocznego, a nie na odległość, ale mogę się mylić.

LSR305 znikały jeszcze przy około 2.5m.

Muszę koniecznie posłuchać 308, bo Eris E8 tego nie potrafią. Adam A7x też jeszcze przy 2.5m dawały radę.

Tak czy siak, rozważam opcje, ale muszę wiedzieć co która oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Napędzam erisy e8. Czy byłby w ogóle sens podpinać to pod DACa w Matrix M-Stage? Jak wtedy leci sygnał, z pominięciem opampa w nim bezpośrednio na wzmacniacze wbudowane w monitory? Jaka to jest różnica w porównaniu do mojego interfejsu UMC22? Czy ew. mogę sobie w erisach opki zmienić :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Bywalec
W dniu 10.04.2018 o 14:11, Oskar2905 napisał:

Monitory bliskiego pola to monitory bliskiego pola. One są stworzone po to żeby na nich pracować przy biurku ;) .

 

Nie do końca przy biurku, to oczywiście też - ale głównie tutaj chodzi o postawienie na konsolecie studyjnej. Często tych monitorów średniego pola używa się kilka, w sensie dwóch albo trzech par. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chłopaki mam pytanie czy takie https://www.megascena.pl/adam-hall/adam-hall-stands-pad-eco-2.html?gclid=CjwKCAjwyrvaBRACEiwAcyuzRKyD9YF37qLzJwdPlMK86e0cwf3jRpvQoI3BpXJjDhvgoJntJU4TOhoCDgMQAvD_BwE

 

Dają coś czy nie warte zakupu ?? A może można tańszym kosztem coś podłozyc pod monitory. Nie ukrywam, że troszkę a raczej bardzo mi biurko wibruje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, licha89 napisał:

Ale tak na serio. Oprócz wibracji zastosowanie takich padów wpływa jakoś na poprawę dźwięku ??

Takie pytania często wywołują shitstorm, więc lepiej ich nie zadawać na tego typu forach :ph34r::D

Chcesz izolacji od podłoża, to zastosuj jakąkolwiek gąbkę, byle w miarę sztywną, żeby monitor się nie gibał ;). Ta 10mm powinna w zupełności wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawa jeśli bez tego biurko wpada w wibracje i pojawia się 'buczący' bas. Ponad to jeśli są odpowiednio wyprofilowane to mozna razem z nimi ustawić monitory pochylone do góry lub w dół co też ma wpływ na wysokie Tony I scenę. 

Sam używam tych podkładek Adam, u mnie pomogły z wibracjami ale przy dużej głośności nadal robi się rezonans od biurka i bas przy niektórych utworach potrafi buczec. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, licha89 napisał:

O to właśnie mi chodziło, u mnie właśnie przy wyższych głośnościach basu buczy. Dla tego myślałem nad tymi podkładkami. A na pewno jest to spowodowane złą izolacją od blatu. Macie jakiś sensowny pomysł jak to poprawić ?

Zrób wpierw testy. Nic przecież nie kosztują. Sprawdź chociażby z podstawionymi miękkimi książkami albo ubraniami. Czymkolwiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam planuje rozpocząć moją przygodę z monitorami bliskiego pola. Po przejrzeniu tego wątku i paru innych moim aktualnym faworytem są jbl lsr 305 wraz z interfejsem audiobox 96.

-pokój 3,5x4m umeblowany dywan na podłodze. Mam zamiar ustawić je na biurko na dłuższej ścianie oddalone 50 cm od niej za nimi będzie okno.

-głównym przeznaczeniem słuchanie muzyki pokroju dubstep, edm, rap.

-budżet max 1800 zł z interfejsem

Skłaniam się do nich gdyż słyszałem że mają dobre zejście, zastanawiałem się nad erisami 5(ustawiłbym je w wnęce okna o ile to nie przeszkadza) ale z tego co tu piszecie nie schodzą tak nisko. Mam jeszcze pytanie odnośnie czułości wejścia na głośnikach jak je ustawić i czy to coś zmienia.

mp3store.png.66ec392d4f8ffa5e730f3171fb5fcc94.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie licz na "zejście" przy 5" membranie, po drugie wątpię, czy LSR305, czy nawet LSR308 w ogóle mają zejście. Bardzo niski bas
mają np. Yamaha HS8/80, Focal Alpha 80, ale różnica w charakterze jest pomiędzy nimi tak duża, że najlepiej, jak byś ich posłuchał przed
zakupem, np. w jakimś sklepie muzycznym, lub wypożyczył za kaucją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że 5” nie zejdzie nisko choć i tak to będzie przeskok z tego na czym aktualnie słuchałem 4”. Obawiam się ze 8” będą za duże do mojego pokoju i będzie problem z akustykom. Kolejnym problem jest brak możliwości odsłuchu lub nawet wypożyczenia( uroki mieszkanka na wsi). Zastanawiałem się nad yamahami hs65 ale z tego co tu pisano są dość bardzo płaskie i maja nachalna górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności