Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko od Janusza audio. Chciałbym zakupić jeden monitor aktywny (w niedalekiej przyszłości drugi) np. KRK Rokit 5. Służyłby jako odsłuch do gitary oraz do muzy. Czy mogę podłączyć go poprzez zwykłą wtyczkę stereo z wyjściem słuchawkowym komputera, które jest stereo? Głośnik jeden, więc dźwięk będzie mono. Czy takie połączenie jest bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ale musiałbyś się nakombinować z podłączeniem gdy monitory mają wejście xlr. Najlepiej jakbyś znalazł takie co mają regulację głośności wejścia i RCA.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie wyraziłem się dość jasno. Spróbuję ponownie jak Janusz do Janusza.

Czy mogę podłączyć przewodem mini jack 3,5 mm stereo - duży Jack 6,3 mm, z wyjścia słuchawkowego komputera do jednego monitora aktywnego? Moje pytanie pojawiło się, gdyż sygnał z komputera jest stereo natomiast głośnik jest jeden, więc sygnał po podłączeniu będzie mono.Czy w takim wypadku mogą pojawić się jakieś szumy, zwarci itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku moich Reveal wejście 3,5 służy jako podłączenie urządzeń zewnętrznych (w domyśle mobilnych) wtedy monitor, który jest podłączony do np telefonu jest źródłem sygnału dla drugiego z pary - poprzez wyjście "AUX" 3,5 mm - jeśli pary nie ma - gra jeden.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej Chłopoki :) Dawno mnie tu nie było :) Mam szybkie pytanko chcę sprzedać moje TANNOY 502 bo kompletnie mi nie odpowiadają w nowym mieszkaniu, leżą i się kurzą.... pierwsze pytanie ile mogę wołać za 502 w stanie idealnym z pełnym kompletem mają około 1,5 roku. Druga sprawa na co zwrócić uwagę do 2tyś z hakiem. Muzyki jakiej słucham to wsio oprócz siekanek typu metal, techno itp. Lubie dość dużo basu i spokojną górę. Myślałem nad jakimiś 8mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam "ustrojstwa" które pozwoli mi podłączyć różne źródła dźwięku do monitorów audio. Konkretnie chciałbym przesłać dźwięk z TV (kabel optyczny, po RCA dźwięk będzie gorszy) a także z chromecast (kabel optyczny) bez żonglowania kablami za każdym razem. Jakieś pomysły ? Interfejs audio jakiego używam ma tylko coaxial.  Do głowy przychodzi mi tylko amplituner ale nie potrzebuję przecież wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś przyszedł mi DAC Xonar Essence STU kupiony nowy za 1090zł (zaoszczędzone 300zł - przypadkiem znalazłem ostatnią sztukę w pewnym sklepie). ^_^ Do tej pory miałem interfejs Behringera UMC22 przez kilka miesięcy. Potrzebowałem na biurko DAC z potencjometrem osobno do wyjść RCA i słuchawek ze wzmacniaczem słuchawkowym, który będzie w stanie napędzić słuchawki (np. moje poczciwe DT770 250 Ohm). 

 

Pomijając oczywiste kwestie, że w porównaniu do interfejsu UMC22 jest w stanie napędzić moje DT770 Pro 250Ohm i Denony AHD-600 (choć one akurat nie potrzebują mocnego źródła) to monitory zyskały ciut detali i dynamiki. Z subem Presonus T8 zgrywa się świetnie bo dlepiej trzyma w ryzach niższe rejestry -  (o subie pisałem już w poprzednim poście to był strzał w dziesiątkę w stosunkowo małym pokoju) :)  W Asusie na minus obsługa BIT PERFECT (pominięcie resamplingu w Windowsie) -  ucina 2 sekundy utworu przy odtwarzaniu / przewijaniu.  Może jestem głuchy, ale prawdę mówiąc nie słyszę różnicy, więc nie stanowi to dla mnie problemu, a poza tym działa a niewieloma aplikacjami. Ciężko znaleźć jakieś minusy - po prostu działa. Nie jestem ekstremistą-audiofilem i nie mam porównania do niczego lepszego. ;)

 

KMO5z52.png

 

 

Swoją drogą to dla potomnych napiszę o problemie z zakłóceniami / buczeniem / szumieniem monitorów - dźwięki jak z modemu 56k - na początku mojej przygody z aktywnymi monitorami. Dość powszechne zjawisko, więc może komuś oszczędzę nerwów. ;) Otóż po nabyciu monitorów miałem ogromne problemy z szumem / trzaskami w monitorach przy każdorazowym ruchu myszką lub wmożonej pracy karty graficznej / procesora. Interfejs z wyjściami symetrycznymi prawie nic nie poprawiał. Już miałem się poddać i zrezygnować z monitorów bo wyżej wspomniane dźwięki jak z modemu 56k były nieznośne przy codziennym używaniu, ale coś mnie podkusiło i pomyślałem, żeby poświęcić jedną listwę i wyrzucić z niej uziemienie... kompletna cisza po tym zabiegu. Polecam spróbować gdyby ktoś nie mógł wszelkimi sposobami wyzbyć się zakłóceń. Po tym zabiegu była kompletna cisza nawet po niesymetrycznych RCA prosto z Audiotraka Prodigy HD bezpośrednio w szynie PCI-E (a prosto z karty interkonektem do monitorów był niezły kocioł).

 

Edit. Wywalenie uziemienia było opisywane kilka stron wcześniej. Nie zauważyłem tego czytając cały temat i rozwiązanie znalazłem dopiero w Google na zagranicznych forach po 2 dniach... a było pod nosem. :lol:

Edytowane przez eXorcist
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam małe pytanie. Ostatnio kupiłem Eris e5 i rozwiązałem wszystkie problemy prócz jednego który mnie dosyć irytuje. Kiedy odtwarzam muzyke mam wrażenie że słyszę takie pyknięcia jakby nie wiem spięcia małe i nieważne czy są podłączone do interfejsu kablami trs-trs czy bezpośrednio z rca do laptopa te pyknięcia są na wysokich tonach. Czy po prostu sobie wkręcam czy to wada samych monitorów i najlepiej będzie je odesłać (mam jeszcze czas na to)? No i jak działają mam wrażenie że prąd po mnie przechodzi ciągle więc tak dziwnie mi z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tymbark napisał:

Mam małe pytanie. Ostatnio kupiłem Eris e5 i rozwiązałem wszystkie problemy prócz jednego który mnie dosyć irytuje. Kiedy odtwarzam muzyke mam wrażenie że słyszę takie pyknięcia jakby nie wiem spięcia małe i nieważne czy są podłączone do interfejsu kablami trs-trs czy bezpośrednio z rca do laptopa te pyknięcia są na wysokich tonach. Czy po prostu sobie wkręcam czy to wada samych monitorów i najlepiej będzie je odesłać (mam jeszcze czas na to)? No i jak działają mam wrażenie że prąd po mnie przechodzi ciągle więc tak dziwnie mi z nimi

 

Podłącz monitory do listwy zasilającej bez bolców (bez uziemienia) i sprawdź czy problem nadal występuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Podłącz monitory do listwy zasilającej bez bolców (bez uziemienia) i sprawdź czy problem nadal występuje.

 

To zrobiłem w pierwszej kolejności, teraz sobie parę godzin słucham z zintegrowanej karty w laptopie i jest spokój więc to chyba coś z interfejsem samym w sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nad jedną kwestią się zastanawiam.  Czy w pokoju 15m2 8 maja rację bytu? Czy nie będę musiał mocno podglasniac żeby ten bas usłyszeć? Może zastanowić się nad wooferem 6-6,5 ?
 
Jakieś propozycje 6-6,5 ?
To są monitory pokój ma małe znaczenie! Chyba że je źle ustawisz względem słuchacza - przy normalnych poziomach głośności. Można je rozkręcić mocno ale nie w takim pomieszczeniu tylko po co jak bas pulsuje od niskich głośności, kolokwialnie mówiąc zbierzesz szczękę z podłogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przemyśle tą propozycję. Natomiast cena troszkę dla mnie za wysoka.  Czy jakieś inne alternatywy też się znają.  Miałem wcześniej revale 502 i trochę tego dołu mi brakowało. 

 

Co sądzicie o KRK RP 6 G3?

 

Edytowane przez licha89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 10:06, hibi napisał:
Dnia 29.10.2017 o 08:57, licha89 napisał:
Nad jedną kwestią się zastanawiam.  Czy w pokoju 15m2 8 maja rację bytu? Czy nie będę musiał mocno podglasniac żeby ten bas usłyszeć? Może zastanowić się nad wooferem 6-6,5 ?
 
Jakieś propozycje 6-6,5 ?

To są monitory pokój ma małe znaczenie! Chyba że je źle ustawisz względem słuchacza - przy normalnych poziomach głośności. Można je rozkręcić mocno ale nie w takim pomieszczeniu tylko po co jak bas pulsuje od niskich głośności, kolokwialnie mówiąc zbierzesz szczękę z podłogi.

Pokój nigdy nie ma małego znaczenia przy zestawach głośnikowych :D.

 

@licha89
Przetestuj sobie LSR305 (do 15m2 wydają się idealne) lub jak chcesz faktycznie próbować z 8'' to lsr308. Basu w nich nie brakuje. Ważne żeby zapanować nad akustyką. Ewentualnie jest sub dedykowany od JBL.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności